Ana Sayfa Akademik İlanlar Sakarya Üniversitesi Öğretim Üyesi Alımı İlanı

Sakarya Üniversitesi Öğretim Üyesi Alımı İlanı

151

Sakarya Üniversitesi Öğretim Üyesi Alımı İlanı

Sakarya Üniversitesi, 1970’li yıllarda kuruluşunu tamamlamıştır. Üniversite toplam, 13 Fakülte, 4 Yüksekokulu, 14 Meslek Yüksekokulu, 4 Enstitü, Devlet Konservatuarları ve Araştırma Uygulama Merkezleri ile eğitim sistemini sürdürmektedir. Sakarya Üniversitesi Rektörlük ilanıyla alım yapacağını bildirdi.

Sakarya Üniversitesi Rektörlüğünden:

2547 Sayılı Kanun ve Öğretim Üyeliğine Yükseltilme ve Atanma Yönetmeliği’nin ilgili maddelerine göre Üniversitemize Öğretim Üyesi alınacaktır.

1 – Profesör kadrosu için adayların Başvuru Formuna özgeçmişini, Doçentlik Belgesini, 2 fotoğrafını, bilimsel yayınlarını, kongre ve konferans tebliğleri ile bunlara yapılan atıfları, eğitim-öğretim faaliyetlerini, yönetimlerinde devam eden ve biten doktora çalışmalarını veya yüksek lisans çalışmalarını kapsayan 6 takım dosya ile 6 adet CD’yi (CD içeriğinde: yayın dosyasında bulunan eserlerin dijital ortama aktarılması, Word ortamında Özgeçmiş ile Öğretim Üyeliğine Yükseltilme ve Atanma Ölçütleri) ekleyerek Rektörlük Personel Dairesi Başkanlığına başvurmaları gerekmektedir.

2 – Doçent kadrosu için adayların Başvuru Formuna özgeçmişini, 2 fotoğrafını, Doçentlik belgesini, yayın listesini, bilimsel çalışma ve yayınlarını kapsayan 4 takım dosya ile 4 adet CD’yi (CD içeriğinde: yayın dosyasında bulunan eserlerin dijital ortama aktarılması, Word ortamında Özgeçmiş ile Öğretim Üyeliğine Yükseltilme ve Atanma Ölçütleri) ekleyerek Rektörlük Personel Dairesi Başkanlığına başvurmaları gerekmektedir.

3 – Yardımcı Doçent kadrosu için adayların, Yabancı Dilini belirten Başvuru Formuna özgeçmişini, 2 fotoğrafını, doktora belgesini, bilimsel çalışma ve yayınlarını kapsayan 4 takım dosya ile 4 adet CD’yi (CD içeriğinde: yayın dosyasında bulunan eserlerin dijital ortama aktarılması, Word ortamında Özgeçmiş ile Öğretim Üyeliğine Yükseltilme ve Atanma Ölçütleri) ekleyerek İlgili Birime başvurmaları gerekmektedir.

4 – Başvurularda Üniversitemiz Senatosunca kabul edilen “Öğretim Üyeliğine Yükseltilme ve Atanma Ölçütleri” dikkate alınacağından burada belirtilen belgelerin de eklenmesi gerekmektedir. Ayrıntılı bilgi (http://www.personel.sakarya.edu.tr) adresinden temin edilebilir.

Son başvuru tarihi ilanın yayınını müteakip 15 (onbeş) gündür. Posta ile yapılacak başvurular kabul edilmeyecektir.

İlgili Birim Profesör Doçent Y. Doçent Açıklama
Adet Derece Adet Derece Adet Derece
MÜHENDİSLİK FAKÜLTESİ
Metalurji ve Malzeme Mühendisliği Bölümü
Metalurji ve Malzeme Mühendisliği Anabilim Dalı 1 1
Makina Mühendisliği Bölümü
Makina Mühendisliği Anabilim Dalı 1 1
SİYASAL BİLGİLER FAKÜLTESİ
Çalışma Ekonomisi ve Endüstri İlişkileri Bölümü
Endüstri İlişkileri Anabilim Dalı 1 1
Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi Bölümü
Siyaset ve Sosyal Bilimler Anabilim Dalı 1 1
İŞLETME FAKÜLTESİ
İşletme Bölümü
Üretim Yönetimi ve Pazarlama Anabilim Dalı 1 1
Sayısal Yöntemler Anabilim Dalı 1 1
SPOR BİLİMLERİ FAKÜLTESİ
Beden Eğitimi ve Spor Eğitimi Bölümü
Beden Eğitimi ve Spor Eğitimi Anabilim Dalı 1 1

Sakarya Üniversitesi Öğretim Üyesi alımı hakkında, sormak istediğiniz soruları yorum bölümünden bizlere iletebilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İlginizi Çekebilir

Yüzüncü Yıl Üniversitesi 63 Sürekli İşçi, 91 Sağlık Personeli Alımı

Van Yüzüncü Yıl Üniversitesi’nde istihdam edilmek üzere 657 sayılı Devlet Memurları Kanunu…