Ana Sayfa Bilgi Bankası Mesai Saatleri Toplum Sağlığı Merkezi (TSM) Çalışma ve Mesai Saatleri

Toplum Sağlığı Merkezi (TSM) Çalışma ve Mesai Saatleri

5,945
Toplum Sağlığı Merkezleri

Toplum Sağlığı Merkezleri (TSM) Çalışma Saatleri 2021

Toplum Sağlığı Merkezleri veya herkes tarafından bilinen kısa adıyla TSM, sağlık alanında yapılan yeniliklerden sonra hayatımızda yer alan yeni bir uygulamadır. Toplum sağlığını korumak ve geliştirmek amacıyla, özelliklede insanlara ve çevreye yönelik koruyucu ve önleyici sağlık hizmetleri TSM’nin görevleri olarak tanımlanmıştır. Herkes tarafından merak edilen sorular arasında yer alan Toplum Sağlığı Merkezleri sabah saat kaçta açılıyor, akşam saat kaçta kapanıyor, saat kaça kadar açık? Toplum Sağlığı Merkezi çalışma saatleri, mesai saatleri ile çalışma günleri yani hangi günler açık, hangi günler kapalı yazımız devamında yer almaktadır.

Toplum Sağlığı Merkezleri (TSM) Açılış, Kapanış Saatleri 2021

Hemen hemen her ilçemizde bir toplum sağlığı merkezi yani TSM yer almaktadır. Bu TSM’ler sabahlar saat 08:00’de hizmet vermeye başlamakta ve akşamları da saat 17:00’a kadar hizmet sunmaktadır.

Toplum Sağlığı Merkezi Sabah Saat Kaçta Açılıyor : Merkezler sabahları saat 08:00’den itibaren hizmet sunmaya başlamaktadırlar.

Toplum Sağlığı Merkezi Akşam Saat Kaçta Kapanıyor : Toplum Sağlık Merkezleri akşamları saat 17:00’a kadar hizmet vermeye devam etmektedir.

Toplum Sağlığı Merkezi Hafta Sonu Açık Mı / Kapalı Mı :  Toplum Sağlığı Merkezleri sadece hafta içi ( Pazartesi, Salı, Çarşamba, Perşembe, Cuma ) hizmet vermektedir. Toplum Sağlığı Merkezleri Cumartesi ve Pazar günleri yani hafta sonu çalışmazlar.

Toplum Sağlığı Merkezleri Bayramlarda Açık Mı Kapalı Mı?

Toplum Sağlığı Merkezleri; Ramazan Bayramı, Kurban Bayramı gibi dini bayramlarda, 1 Ocak, 1 Mayıs, 19 Mayıs, 23 Nisan, 29 Ekim, 30 Ağustos ve 15 Temmuz gibi resmi tatil günlerinde malesef hizmet sunmamaktadır.

TSM’ler faaliyete geçtikleri günden bu yana sağlık alanında malesef ki gerekli ilgiyi görmemiştir.Sağlık sisteminin beraberinde getirmiş olduğu sorunlardan dolayı sağlık sektörü içerisinde gerektiği kadar yer edinememiştir. Fakat ilerleyen zamanlarda bu tür sorunların düzeltilerek, Toplum Sağlığı Merkezlerinin sağlık alanında daha aktif rol oynamasını beklemekteyiz. Bu yazımızda Toplum Sağlığı Merkezi çalışma saatleri yani açılış saatleri ve kapanış saatleri hakkında sizlere detaylı bilgiler vermeye çalıştık. Konu hakkındaki soru, sorun ya da görüşlerinizi ve daha detaylı bilgi edinme isteklerinizi yorum bölümümüzden dile getirebilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İlginizi Çekebilir

Tüvtürk Çalışma Saatleri ve Günleri

Tüvtürk Çalışma Saatleri ve Günleri ile alakalı konumuza hoş geldiniz. Konumuz içeriğinde …