Ana Sayfa Şehirler Siirt Siirt İl Özel İdaresi Sözleşmeli Personel Alımı Yapıyor

Siirt İl Özel İdaresi Sözleşmeli Personel Alımı Yapıyor

Siirt İl Özel İdaresi yayınladığı ilan ile sözleşmeli personel alımı yapacağını açıkladı. Siirt İl Özel İdaresi personel alımı ilanı hakkında başvuru formu, başvuru tarihleri ve başvuru şartları hakkında detaylı bilgi haberimiz devamında yer almaktadır.

personel alımı

Siirt il özel idaresi insan kaynakları ve eğitim müdürlüğü yayınlamış olduğu ilan ile sözleşmeli personel alımı gerçekleştireceğini açıkladı. Siirt İl Özel İdaresi personel alımı ilanı kapsamında tam zamanlı makine mühendisi alımı, inşaat mühendisi alımı, harita mühendisi alımı, elektrik – elektronik mühendisi alımı, şehir plancısı alımı ve inşaat teknikeri alımı yapacaktır. Adaylar ilana 23 Aralık 2016 tarihi mesai bitimine kadar iş başvurusu yapabileceklerdir. Adaylarda aranan başvuru şartları, başvuru formu ve başvuru tarihleri hakkında detaylı bilgi haberimiz devamında yer almaktadır.

Siirt İl Özel İdaresi Sözleşmeli Personel Alımı İlanı 2016

İl Özel İdaremizi ihtiyaç duyduğu teknik branşta 5302 Sayılı İl Özel İdaresi Kanunu’nun 36. Maddesi ve 5393 Sayılı Belediye Kanunu’nun 49. Maddesinin 3. Fıkrası hükümlerince aşağıda belirtilen unvanlarda toplam 8 teknik personel tam zamanlı olarak istihdam edilecektir.

Giriş Sınavı Sözlü Mülakat olarak yapılacaktır. Adayların mesleki, genel kültür, yetenek, kavrayış ifade ve temsil kabiliyeti muhakeme gücü, davranış ve tepkilerinin vs. mesleğe uygunluğu gibi niteliklere sahip olup olmadığı da göz önünde bulundurulacaktır. Adaylardan başvuru veya atama işlemleri için istenen belgelerde gerçeğe aykırı beyanda bulunulduğu tespit edilenlerin sınavları geçersiz sayılıp göreve başlatılmayacaktır. Göreve başlamış olsalar dahi iptal edilecektir. Bu kişiler hiçbir hak talebinde bulunmayacak ve haklarında 5237 sayılı TCK ilgili hükümleri uygulanmak üzere Cumhuriyet Savcılığına suç duyurusunda bulunulacaktır.

ÜnvanıBölümüEğitim

Süresi

Çalışma ŞekliSınıfıAdedi
Makine MühendisiMakine Müh. BölümüTam ZamanlıTHS
İnşaat Mühendisiİnşaat Müh. BölümüTam ZamanlıTHS
Harita MühendisiHarita Müh. BölümüTam ZamanlıTHS
Elektrik-Elektronik MühendisiElektrik-Elektronik Müh. BölümüTam ZamanlıTHS
Şehir PlancısıŞehir Plancısı BölümüTam ZamanlıTHS
İnşaat Teknikeriİnşaat BölümüTam ZamanlıTHS1.

Başvuru Şartları Nelerdir?

 • 657 sayılı DMK’ nın 48. Maddesinde belirtilen şartları taşımak
 • Sınav tarihinde geçerli olan, ÖSYM tarafından 2015 veya 2016 Yılı kamu personeli seçme sınavının Mühendisler için KPSS P3 ve Tekniker için KPSSP93 puan türünden en az 60 puan almış olmak.
 • Erkek adayları sınav tarihine kadar askerlik görevini yapmış, ertelemiş veya muaf olması gerekir.
 • Başvuru tarihi itibariyle 35 yaşını doldurmamış olmak.
 • Başvuru tarihinden önce 6 ay süreyle kendisi veya ailesinin (Anne, Baba veya Eşi) SİİRT il Sınırları içinde ikamet ediyor olmak.
 • Üniversitelerin “unvanı ile ilgili” bölümünden mezun olmak.(yurt dışı mezunları için YÖK denklik belgesi bulunmak)

Siirt İl Özel İdaresi İş Başvurusu

Adayların müracaatları 19/12/2016 Pazartesi günü başlayacak olup; 23/12/2016 cuma günü mesai bitimine kadar aşağıdaki belgeleri Siirt İl Özel idaresi İnsan Kaynakları ve Eğitim Müdürlüğüne teslim etmeleri gerekmektedir.(posta ile edilen müracaatlar kabul edilmeyecektir.) Adaylardan talep edilen belgeler aşağıda maddeler halinde verilmiştir.

