Ana Sayfa Kamu Kurumları Türkiye Taş Kömürü 1500 İşçi Alımı Başvuru ve Kura Tarihi Belli Oldu!

Türkiye Taş Kömürü 1500 İşçi Alımı Başvuru ve Kura Tarihi Belli Oldu!

TTK - Türkiye Taş Kömürü Kurumuna 1500 işçi alımı için resmi açıklama sonunda yapıldı. Buna göre İŞKUR üzerinden alınacak olan personel alımı için ilan tarihi, başvuruların başlayacağı tarih ve noter kurasının yapılacağı tarih açıklandı. Haberin detayları yazımızda.

Türkiye Taş Kömürü

TTK – Türkiye Taş Kömürü İşletmesi: Uzun zaman önce sitemizden duyurusunu yapmış olduğumuz 1500 işçi alımı başvurularının başlayacağı tarih nihayet belli oldu. Buna göre başvuruda bulunmak isteyen adayların merakla beklediği alımlar için TTK Genel Müdürü alımlarla ilgili son dakika gelişmelerini aktardı. Haberimizin devamında TTK Genel Müdürü Eroğlu’nun yapmış olduğu açıklama ile ilgili detayları bulabilirsiniz.

Türkiye Taş Kömürü 1500 İşçi Alımı Son Dakika 2019

2018 yılı son ayında açıklanması beklenen ve 2019 yılına kalan işçi alımlarında son aşamaya gelindi. Resmi gazetede açıklanan kararın ardından gözler Hazine ve Maliye Bakanlığına çevrilmişti. TTK’de alınan kararın ardından İŞKUR üzerinden ilan edilecek başvuru kılavuzunun ne zaman açıklanacağı TTK Genel Müdürü Kazım Eroğlu tarafından duyuruldu.

Başvurular Ne Zaman Yapılacak!

İŞKUR tarafından işçi alımları için 12 Şubat tarihinde başvurular alınmaya başlanacak. Başvuruların toplanmasının ardından İŞKUR tarafından düzenlenecek olan kura tarihi ise 2 Mart 2019 tarihi olarak açıklandı. TTK Genel Müdürü Eroğlu tarafından yapılan açıklamalarda “Noter’de en erken 2 Mart’ta takvim belirleniyor. Aksi bir durum olmazsa 12 Şubat’ta müracaatlar başlayacak. En erken 2 Mart’ta da çekiliş olacak” dedi. Ayrıca adaylarda başvuru için herhangi bir ön yaş şartı henüz açıklanmış deil. İşkur’un ilanı yayınlaması ile beraber genel başvuru şartlarının netlik kazanmasını bekliyoruz.

Başvuruda bulunmayı düşünen adayların bu tarihten önce İŞKUR’a kayıt yaptırmaları büyük önem taşıyor. Mevcut kayıtlı kullanıcıların ise bilgilerini güncellemeleri başvuru sonrası oluşabilicek sorunları en aza indirmek için oldukça önemli. 12 Şubat tarihinden önce bu detayları atlamamanızı ElemanUzman.com sitesi olarak öneriyoruz.

Konu hakkında soru, sorun ya da görüşlerinizi yorum bölümümüzden bizlere iletebilirsiniz. Sosyal medya hesaplarımızı (Facebook) takip ederek güncel personel, memur, işçi alımlarını takip edebilir ayrıca kamu ve özel sektör firmalarına nasıl iş başvurusunda bulunacağınızı detayları ile öğrenebilirsiniz.

DİĞER İŞÇİ ALIMI HABERLERİNİ ÖNCE SİZE GÖNDERELİM!

ElemanUzman.com, işçi alımı konusunda tüm yeni haberleri ve duyuruları çok yakından anlık olarak takip etmektedir ve bu bildiriler ilk olarak bu sitede yayınlanmaktadır. Bu nedenle elemanuzman.com'un yayınladığı haberleri takip etmeniz ve hızlı adım atmanız yararınıza olacaktır. ElemanUzman.com'dan yapılan işçi alımı duyurularını ve haberlerini en önce siz almak istiyorsanız aşağıdaki kanallardan bize abone olabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İlginizi Çekebilir

Ptt Personel Alımı

Posta ve Telgraf Teşkilatı Genel Müdürlüğü olarak hizmet sunan PTT, Türkiye’nin kaps…