Ana Sayfa Özel Şirketler Türk Hava Yolları 100 Yeni Personel Alımı Yapacağını Açıkladı

Türk Hava Yolları 100 Yeni Personel Alımı Yapacağını Açıkladı

388
Türk Hava Yolları

Türk Hava Yolları ya da bilinen kısa adı ile THY yayınlamış olduğu ilan ile bilgi teknolojileri alanında çalışacak 100 yeni personel alımı yapacağını açıkladı. Adaylar ilana 3 Nisan 2017 tarihine kadar başvuru yapabileceklerdir. Adaylarda aranan başvuru şartları, başvuru formu, başvuru tarihleri ve diğer detaylı ilan bilgilerine haberimiz devamından ulaşabilirsiniz.

Türk Hava Yolları (THY) Yeni Personel Alımı İlanı 2017

THY A.O. Bilgi Teknolojileri Alanında Çalışma Arkadaşları Arıyor. Adaylarda aranan başvuru şartları aşağıda verilmiştir.

 • T.C. vatandaşı olmak,
 • 01.01.1979 tarihinden sonra doğmuş olmak,
 • Erkek adaylar için; askerliğini yapmış, askerlikten muaf veya askerliği 2 yıl tecilli olmak,
 • Adli Sicil ve Adli Sicil Arşiv Kaydı bulunmamak,
 • Daha önce THY A.O. veya diğer kuruluşlardaki görevlerinden disiplinsizlik nedeniyle ayrılmış olmamak,
 • Seyahat engeli olmamak; uluslararası projelerde görev alabilecek ve proje terminlerine uygun tempoda çalışabilecek olmak,
 • En az 4 yıllık eğitim veren üniversitelerin; Adli Bilişim Mühendisliği, Bilgisayar Bilimi ve Mühendisliği, Bilgisayar Bilimleri, Bilgisayar Bilimleri Mühendisliği, Bilgisayar Mühendisliği, Bilgisayar Teknolojisi ve Bilişim Sistemleri, Bilgisayar ve Enformasyon Sistemleri, Bilgisayar ve Yazılım Mühendisliği, Bilgisayar-Enformatik, Bilişim Sistemleri, Bilişim Sistemleri Mühendisliği, Bilişim Sistemleri ve Teknolojileri, Bilişim Teknolojisi, Elektrik-Elektronik Mühendisliği (Elektrik ve Elektronik Mühendisliği), Elektronik Mühendisliği, Elektronik ve Haberleşme Mühendisliği, Endüstri Mühendisliği, Endüstri Ürünleri Tasarımı (Endüstriyel Tasarım), Endüstri ve Sistem Mühendisliği, Enformasyon Teknolojileri, Enformatik,Görsel İletişim Tasarımı, Grafik Tasarımı, İstatistik ve Bilgisayar Bilimleri, İşletme Enformatiği, İşletme Mühendisliği, Kontrol ve Otomasyon Mühendisliği, Makina Mühendisliği, Matematik Mühendisliği, Mekatronik Mühendisliği, Telekomünikasyon Mühendisliği, Üretim Sistemleri Mühendisliği, Yazılım Mühendisliği, Yazılım ve Bilişim Mühendisliği, Yönetim Bilişim Sistemleri bölümlerinden lisans derecesinde mezun olmak (Yurt dışı üniversitelerden mezun olan adayların bu bölümler için YÖK denklik belgesini ibraz etmesi zorunludur.),
 • İngilizce seviyesinin 13.03.2015 tarihi itibariyle en az aşağıdaki değerlerde olduğunu belgeleyebilmek ya da THY A.O.’nun yapacağı dil sınavında başarılı olmak,

TOEFL (IBT) : 79

IELTS (Academic): 6.5

YDS: 75

Aranan Nitelikler

 1. İletişim ve koordinasyon yeteneğine sahip, takım çalışmasına yatkın, motivasyonu yüksek,
 2. Araştırmayı, öğrenmeyi ve keşfetmeyi seven,
 3. Teknolojiyi ve yenilikleri takip eden,
 4. Analitik düşünme ve problem çözme yeteneğine sahip olan çalışma arkadaşları arıyoruz.

İlgilendiğiniz rolün linkini tıklayarak rol tanımları hakkında bilgi alabilirsiniz.

BÜYÜK VERİ VE İŞ ZEKASI UZMANI

İŞ ANALİSTİ

YAZILIM UZMANI (JAVA)

YAZILIM UZMANI (MAINFRAME PROGRAMLAMA)

MOBIL YAZILIM UZMANI (IOS & ANDROID DEVELOPER)

KULLANICI DENEYIMI UZMANI (UX DESIGNER)

WEB ÖN YÜZ GELİŞTİRME UZMANI (FRONT END DEVELOPER)

DİJİTAL İNOVASYON ve YAZILIM GELİŞTİRME UZMANI

BİLGİ GÜVENLİĞİ ve PENTEST UZMANI

PROJE YÖNETİCİSİ

BT ALTYAPI VE OPERASYON PERSONELİ

SAP FONKSİYONEL DANIŞMANI

THY Personel Alımı Başvurusu 2017

Yukarıdaki şartları taşıyan adayların, ilana internet üzerinden başvurmaları gerekmektedir. Yukarıdaki şartları taşımayanların ve internet başvurusu dışında herhangi bir şekilde başvuru yapanların başvurusu kabul edilmeyecektir.

İlana başvuru 03.04.2017 ve saat 17.00’a kadar yapılabilecektir.

İlan kriterlerini sağlayan adaylar, Sözel/Sayısal Yetenek ve İngilizce yazılı sınavına davet edilecektir. İlan kapsamında 100 kişi istihdam edilecek olup sınavda başarılı olan adaylardan en yüksek puandan başlanarak istihdam edilecek aday sayısının 3 katı kadar aday mülakata davet edilecektir. Başarılı olan son aday ile aynı puanı alan diğer adaylar da mülakata davet edileceklerdir.

Çalışma yeri İstanbul olup çalışma süresince THY A.O.’nun operasyonun olduğu tüm yerlerde görevlendirme yapılabilir. Mülakat öncesinde adayların yukarıda belirtilen kriterlere uygunluğunu belgelemeleri istenecektir. Kriterlere uygun olmayan adaylar sürece devam edemeyecektir. Tüm süreç sonunda başarılı olan adaylara iş teklifi yapılacak olup işe başlama belgeleri hazırlamaları istenecek ve adayın istenen belgeleri teslim etmesi akabinde istihdam süreci tamamlanacaktır.

Türk Hava Yolları tarafından yayınlanan iş ilanına http://www.turkishairlines.com/tr-tr/kariyer/kariyer-ilanlari adresi üzerinden başvuru yapabilirsiniz. THY personel alımı ilanı hakkında başvuru formu, başvuru tarihleri ve başvuru şartları ile ilana dair diğer önemli detayları paylaştık. Konu hakkında soru, sorun ya da görüşlerinizi yorum bölümümüzden dile getirebilirsiniz. Ayrıca kurum tarafından yayınlanmış olan diğer bütün ilanlara THY iş ilanları sayfamız üzerinden ulaşabilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İlginizi Çekebilir

E Bebek Çalışma Saatleri 2022 (Kaçta Açılıyor? Kaçta Kapanıyor?)

E Bebek çalışma saatleri, mağaza saat kaçta açılıyor? 2022 yılı pandemi sonrası değişen ça…