Ana Sayfa İşte Haberler Toplum Yararına Programlar Başvuruları Başladı!

Toplum Yararına Programlar Başvuruları Başladı!

130
TYP

Toplum Yararına Programlar kamu ve özel sektörün personel, eleman ve işçi ihtiyacının karşılanabilmesi için, yılın belirli dönemlerinde İŞKUR aracılığı ile düzenlenen iş gücü programına verilen isimdir.  Her yıl olduğu gibi bu yılda bir çok insan tarafından beklenen Ocak ayı için başvuru tarihleri ve açık iş pozisyonları işkur aracılığı ile açıklandı. Programa başvuru tarihleri, hangi alanlarda ve hangi şehirlerde alım yapılacağı detaylarını yazımızda bulabilirsiniz.

Toplum Yararına Programlar İş İlanları 2019

Daha önceki yazımızda Toplum Yararına Programlar nedir ve nasıl başvurulur konusunda sizlere detaylı bilgiler vermiştik. Yeni yılla birlikte iş gücü ihtiyacının karşılanması adına TYP başvuruları kamu kurumu ve özel sektör ihtiyaçları doğrultusunda İşkur aracılığı ile alınmaya başlandı. Ocak ayı itibari ile bir çok alanda personel alımı gerçekleştirilecek. Alımı yapılması planlanan iş kolları arasında; Ağaçlandırma, Çevre Temizliği, Erezyon Engelleme Personeli, Kamusal Alt Yapı Düzenlenmesi, MEB Bakım Onarım ve Temizlik, MEB Çevre Düzenlemesi, MEB Güvenlik Elemanı, Park ve Bahçe Düzenlemesi, Restorasyon ve Vadi, Dere Islah elemanları alımı yer almakta. Programa başvuruda herhangi bir ön şart aranmamakta. Fakat genede yayınlanan ilanlardaki ek başvuru şartları detaylarını incelemenizi öneriyoruz. Peki bu ilanlara başvuru tarihleri ne zaman olacak?

Toplum Yararına Programlar İş Başvurusu 2019

TYP iş başvuruları Türkiye’nin hemen hemen her şehrindeki İŞKUR merkezleri aracılığı ile yapılmakta. Online olarak işkur web sitesine kayıt olarakta TYP programlarına başvuruda bulunabilirsiniz. TYP Ocak 2019 başvuruları 03.01.2019 tarihi itibari ile başladı. Yayınlanan ilanlara iskur.gov.tr adresi üzerinden ulaşabilirsiniz. TYP açık iş ilanlarına ulaşmak ve arama yapmak için öncelikle siteye üye olmanız gerekmekte. Ardından işkur sitesi ana sayfası üzerinde yer alan Toplum Yararına Programlar bölümüne giriş yapınız. Sonrasında size uygun olan işte çalışmak için sayfada bulunan ” Uygulama Alanı ” kısmından çalışmak istediğiniz bölümü seçiniz. Yaşadığınız şehir kısmını belirterek arama yaparak şehrinizde size uygun olan TYP programlarına başvuruda bulunabilirsiniz.

Bu yazımızda TYP 2019 iş ilanları ve iş başvurusu konusu hakkında sizlere detaylı bilgiler verdik. Konu hakkındaki soru, sorun ya da görüşlerinizi yorum bölümümüzden bizlere iletebilirsiniz. Sosyal medya hesaplarımızı (Facebook) takip ederek güncel personel, memur, işçi alımlarını takip edebilir ayrıca kamu ve özel sektör firmalarına nasıl iş başvurusunda bulunacağınızı detayları ile öğrenebilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İlginizi Çekebilir

AFAD Güncel İş İlanları ve İş Başvuru Formu 2022

AFAD İş ilanları, güncel olarak kurumun yayınladığı başvuru formları ve ilanların sizlere …