Ana Sayfa Şehirler Siirt Siirt İl Özel İdaresi Sözleşmeli Personel Alımı Yapıyor

Siirt İl Özel İdaresi Sözleşmeli Personel Alımı Yapıyor

82
personel alımı

Siirt il özel idaresi insan kaynakları ve eğitim müdürlüğü yayınlamış olduğu ilan ile sözleşmeli personel alımı gerçekleştireceğini açıkladı. Siirt İl Özel İdaresi personel alımı ilanı kapsamında tam zamanlı makine mühendisi alımı, inşaat mühendisi alımı, harita mühendisi alımı, elektrik – elektronik mühendisi alımı, şehir plancısı alımı ve inşaat teknikeri alımı yapacaktır. Adaylar ilana 23 Aralık 2016 tarihi mesai bitimine kadar iş başvurusu yapabileceklerdir. Adaylarda aranan başvuru şartları, başvuru formu ve başvuru tarihleri hakkında detaylı bilgi haberimiz devamında yer almaktadır.

Siirt İl Özel İdaresi Sözleşmeli Personel Alımı İlanı 2016

İl Özel İdaremizi ihtiyaç duyduğu teknik branşta 5302 Sayılı İl Özel İdaresi Kanunu’nun 36. Maddesi ve 5393 Sayılı Belediye Kanunu’nun 49. Maddesinin 3. Fıkrası hükümlerince aşağıda belirtilen unvanlarda toplam 8 teknik personel tam zamanlı olarak istihdam edilecektir.

Giriş Sınavı Sözlü Mülakat olarak yapılacaktır. Adayların mesleki, genel kültür, yetenek, kavrayış ifade ve temsil kabiliyeti muhakeme gücü, davranış ve tepkilerinin vs. mesleğe uygunluğu gibi niteliklere sahip olup olmadığı da göz önünde bulundurulacaktır. Adaylardan başvuru veya atama işlemleri için istenen belgelerde gerçeğe aykırı beyanda bulunulduğu tespit edilenlerin sınavları geçersiz sayılıp göreve başlatılmayacaktır. Göreve başlamış olsalar dahi iptal edilecektir. Bu kişiler hiçbir hak talebinde bulunmayacak ve haklarında 5237 sayılı TCK ilgili hükümleri uygulanmak üzere Cumhuriyet Savcılığına suç duyurusunda bulunulacaktır.

Ünvanı Bölümü Eğitim

Süresi

Çalışma Şekli Sınıfı Adedi
Makine Mühendisi Makine Müh. Bölümü Tam Zamanlı THS
İnşaat Mühendisi İnşaat Müh. Bölümü Tam Zamanlı THS
Harita Mühendisi Harita Müh. Bölümü Tam Zamanlı THS
Elektrik-Elektronik Mühendisi Elektrik-Elektronik Müh. Bölümü Tam Zamanlı THS
Şehir Plancısı Şehir Plancısı Bölümü Tam Zamanlı THS
İnşaat Teknikeri İnşaat Bölümü Tam Zamanlı THS 1.

Başvuru Şartları Nelerdir?

 • 657 sayılı DMK’ nın 48. Maddesinde belirtilen şartları taşımak
 • Sınav tarihinde geçerli olan, ÖSYM tarafından 2015 veya 2016 Yılı kamu personeli seçme sınavının Mühendisler için KPSS P3 ve Tekniker için KPSSP93 puan türünden en az 60 puan almış olmak.
 • Erkek adayları sınav tarihine kadar askerlik görevini yapmış, ertelemiş veya muaf olması gerekir.
 • Başvuru tarihi itibariyle 35 yaşını doldurmamış olmak.
 • Başvuru tarihinden önce 6 ay süreyle kendisi veya ailesinin (Anne, Baba veya Eşi) SİİRT il Sınırları içinde ikamet ediyor olmak.
 • Üniversitelerin “unvanı ile ilgili” bölümünden mezun olmak.(yurt dışı mezunları için YÖK denklik belgesi bulunmak)

Siirt İl Özel İdaresi İş Başvurusu

Adayların müracaatları 19/12/2016 Pazartesi günü başlayacak olup; 23/12/2016 cuma günü mesai bitimine kadar aşağıdaki belgeleri Siirt İl Özel idaresi İnsan Kaynakları ve Eğitim Müdürlüğüne teslim etmeleri gerekmektedir.(posta ile edilen müracaatlar kabul edilmeyecektir.) Adaylardan talep edilen belgeler aşağıda maddeler halinde verilmiştir.

 • Nüfus cüzdanı fotokopisi
 • 2 adet vesikalık fotoğraf
 • KPSS sonuç Belgesi
 • Yüksek Öğrenim diplomasının veya çıkış belgesinin aslı veya noter onaylı sureti(yurt dışı mezunları için YÖK denklik belgesi)
 • İkametgah belgesi veya Nüfus Dairesinden alınacak Yerleşim Yeri Belgesi
 • Sabıkasının bulunmadığına ilişkin Cumhuriyet Savcılığına son 3 ay içerisinde alınmış belgenin aslı
 • Kazanan adaylardan sağlık kurulu raporu istenecektir.
 • Erkek adaylar için Askerlik belgesi aslı veya onaylı sureti ve yahut askerlik ile ilişiği olmadığına belge.( tecil vs.)
 • İş talep formu(idaremiz İnsan kaynakları ve Eğitim Müdürlüğünden temin edilerek adaylarca düzenlenecektir)

Sözlü Sınav ve Başvuru Sonuçlarının Açıklanması

 • Tarih: 04 /01/2017 Günü saat 10’da
 • Yer: Siirt İl Özel İdaresi toplantı salonu

özlü/Mülakatta komisyon başkan ve üyeleri 100( Yüz) tam puan üzerinden değerlendirilecektir.Mühendisler için Kpss P3 puanı ve Tekniker için KPSS P93 puanının % 50′ si ve sözlü sınavın da % 50’si toplanmak üzere oluşacak puan sıralamasına göre en yüksek puanı alan aday sınavı kazanmış sayılacaktır. Sözlü mülakat sınavında başarılı olabilmek için 70 ve üzeri alan adaylar başarılı sayılacak olup 1 den fazla başarılı aday bulunması halinde puanı yüksek olan kazanmış sayılacaktır. Sözlü sınav sonuçları bilahare ilan panosunda ve İl Özel İdare İnternet sitesinde yayımlanacaktır.

Başvuru yapan adayların başvuru şartlarına haiz olup olmadıklarının tespiti için 26-30/12/2016 tarihleri arasında sınav kurulu tarafından değerlendirme yapılacaktır. Her bir unvan için asil aday kadar yedek aday belirlenecek olup; göreve başladıktan 3 ay süre zarfında göreve başlamayan veya göreve başlasa dahil başlangıçta belirtilen müracaat şartlarını taşımadığı tespit edilenin yerine yedek aday çağrılacaktır.

Siirt İl Özel İdaresi tarafından yapılacak olan personel alımı ilanı hakkında başvuru formu, başvuru tarihleri ve başvuru şartları hakkında detaylı bilgiler verdik. Konu hakkında soru, sorun ya da sorunlarınızı yorum bölümünden dile getirebilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İlginizi Çekebilir

Siirt Polisevi Müdürlüğü İşçi Alımı Yapacağını Açıkladı

Siirt Polisevi Müdürlüğü yayınlamış olduğu ilan ile en az ilköğretim mezunu, pratikten yet…