Ana Sayfa İşte Haberler Turizm Sektöründe Çalışacak 5000 Personel Alımı Yapılacak

Turizm Sektöründe Çalışacak 5000 Personel Alımı Yapılacak

141
Turizm

Yaz sezonunun başlamasına sayılı günler kala Turizm sektöründe personel ve eleman eksikliği ve kalifiye eleman açığı yayınlanan ilanlar ile gün yüzüne çıkmaya başladı. Turizm İşletmeciliği ve Otelcilik bölümleri malesef gerekli iş gücünü karşılamaya yetmemekte. Bu nedenle İŞKUR aracılığı ile oteller, tatil köyleri ve seyehat acentalarına çok sayıda personel alımı yapılmakta. Tecrübeli ya da tecrübesiz için özellikle tatil bölgelerine 5000 kişilik istihdam sağlanacak. Peki bu ilanlara başvuru şartları neler? Nasıl başvuruda bulunabilirsiniz, detayları yazımızda.

Turizm Sektörü İş İlanları 2019

Turizm alanında faaliyet gösteren oteller, seyahat acentaları ve diğer firmalar tarafından personel alımlarında en fazla aranılan meslekler arasında; resepsiyonist, kat hizmetleri görevlisi, temizlik personeli, güvenlik görevlisi, garson, komi, muhasebe elemanı, mutfak personeli, cankurtaran, animatör, barmen, barmaid, gece müdürü gibi pozisyonlar yer almakta. Adaylarda herhangi bir tecrübe şartı aranmamakla beraber mesleki tecrübesi olan kişilere öncelik verilmekte. Turizm sektöründe ilköğretim, ortaöğretim, lise, önlisans ve lisans mezunlarının çalışabileceği çok sayıda kadro ve pozisyon bulunmakta.

Turizm Sektöründe Çalışma Şartları Neler?

Turizm ve Meslek Elemanı kadrosunda görev yapan personeller oldukça yoğun ve eğlenceli bir ortamda işlerini yapmaktalar. İş yerlerinde çalışma saatleri genellikle 8 veya 12 saat olarak planlanmaktadır. Eğer bu sektörde çalışmak ve kariyer yapmak istiyorsanız özverili ve yoğun çalışma temposuna ayak uydurabilicek olmanız oldukça önemli. Sektörde maaşlar aylık 2.000 TL ile 15.000 TL arasında değişmekle beraber çalıştığınız pozisyona ve iş tecrübenize göre farklılık göstermektedir.

İlanlara Nasıl Başvuru Yapabilirim?

Yaz sezonu için çok sayıda ilan yayınlanmış bulunmakta. En fazla alım İŞKUR üzerinden yapılacak. Aşağıda vermiş olduğumuz link vasıtası ile İŞKUR üzerinden yayınlanmış olan ilanlara ulaşabilir iş başvurusunda bulunabilirsiniz. Eğer bu sektörde çalışmak istiyorsanız yaz sezonu başlamadan otellere ve tatil köylerine bizzat başvurarak turizm sektöründeki kariyerinize ilk adımı atabilirsiniz.

Turizm Sektörü Güncel Personel Alımı İş İlanları için TIKLAYIN

Konu hakkında soru, sorun ya da görüşlerinizi yorum bölümümüzden bizlere iletebilirsiniz. Sosyal medya hesaplarımızı (Facebook) ve (instagram) takip ederek güncel personel, memur, işçi alımlarını takip edebilir ayrıca kamu ve özel sektör firmalarına nasıl iş başvurusunda bulunacağınızı detayları ile öğrenebilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İlginizi Çekebilir

AFAD Güncel İş İlanları ve İş Başvuru Formu 2022

AFAD İş ilanları, güncel olarak kurumun yayınladığı başvuru formları ve ilanların sizlere …