Ana Sayfa Bilgi Bankası Mesai Saatleri SGK Çalışma Saatleri Nedir

SGK Çalışma Saatleri Nedir

354
Sosyal Güvenlik Kurumu

Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK) Mesai Saatleri 2021

Sosyal Güvenlik Kurumu veya bilinen kısa adı ile SGK, vatandaşların çeşitli riskler sebebi ile başkalarına muhtaç kalmadan yaşamlarını sürdürebilmeleri için kurulmuş olan bir sistemdir. SGK, 2006 yılında Bağkur, SSK ve Emekli Sandığı kurumlarının birleşmesi ile kurulmuştur. Kurum Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı bünyesinde faaliyetlerine devam etmektedir.

Sosyal Güvenlik Kurumu il veya ilçe müdürlükleri ülkemizde en kalabalık kamu kurumları arasında yer almaktadır. Buralara her gün binlerce kişi çeşitli sebeplerden dolayı ziyaret etmektedir. Peki SGK sabah saat kaçta açılıyor, akşam saat kaçta kapanıyor, saat kaça kadar açık? SGK çalışma saatleri, mesai saatleri ve çalışma günleri yani hangi günler açık, hangi günler kapalı yazımız devamında yer almaktadır.

Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK) Çalışma Saatleri 2021

Sosyal Güvenlik Kurumu müdürlükleri hafta içi ( Pazartesi, Salı, Çarşamba, Perşembe, Cuma ) günleri sabah saat 08:00’de açılmakta ve akşamları da saat 17:00’de kapanmaktadır. SGK ayrıca saat 12:00 ile 13:00 arasında öğle arası yani öğle tatili sebebi ile kapalı durumdadır.

SGK Hafta Sonu Açık Mı, Kapalı Mı?

Sosyal Güvenlik Kurumu müdürlükleri; Cumartesi ve Pazar günleri yani hafta sonu çalışmamaktadır. İşlemlerinizi hafta içi ve mesai saatleri içerisinde halletmelisiniz.

SGK Bayramda Açık Mı, Çalışıyor Mu?

Sosyal Güvenlik Kurumu müdürlükleri; Ramazan Bayramı (Şeker Bayramı), Kurban Bayramı gibi dini bayramlarda, 1 Ocak, 1 Mayıs, 19 Mayıs, 23 Nisan, 29 Ekim, 30 Ağustos ve 15 Temmuz gibi resmi tatil günlerinde hizmet sunmamaktadır. Fakat arefe günlerinde yarım gün yani öğleye kadar açıktır.

Vermiş olduğumuz çalışma saatleri; Denizli, Rize, Adana, Ankara, Avcılar, Arnavutköy, Bursa, Balçova, İzmir, Beşiktaş, Bağcılar, Beyoğlu, Beylikdüzü, Beykoz, Bolu, Başakşehir, Çorlu, Çiğli, Çankaya, Çatalca, Çankırı, Düzce, Didim, Dudullu, Datça, Eskişehir, Esenler, Esenyurt, Fatih, Fethiye, Göztepe, Gaziantep, Gaziosmanpaşa, Güneşli, Gölbaşı, Harbiye, Isparta, Iğdır, İstanbul, İzmit, Kadıköy, Konak, Kumluca, Konya, Keçiören, Küçükçekmece, Maltepe, Manavgat, Niğde, Osmanbey, Osmangazi, Pursaklar, Pendik, Polatlı, Sarıyer, Sincan, Şişli, Torbalı, Tekirdağ, Ümraniye gibi tüm il ve ilçelerimiz için geçerli olan çalışma saatleridir.

Ayrıca Alo 170 hattı 7 gün 24 saat boyunca hizmet sunmaktadır. Her türlü SGK hakkında soru, sorun ya da şikayetinizi bu numaradan dile getirebilirsiniz. Bu yazımızda SGK çalışma saatleri, açılış saatleri ve kapanış saatleri hakkında detaylı bilgiler verdik. Konu hakkında soru, sorun ya da görüşlerinizi yorum bölümümüzden dile getirebilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İlginizi Çekebilir

Tüvtürk Çalışma Saatleri ve Günleri

Tüvtürk Çalışma Saatleri ve Günleri ile alakalı konumuza hoş geldiniz. Konumuz içeriğinde …