Ana Sayfa Özel Şirketler Türk Hava Yolları (THY) Personel Alımı ve Güncel İş İlanları

Türk Hava Yolları (THY) Personel Alımı ve Güncel İş İlanları

3,606
Türk Hava Yolları

Türk Hava Yolları (THY) Personel Pilot Hostes Alımı İlanı 2021

Türk Hava Yolları ya da bilinen adıyla THY, ülkemizin bayrak taşıyıcısı olan uluslararası bir hava yolu şirketidir. Her sene 70 milyonu aşkın yolcu taşımaktadır. Skytrax tarafından 5 kez Avrupa’nın en iyi havayolu seçilme başarısını göstermiştir. THY, 1933 yılında Havayolları Devlet İşletme İdaresi adı ile kurulmuş olup daha sonra isim değiştirmiş ve Türk Hava Yolları adını almıştır. Yıllık cirosu günümüz itibariyle 3 milyar TL’nin üzerine çıkmış durumdadır. Türk Hava Yolları A.O. ile Teknik A.Ş. bünyesinde toplamda 22 binin üzerinde çalışan bulunmaktadır. Türk Hava Yolları aynı zamanda Antalya merkezli bir havayolu şirketi olan SunExpress hava yolunun %50’sinin ortağı ve AnadoluJet havayolunun da sahibi durumundadır. Türk Hava Yolları filosunda 350’den fazla uçak bulunmaktadır.

Türk Hava Yolları (THY) Güncel İş İlanları 2021

Sadece ülkemizin değil aynı zamanda dünyanın sayılı hava yolu firmalarından bir tanesi olmayı başaran, günden güne büyümesini sürdüren Türk Hava Yolları, bu büyümenin ve istikrarlı yükselişin devam etmesi için çalışmalarına son hızıyla devam etmektedir. Marka değerinin yükselmesi adına çeşitli futbol ve organizasyonlara sponsor olmakta ve reklam bütçesini arttırmaktadır. Bunların yanında dünyada süregelen ekonomik krize rağmen filosunu büyütmek adına yeni uçaklar satın almakta ve uçuş noktalarına her geçen gün bir yenisini eklemektedir. Hedef sadece ülkemizin değil dünyanın bir numaralı hava yolu şirketi olabilmektir. Türk Hava Yolları bunu başarabilecek büyüklükte bir şirkettir. Türk Hava Yolları bu bağlamda da yeni personel alımı, eleman alımı, memur alımı ve işçi alımı gerçekleştirecektir. THY bünyesinde çalışmakta olan kişileri 4 ana başlık altında toplamaktadır. Dilerseniz THY iş ilanları hakkında detaylı bilgi sunmadan THY çalışan yapısı hakkında çeşitli bilgiler verelim.

  • Kabin Memuru
  • Kokpit Ekibi
  • Yurt Dışı Ofis Çalışanları
  • İdari / Teknik Birim Çalışanları ( Genel İstihdam )

Kabin Memuru : THY bünyesinde çalışan kabin memurları, yolcuları ağırlamak ve güvenli bir şekilde ulaşımlarını sağlamak ile görevlidirler. THY kabin memuru alımı ihtiyaç doğrultusunda yılın belirli zamanlarında yayınlanır. Türk Hava Yolları’nda kabin memuru olarak çalışmak isteyen bireylerden yabancı dil şartı da aranmaktadır.

Kokpit Ekibi : Kaptan,  ikinci pilot, yetiştirilmek üzere 2. Pilot adayı, SFI gibi kişilere kokpit ekibi denilmektedir. THY kokpit ekibine yapacağı alımlarda global standartları temel almaktadır.

Yurt Dışı Ofis Çalışanları : Ülkemiz dışında THY ofislerinde çalışanların yer aldığı gruptur. Buralarda çalışmak için yurt dışında bulunan THY ofislerine iş başvurusu yapılabilinmektedir.

İdari / Teknik Birim Çalışanları : Bu organizasyonun devamında büyük rol üstlenen kişiler teknik birim kategorisinde yer almaktadırlar. Teknisyen, memur, uzman, mühendis gibi meslekler bu gruba dahildir.

