Ana Sayfa Kamu Kurumları Selçuk Üniversitesi 67 İşçi Alımı İlanı

Selçuk Üniversitesi 67 İşçi Alımı İlanı

291
Selçuk Üniversitesi

Selçuk Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi tarafından yayımlanan iş ilanı kapsamında, 4857 sayılı iş Kanunu ve Kamu Kurum Kuruluşlarında işçi Alınmasında Uygulanacak Usul ve Esaslar Hakkında Yönetmelik kapsamında iş-Kur üzerinden 67 (altmışyedi) Sürekli işçi alımı yapılacağı açıklandı. Başvurular istenen belgeler ile birlikte üniversitenin personel başkanlığına şahsen yapılacaktır. İlana başvuru şartları ve hangi kadrodan kaç personel alınacak bilgisi detayları yazımızın devamında yer almaktadır.

Selçuk Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi Sürekli İşçi Alımı İlanı 2020

Meslek Adı Kadro Sayısı Öğrenim Düzeyi
Hasta ve Yaşlı Bakım Elemanı 67 Ortaöğretim kurumlarının ilgili alanlarından mezun olmak

İşçi Alımı Başvurusu Genel Şartları

 1. ilan edilen kadrolara başvurusu sonucu atanmaya hak kazanan adaylar, 4857 sayılı iş Kanunu hükümleri çerçevesinde sürekli işçi olarak istihdam edilecektir.
 2. Kamu kurum ve kuruluşlarının ilgili disiplin mevzuatı uyarınca görevinden veya meslekten ihraç edilenlerin başvuruları kabul edilmeyecektir.
 3. Deneme süresi iki ay olup, bu süre içerisinde başarısız olanların iş akitleri feshedilecektir.
 4. Adaylar vardiyalı çalışma düzenini kabul etmiş sayılır ve vardiyalı çalışmaya engel bir durumu olmaması gerekir.
 5. Yerleştirme sonucu atama için öngörülen niteliklere sahip olmayan adaylar ile yanlış, yanıltıcı veya yalan beyanda bulunmuş olup hak kazananların atama işlemleri yapılmayacaktır. Sehven yapılsa dahi atama işlemleri iptal edilecektir. Yerleştirildiği kadroların nitelik ve şartlarını taşıdığı halde istenen belgeleri süresi içerisinde teslim etmeyen adaylar göreve başlatılmayacaktır.
 6. Göreve başlayacak personelin görevini yapmasına engel sağlık sorununun olmaması (Ruhsal ve fiziksel) gerekmektedir. Başvuran adaylar bunu kabul etmiş sayılacaktır. Aksi durumda ilgili mevzuat hükümlerine göre işlem yapılacaktır.

İşçi Alımı Başvurusu Özel Şartları

 1. 657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 48 inci maddesinin birinci fıkrasının (A) bendinin (1), (4), (7) numaralı alt bentlerinde belirtilen şartları taşımak,
 2. 24 saat vardiyalı çalışmaya müsait ve görevi yapmaya engel olacak herhangi bir sağlık sorunu bulunmamak,
 3. Herhangi bir sosyal güvenlik kurumundan emeklilik, yaşlılık veya malullük aylığı almıyor olmak,
 4. Askerlik ile ilişiği olmamak. (yapmış olmak, tecilli veya muaf olmak.),
 5. Son başvuru tarihi itibariyle 18 yaşını tamamlamış ve 30 yaşını doldurmamış olmak,
 6. Bu hizmet türünde istihdam edilecek personelin öğrenim düzeyi; “Ortaöğretim kurumlarının hasta ve yaşlı hizmetleri alanının engelli bakımı, hasta bakımı ve yaşlı bakımı dallarından ya da sağlık hizmetleri alanının ebe yardımcılığı, hemşire yardımcılığı ve sağlık bakım teknisyenliği dallarından” birinden mezun olması şartı aranacaktır.
 7. ilan tarihi itibariyle Konya il sınırları içerisinde ikamet ediyor olmak.
 8. Diğer hususlarda ilgili mevzuat/yönetmelik hükümleri gereğine göre işlem tesis edilir.

Kura İşlemleri, Tarihi, Yeri ve Sonuçların Açıklanması

 1. Kura işlemi “Kamu Kurum ve Kuruluşlarına İşçi Alınmasında Uygulanacak ve Esaslar Hakkında Yönetmelik’in Geçici 6. Maddesine” göre 03/11/2020 tarihinde saat 10:00’da Selçuk Üniversitesi Süleyman Demirel Kültür Merkezinde yapılması planlanmış olup, herhangi bir değişiklik olması durumunda www.selcuk.edu.tr adresinden adaylara ayrıca duyurulacaktır.
 2. Noter kurasına katılacakların isim listesi, kura tarihi, yeri, saati, ve sonuçları www.selcuk.edu.tr adresinden ayrıca duyurulacaktır.

Belge Teslim Tarihi ve Yeri

 1. Kura sonucunda belirlenen adaylar; istenilen belgeleri Üniversitemiz Personel Daire Başkanlığına ibraz edeceklerdir.
 2. Belge teslim tarihi ve yeri, www.selcuk.edu.tr adresinden adaylara duyurulacaktır.
 3. Durumlarını belgeleyemeyenler veya yanlış beyanda bulunanlar listelerden çıkarılacak ve yerlerine sıralamada yer alan yedek adaylar dahil edilecektir.

Sürekli İşçi kadroları ve başvuru şartları Türkiye İş Kurumu Genel Müdürlüğünün internet sitesinden yayımlanacak olup şartları uyan adayların başvuruları 19/10/2020 – 23/10/2020 tarihleri arasında İŞKUR İl Müdürlüklerinden/hizmet merkezlerinden veya www.iskur.gov.tr internet adresi üzerinden yapılacaktır. 8155/1-1

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İlginizi Çekebilir

Tai İş Başvurusu 2022 – Tusaş İş İlanları Açıldı

Tai İş Başvurusu yani Tusaş Personel Alımı ilanları 2022 yılı için yeniden açıldı. Tusaş İ…