 • Nüfus cüzdanı fotokopisi
 • 2 adet vesikalık fotoğraf
 • KPSS sonuç Belgesi
 • Yüksek Öğrenim diplomasının veya çıkış belgesinin aslı veya noter onaylı sureti(yurt dışı mezunları için YÖK denklik belgesi)
 • İkametgah belgesi veya Nüfus Dairesinden alınacak Yerleşim Yeri Belgesi
 • Sabıkasının bulunmadığına ilişkin Cumhuriyet Savcılığına son 3 ay içerisinde alınmış belgenin aslı
 • Kazanan adaylardan sağlık kurulu raporu istenecektir.
 • Erkek adaylar için Askerlik belgesi aslı veya onaylı sureti ve yahut askerlik ile ilişiği olmadığına belge.( tecil vs.)
 • İş talep formu(idaremiz İnsan kaynakları ve Eğitim Müdürlüğünden temin edilerek adaylarca düzenlenecektir)

Sözlü Sınav ve Başvuru Sonuçlarının Açıklanması

 • Tarih: 04 /01/2017 Günü saat 10’da
 • Yer: Siirt İl Özel İdaresi toplantı salonu

özlü/Mülakatta komisyon başkan ve üyeleri 100( Yüz) tam puan üzerinden değerlendirilecektir.Mühendisler için Kpss P3 puanı ve Tekniker için KPSS P93 puanının % 50′ si ve sözlü sınavın da % 50’si toplanmak üzere oluşacak puan sıralamasına göre en yüksek puanı alan aday sınavı kazanmış sayılacaktır. Sözlü mülakat sınavında başarılı olabilmek için 70 ve üzeri alan adaylar başarılı sayılacak olup 1 den fazla başarılı aday bulunması halinde puanı yüksek olan kazanmış sayılacaktır. Sözlü sınav sonuçları bilahare ilan panosunda ve İl Özel İdare İnternet sitesinde yayımlanacaktır.

Başvuru yapan adayların başvuru şartlarına haiz olup olmadıklarının tespiti için 26-30/12/2016 tarihleri arasında sınav kurulu tarafından değerlendirme yapılacaktır. Her bir unvan için asil aday kadar yedek aday belirlenecek olup; göreve başladıktan 3 ay süre zarfında göreve başlamayan veya göreve başlasa dahil başlangıçta belirtilen müracaat şartlarını taşımadığı tespit edilenin yerine yedek aday çağrılacaktır.

Siirt İl Özel İdaresi tarafından yapılacak olan personel alımı ilanı hakkında başvuru formu, başvuru tarihleri ve başvuru şartları hakkında detaylı bilgiler verdik. Konu hakkında soru, sorun ya da sorunlarınızı yorum bölümünden dile getirebilirsiniz.

 • 5
  Shares

SİİRT İŞ İLANLARI BAŞVURU VE ŞARTLARI

İlerleyen günlerde Siirt için yapacağımız kamu kurumları veya özel sektörden yeni iş ilanlarına ilişkin detaylı bilgiler ve başvuru formları Facebook üzerinden sizler için açtığımız sayfamızdan takip edebilirsiniz. Yeni ilanları ve başvuru şartlarını hızlı ve yakından takip etmek istiyorsanız buraya tıklayın ve Siirt için Güncel İş İlanları sayfamızı takip edin. Merak ettiğiniz tüm soruları Facebook sayfamızdan sorabilirsiniz.

DİĞER PERSONEL ALIMI HABERLERİNİ ÖNCE SİZE GÖNDERELİM!

ElemanUzman.com, personel alımı konusunda tüm yeni haberleri ve duyuruları çok yakından anlık olarak takip etmektedir ve bu bildiriler ilk olarak bu sitede yayınlanmaktadır. Bu nedenle elemanuzman.com'un yayınladığı haberleri takip etmeniz ve hızlı adım atmanız yararınıza olacaktır. ElemanUzman.com'dan yapılan personel alımı duyurularını ve haberlerini en önce siz almak istiyorsanız aşağıdaki kanallardan bize abone olabilirsiniz.

E-posta adresinizi yazın :

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir