Ana Sayfa Bilgi Bankası Telefon Görüşme Kayıtları Nasıl Alınır?

Telefon Görüşme Kayıtları Nasıl Alınır?

124
Telefon Kayitlari

Günümüzde teknolojinin gelişmesi ile birlikte en çok merak edilen konular arasında yer almakta olan görüşme ve telefon kayıt bilgilerine nasıl ulaşabilirim sorusu hemen hemen herkesin merak ettiği konular arasında yer almakta. Turkcell, Vodafone ve Avea operatörlerinin telefon kayıtlarına ulaşmak için yapmanız gerekenleri ve kafanızdaki soruların detaylarını sizler için araştırdık.

Turkcell, Vodafone, Avea Telefon Kayıtları

Telefon görüşme kayıtları, mahkeme kararı ile ya da telefon şirketlerine bireysel başvurular ile alınabilir. Telefon numarası kendi adınıza kayıtlı ise telefon görüşme kayıtları ile operatörünüze yapacağınız talep ardından telefonunuzla yapılan görüşmelere, aranan ve arayan numaralara, kaç dakika görüşme yapıldığına kadar detaylı bilgilere ulaşmanız mümkündür. Bunun yanı sıra gelen ve giden mesajlara ve içeriklerine varsa mobil veri paketinizin nerelerde kullanıldığına kadar detaylı bilgilere bu sistem ile ulaşmanız mümkündür.

Telefon Ses Kayıtlarına Nasıl Ulaşabilirim?

Yapılan görüşmelerin ses kayıtlarına ulaşmanız maalesef mümkün değildir. Bunun için mahkeme kararı çıkartılıp telefon hattının kayıt altına alınması gerekmektedir. Mahkeme kararı ile istenen kayıtlarda görüşmelerin ses kayıtlarına dahi ulaşılabilir ancak bu ses kayıtları mahkeme kararının çıktığı tarihten sonrası için geçerlidir.

Telefon görüşmeleri nereden alınır?

Telefon görüşmesi kayıtlarını mahkemeye başvurarak ya da kendi adınıza kayıtlı hatlar için bilgi almak istiyorsanız bireysel olarak operatörünüzün hizmet mağazalarına başvurarak ve operatörünüzün İnternet sitesini kullanarak kişisel bilgilerinizi girerek alabilirsiniz. Hat adınıza kayıtlı değil ise sadece mahkeme kararı ile yapılan telefon görüşmelerinin kaydına ulaşmanız mümkündür. Mahkemeden böyle bir kararı çıkartabilmek için elinizde ciddi kanıtlar olması gerekmektedir. Kayıtlarını istediğiniz kişinin bir suça karışması ya da illegal konuşmalar yapıyor olduğunu belgelemeniz gerekmektedir. Aksi taktirde yaptığınız başvurular reddedilecektir. Bu tarz prosedürler kişilerin keyfi isteklerini ortadan kaldırmak için yapılmaktadır. Herkes tarafından bu kayıtlara ulaşılamaması ve kişilerin bireysel özgürlüklerini kısıtlamamak için bu kararlar mahkeme tarafından verilebilmektedir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İlginizi Çekebilir

Freelance Çalışanlar Vergi Vermek Zorunda Mıdır?

Freelance çalışma sisteminde vergilendirme, sözleşme dahilinde hukuki bir işlem halinde ge…