Ana Sayfa Özel Şirketler Türk Hava Yolları (THY) İşçi Alımı Yapacağını Açıkladı

Türk Hava Yolları (THY) İşçi Alımı Yapacağını Açıkladı

923
Türk Hava Yolları

Türk Hava Yolları (THY) Aydın ilimizde görevlendirilmek üzere mühendislik mezunu yer dersi öğretmeni alımı gerçekleştireceğini açıkladı. Adayların 1979 ve sonrasında doğmuş olmaları gerekmektedir. Adaylarda aranan diğer başvuru şartları, başvuru formu ve başvuru tarihleri ile ilana ait diğer önemli bilgiler haberimiz devamında yer almaktadır.

Türk Hava Yolları (THY) İşçi Alımı İlanı 2017

Aydın Çıldır A.Ş.’de Görevlendirilmek Üzere Yer Dersi Öğretmeni Aranıyor. Adaylarda aranan başvuru şartları aşağıda maddeler halinde verilmiştir.

T.C. vatandaşı olmak,

Adli sicil kaydı ve adli sicil arşiv kaydı bulunmamak,

Erkek adaylar için askerlik görevini tamamlamış olmak, askerlikten muaf olmak veya en az 2 yıl tecilli olmak,

Yaş Şartı: SHGM tarafından verilen ATP Teorik Ders Sertifikasına sahip adaylarda 01.01.1965 ve sonrası doğumlu olmak, Sertifikası olmayan adaylarda 01.01.1979 ve sonrası doğumlu olmak,

Mezuniyet Şartı: Havacılık sektöründe tecrübesi olmayan adaylar için üniversitelerin aşağıda belirtilen bölümlerinden lisans derecesinde mezun olmak,

 • Havacılık ve Uzay Mühendisliği
 • Meteoroloji Mühendisliği
 • Uçak Mühendisliği
 • Uçak ve Uzay Mühendisliği
 • Uzay Mühendisliği

Havacılık sektöründe en az 1 yıl tecrübe sahibi adaylar için yukarıda belirtilen bölümlere ek olarak aşağıdaki bölümlerden lisans derecesinde mezun olmak (Tecrübenin belgelendirilmesi istenecektir.)

 • Elektrik Mühendisliği
 • Elektrik-Elektronik Mühendisliği
 • Elektronik ve Haberleşme Mühendisliği
 • Makine Mühendisliği
 • Makine ve İmalat Mühendisliği
 • Makine ve Malzeme Mühendisliği
 • Mekatronik Mühendisliği

SHGM tarafından verilen ATP Teorik Ders Sertifikasına sahip adaylarda yukarıdaki bölümlerden mezun olma şartı aranmaz, bu adayların herhangi bir lisans programından mezun olmaları yeterlidir.

İngilizce Dil Bilgisi Şartı: İngilizce seviyesinin 06.04.2015 tarihi itibariyle en az aşağıdaki değerlerde olduğunu belgeleyebilmek ya da THY A.O.’nun yapacağı dil sınavında 70 ve üzeri puan almak,

 • TOEFL : 55
 • IELTS (Academic) : 5
 • YDS : 60

Türk Hava Yolları İşçi Alımı Başvurusu

Yukarıdaki şartları taşıyan adayların, ilana internet üzerinden başvurmaları gerekmektedir. Yukarıdaki şartları taşımayanların ve İnternet başvurusu dışında herhangi bir şekilde başvuru yapanların başvurusu kabul edilmeyecektir. İlan kriterlerini sağlayan adaylar sözel yetenek, sayısal yetenek ve İngilizce yazılı sınavına davet edilecektir. Çalışma yeri Aydın olup çalışma süresince THY operasyonunun olduğu tüm yerlerde görevlendirme yapılabilir. Mülakat öncesinde adayların yukarıda belirtilen kriterlere uygunluğunu belgelemeleri istenecektir. Kriterlere uygun olmayan adaylar sürece devam edemeyecektir. Tüm süreç sonunda başarılı olan adaylara iş teklifi yapılacak olup işe başlama belgeleri hazırlamaları istenecek ve adayın istenen belgeleri teslim etmesi akabinde istihdam süreci tamamlanacaktır. THY işçi alımı ilanı hakkında detaylı bilgiler verdik. Konu hakkında soru, sorun ya da görüşlerinizi yorum bölümümüzden dile getirebilirsiniz. Ayrıca kurumca verilmiş diğer ilanlara Türk Hava Yolları İş İlanları sayfası üzerinden ulaşabilirsiniz.

THY İşçi Alımı Başvuru Formu İçin [link url=”https://www4.thy.com/cv/cvYerDersiOgretmeni.jsf”]TIKLAYIN[/link]

One Comment

 1. Leyla

  8 Ocak 2018 at 23:41

  05514571710 lutfen dönüs yapın bu jse ihtiyacım.var

  Reply

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İlginizi Çekebilir

E Bebek Çalışma Saatleri 2022 (Kaçta Açılıyor? Kaçta Kapanıyor?)

E Bebek çalışma saatleri, mağaza saat kaçta açılıyor? 2022 yılı pandemi sonrası değişen ça…