Ana Sayfa Kamu Kurumları Tai İş Başvurusu 2022 – Tusaş İş İlanları Açıldı

Tai İş Başvurusu 2022 – Tusaş İş İlanları Açıldı

414
tai işe alım

Tai İş Başvurusu yani Tusaş Personel Alımı ilanları 2022 yılı için yeniden açıldı. Tusaş İnsan kaynakları birimleri tarafından belirlenen kriterler ve adaylardan istenen tüm özellikler Tai İş İlanları olarak yayınlandı. Tusaş iş başvurusu yapmak isteyenler bir çok pozisyon için iş imkanlarından istedikleri ilanlara başvuru yapabilecekler. Açılan pozisyonlarda Personel Alımı, İşçi alımı ve Eleman alımı yapılacağı bildirilirken Tusaş ve açılmış iş alanları hakkında aşağından tüm bilgilerin detaylarına ulaşabilirsiniz. Tusaş nedir?

Tusaş Nedir? Açılımı, Projeleri ve İş Olanakları Nelerdir?

Tusaş açılımı TÜRK HAVACILIK VE UZAY SANAYİİ A.Ş olarak belirlenmiş ve Türk uçak anonim ortaklığı ile faaliyetlerine 1973 yılında başlamıştır. Tusaş ülkemizin  havacılık ve uzay teknolojileri sanayiinde başka ülkelere olan ihtiyacı en aza indirmek için hizmete girmiştir. Havacılık ve uzay sanayisi kapsamında faliyet gösteren Tusaş, önceliğini Uzay Sistemleri, İnsansız Hava Aracı (İHA) Sistemleri, Uçak Grubu, Helikopter Grubu olmak üzere altı stratejik iş merkezi bünyesinde örgütlenmiştir.
tusaş iş başvurusu 2022
Tusaş İş Başvurusu 2022 – 2023

Tusaş Nerede? Genel Müdürü Kimdir?

Uçak Projeleri Havacılık Yükseltmeleri Savunma Sistemleri alanında 1973 yılından bu yana hizmet veren Tusaş, Üretim Yapısal ve Uydu Tasarım ve Mühendislik, Entegre Uçak Sistemleri Tasarım ve Mühendislik, Entegre Helikopter Sistemleri Tasarım ve Mühendislik Eğitim ve Danışmanlık Hizmetleri kadroları ile Merkez Yerleşkesi olarak Fethiye Mahallesi, Havacılık Bulvarı
No:17 06980 Kahramankazan adresi ile Ankara ilimizde konuşlanmıştır.

Tusaş Ankara gibi Tai Fabrika, Tai Akademi ve Tai IK binası, dev teknoloji kampüsü içerisinde yer almaktadır. Tusaş Genel Müdürü, geçmiş yıllarda çok büyük başarılara önderlik yapan eski Türk Hava Yolları Genel Müdürü Temel Kotil’dir.

Tai Tusaş ile Aynı Mı?

TUSAŞ mühendisleri tarafından üretim aşamasındaki tüm ürünlerde Tai bünyesinde entegre lojistik destek hizmeti verilmektedir. Tai şirketi 2004 yılında Tusaş bağlantılı olarak Türk hissedarlar tarafından satın alınmıştır. Tai, daha sonraları Turkish Aerospace Industries ismi ile anılacak olan kurum Tusaş ile 2004 yılından itibaren entegre çalışma hayatına başlamıştır.

Tusaş Personel Alımı ve İş İlanları 2022

Tusaş işe alım süreci 2022 yılında da şu anda yayınlanan iş ilanları ile devam etmektedir. Yeni teknolojileri takip etmekten çok yeniliğe öncü olmak ilkesi ile yürüttüğü teknolojik altyapının geleceği şekillendirmesi adına Tusaş personel alımlarından çok dikkatli davranmaktadır. Tusaş eleman alımı yaparken belirli kıstaslara sahip, iyi eğitimden geçmiş, geleceğe şekil verebilecek nitelikte personele öncelik vermektedir. Din, Dil, Mezhep, İnanç ve Cinsiyet ayrımlarının kesinlikle müsamaha gösterilmediği Tusaş personel alımı yaparken belirli süreçleri kendisini politika edinmiştir. Bu süreçler;

