Ana Sayfa İşte Haberler Türkiye Taşkömürü Kurumu 1500 İşçi Alımı Yapacak

Türkiye Taşkömürü Kurumu 1500 İşçi Alımı Yapacak

68
Türkiye Taşkömürü

Türkiye Taşkömürü Kurumu yapılacak olan 1500 işçi alımı ile ilgili karar 10 Aralık 2018 tarihinde yayınlanan ve 30621 Sayılı Resmî Gazetede Cumhurbaşkanı Sn. Recep Tayyip Erdoğan’ın onayıyla açıklandı.

  • Türkiye geneli kamu kurumları personel alım ilanları için TIKLAYIN
  • Özel Şirketler personel alım ilanları için TIKLAYIN

Uzun zamandır alım yapmayan kurum, alınan karar ve yapılan düzenlemeler ile Türkiye Taşkömürü Kurumu’na 1500 işçi alımı yapılacağı resmi gazetede yayımlanarak yürürlüğe girdi. Alımla ilgili başvuru tarihi, başvuru zamanı ve başvuru şartları gibi detaylar yakın zamanda bağlı bakanlık tarafından açıklanacak.

TTK 1500 işçi alımı yetkisi şu şekildedir: Kamu iktisadi teşebbüsleri ve bağlı ortaklıklarının 2019 yılına ait Genel Yatırım ve Finansman Programının tespitine ilişkin 16 Ekim 2018 tarihli ve 186 sayılı Cumhurbaşkanı Kararının eki Kararın 4’üncü maddesine aşağıdaki fıkra eklenmiştir denildi.

Alımla ilgili takvim Hazine ve Maliye Bakanlığı tarafından belirlenecek! Türkiye Taşkömürü Kurumunda, son yıllarda ayrılan nitelikli personel açığının kapatılabilmesini ve yeni personel,eleman ve işçi temininin yapılabilmesi adına , 1.500 adet pano ayak üretim işçisi istihdamında Kurum Yönetim Kurulu yetkilidir. Söz konusu işçilerin alımına dair takvim ile usul ve esasları belirlemeye Hazine ve Maliye Bakanlığı yetkilidir açıklaması resmi gazetede yayımlandı.

Haberle ilgili resmi gazetedeki yayınlanan karar metnine ulaşmak için TIKLAYIN

Türkiye Taşkömürü Kurumu’nun (TTK) yapacağı 1500 işçi alımı ilanını kaçırmamak için bizleri sitemiz üzerinden ve facebook sayfamızı beğenerek takip edebilirsiniz. Haberle ilgili soru, sorun ve görüşlerinizi bizlere yorum bölümümüzden iletebilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İlginizi Çekebilir

Kanada İşçi Alımı, İş İlanları ve Göçmenlik Başvurusu

Kanada kuzey Amerika kıtasının en kuzeyinde yer alan çağdaş ve teknolojik olarak ilerlemiş…