Türk Hava Yolları bünyesinde 11 bini aşkın uçucu personel, 3 bini aşkın yurt dışı personel ve yurt içinde de diğer kategorilerde 7 binden fazla personeli bulunmaktadır. Bu çalışanların bazıları doktora mezunu, bazıları yüksek lisans mezunu, bazıları üniversite mezunu, bazıları yüksek okul mezunu, bazıları lise mezunu ve bazıları da ilköğretim mezunudur. Gördüğünüz üzere ülkemizin en büyük hava yolunda çalışan haritasında ilkokul mezunu çalışanlar da doktora mezunu çalışanlar da yer almaktadır. Ayrıca THY çalışanlarının neredeyse yarısı kadın, diğer yarısı da erkek çalışandır.

  • THY İşçi Alımı İlanı İçin TIKLAYIN
  • THY Tecrübesiz 2. Pilot Adayı Alımı İlanı İçin TIKLAYIN
  • Türk Hava Yolları Bilgi Teknolojileri Alanında Çalışacak 100 Yeni Personel Alımı İlanı İçin TIKLAYIN
  • Türk Hava Yolları Tecrübeli/Tecrübesiz Kabin Memuru Alımı, 2. Pilot Alımı ve Uçuş Veri Analiz Görevlisi Alımı İçin TIKLAYIN
  • Türk Hava Yolları Yetiştirilmek Üzere Pilot Alımı İlanı İçin TIKLAYIN

Türk Hava Yolları (THY) Çalışma Olanakları

Türk Hava Yolları bünyesinde çalışanlarına oldukça fazla değer vermektedir. Çünkü dünyanın en iyi hava yolu şirketlerinden bir tanesi olmasının en büyük nedeninin çalışanları olduğu bilincindedir. Türk Hava Yolları bu çalışanlarına oldukça önemli sosyal imkanlar da sunmaktadır. Servis, özel sağlık sigortası, çalışan aileleri için sunulan özel sağlık sigortası indirimi, doğum, emzirme, ölüm ve evlenme yardımları, çocuklu bayan çalışanlar için kreş imkanı ya da yardımı, ücretsiz veya indirimli yurt içi/dışı uçuş imkanı, vize kolaylığı, tüm dünyada anlaşmalı noktalarda konaklama olanağı söz konusu hizmetlerden sadece bir kaçıdır. Peki ülkemizin en büyük şirketlerinden bir tanesi olan Türk Hava Yolları’na nasıl iş başvurusu yapılır?

Türk Hava Yolları (THY) iş ilanları

Türk Hava Yolları İş Başvurusu 2021

Bazı özel şirketler iş ilanı yayınlamak için çeşitli kariyer portallarını tercih ederken, THY iş ilanları kendi insan kaynakları departmanı tarafından kendi web adresi üzerinden yayınlanmaktadır. Türk Hava Yolları iş ilanları için aşağıda vermiş olduğumuz iş başvuru formu kullanılabilir. Burada açık iş pozisyonları ve güncel olarak verilmiş iş ilanları yer almaktadır. Bu ilanlarda bay ve bayan kabin memuru alımı, host alımı, hostes alımı, yer dersi öğretmeni alımı, çağrı merkezi müşteri temsilcisi alımı, temizlik işçisi alımı, mühendis alımı, pilot alımı ve daha saymadığımız çok sayıda meslek grubu yer almaktadır. THY bünyesinde yer alan ilanlara iş başvurusu yaptığınızda başvurunuz insan kaynakları departmanınca değerlendirilecektir. Burada yapılan değerlendirme sonucunda başvurusu olumlu bulunan adaylar, yabancı dil yeterlilik sınavı ve mülakat aşaması için görüşmeye çağrılırlar. Bu aşamayı da başarı ile tamamlayan adaylar ülkemizin en büyük şirketlerinden bir tanesinde çalışma olanağı yakalarlar.

Türk Hava Yolları İş Başvuru Formu İçin [link url=”http://www.turkishairlines.com/tr-tr/kariyer/kariyer-ilanlari”]TIKLAYIN[/link]

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İlginizi Çekebilir

E Bebek Çalışma Saatleri 2022 (Kaçta Açılıyor? Kaçta Kapanıyor?)

E Bebek çalışma saatleri, mağaza saat kaçta açılıyor? 2022 yılı pandemi sonrası değişen ça…