 1. İşe Başvuru Yapılması
 2. Ön Değerlendirme Aşaması
 3. Online Değerlendirme Aşaması
 4. İnsan Kaynakları Değerlendirme Testi
 5. Teknik Değerlendirme Sınavları
 6. İş Teklifi Yapılması
 7. İşe Başlangıç Süreci

Teknolojik açıdan en iyi ekipman ve ekiple envanter oluşturan Tusaş Personel Alımı için yayımladığı iş ilanlarındaki detaylarda hangi alanlarda çalışacak eleman aradığını net bir şekilde belirtmektedir. Tusaş İK yani insan kaynakları personeli işe alım esnasından sınavlar ve bire bir görüşmeler ile alınacak personelin performans ve nitelikleri ararken, Tusaş, temizlik personeli, araç şoförü, güvenlik görevlisi gibi bir çok pozisyonda da işe alım yapmaktadır. Tusaş kariyer yapmak isteyen kalifiye tüm personel IK tarafından değerlendirildikten sonra taraflara bilgilendirme geçilecektir. 

Tai İş Başvurusu Nasıl Yapılır?

Tai iş ilanları hem sitenin kendi web sitesi altından bu link üzerinden tai iş başvurusu adımları altından hem de şirketin kariyer net sayfası olan bu linkten ulaşılabilir. Tai iş başvurusu 2022 yılında da yapılabilir durumdadır. Tai genel başvuru linklerinden birisine tıkladıktan sonra ekrana gelen farklı Tusaş iş departmanları arasından size uygun olanı seçtikten sonra ikinci adımda iş hakkında detaylı bir bilgilendirme yazısı altından tai iş başvurusu yapabileceksiniz.

tai işe alımı
Tai Binası

Tai İş Başvurusu Lise Mezunu Kabul Ediyor Mu?

Tusaş iş ilanları arasında Tai iş başvurusu adımlarını da bulabileceğiniz gibi, şirketin personelinden istediği her mevkiye özel kıstaslarda personel alımı yaptığını göreceksiniz. Bir çok departman için alım yapan Tai yaptığı her eleman alımı için olmasa dahi bazı bölümlere Lise Mezunu Personel kabul ediyor.

Tai Staj Başvurusu Nasıl ve Nereden Yapılır?

Tai Staj ve Tusaj kariyer günleri ve staj programları ile her yıl çeşitli organizasyonlar planlamaktadır. Özellikle genç yeni mezun olan veya olacak personel adayları ile buluşmayı ve onlara Tusaş çalışanı olmaları için motive eden bu aktiviteler sektörde çalışmayı hedefleyenler için oldukça proaktif çalışmalar içermektedir.

tusaj staj 2022
Tusaş Staj Programına Sky Experience kapsamında Mart ve Eylül 2023 Tarihlerinde Başvuru Yapabilirsiniz.

Milli Savunma sanayinde SKY Experience Staj programı sayesinde, üniversitelerin ilgili mühendislik bölümleri içerisinde 3. ve 4. Sınıflarda hali hazırda öğrenim aşamasında olan öğrencilere yönelik 6 ay boyunca geliştirme ve sektörü tanıtma çalışmaları yapılmaktadır.  Bu link üzerinden Türkiye’nin havacılık ve uzay geleceğini inşa etmeyi kendisine görev edinmiş Tusaş Staj programında milli projeleri keşefedip yaz staj programı kapsamında uzun dönem stajyer mühendis programlarına katılabilirsiniz.

One Comment

 1. Musa KIZILBOĞA

  6 Aralık 2022 at 11:43

  Beni 2018 mülakatta eleyen kişi sen torpil istedin

  Reply

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İlginizi Çekebilir

Türkiye Kömür İşletmeleri Kurumu Genel Müdürlüğü Personel Alımı 2022

Türkiye Kömür İşletmeleri Kurumu Genel Müdürlüğü personel alımı yapacak. Türkiye Kömür İşl…