Ana Sayfa Personel Alımı Banka Personel Alımı Vakıfbank Müfettiş, İç Kontrolör ve Uzman Yardımcılığı Personel Alımı

Vakıfbank Müfettiş, İç Kontrolör ve Uzman Yardımcılığı Personel Alımı

2,662
vakıfbank iş alımı

Vakıfbank Müfettiş, iç kontrolör ve uzman yardımcılığı banka içerisinde yer alan farklı pozisyonlardan oluşmaktadır. Görev ve yetkileri birbirinden farklı olan bu birimler, banka şubelerinin denetlenmesi, işlemlerin en doğru şekilde yürütülebilmesi ve mevzuata uygun şekilde çalışılmasını sağlamak amacıyla hizmet vermektedirler.

Bu pozisyonlarda çalışabilmek için öncelikle bankaların alım ilanlarına başvurulması ve düzenlenen mülakatlardan başarılı bir şekilde geçilebilmesi gerekmektedir. İş alım ilanları ve sınavlar, bankalara göre değişkenlik gösterebilmektedir.

vakıfbank 2021
Vakıfbank 2022 Yılı İş Alımları.

Vakıfbank, belirli zamanlarda müfettiş, iç kontrolör ve uzman yardımcılığı pozisyonları için işe alım ilanı paylaşmakta ve bazı sınavlar düzenlemektedir. Sınav zamanı ve başvuru şartları önceden açıklanmakta ve konuyla alakalı bilgilendirme yapılmaktadır.

Vakıfbank Müfettiş Yardımcılığı 2022

Vakıfbank müfettiş yardımcılığı pozisyonu için geçtiğimiz aylarda duyuru yapmış ve sınavları tamamlamıştır. Vakıfbank Müfettiş Yardımcılığı, bünyesinde çalışmakta olunan bankaların şubelerini, şubelerde işlemlerin nasıl yürütüldüğünü ve prosedüre uygun olup olmadığını denetlemekle görevli kişilerden oluşan bir pozisyondur.

Vakıfbank müfettiş yardımcılığı için sınavlara girerek bu pozisyonda çalışmaya başlayan kişiler birkaç yıl sonra yetki sınavına girerek “Yetkili Müfettiş Yardımcısı” konumuna terfi edebilmektedir. Bu görevde de başarılı olunması halinde yeterlilik sınavına girilerek “Müfettiş” pozisyonuna yükselebilmek mümkündür.

Müfettiş yardımcılığı için alınan maaşlar bankalara göre değişkenlik göstermekle birlikte en az 4.000 TL’den başlamaktadır. Ancak konuma ve kıdeme göre maaşlar değişebilmekte, artış yapılabilmektedir.

Vakıfbank İç Kontrolör Yardımcılığı

Vakıfbank iç kontrolör yardımcılığı sınavı geçtiğimiz aylarda düzenlenmiştir. İç kontrol denetçisi olarak da bilinen bu pozisyon, bankacılık sektöründe en önemli birimlerden bir tanesidir.

İç kontrolör yardımcılığı; bankaların tüm faaliyetlerinin iç kontrol sistemi vasıtasıyla, verimli bir şekilde yürütülmesini, banka varlıklarının ve uygulamalarının korunmasını, tüm işlemlerin mevzuata uygunluğunu, finans ve muhasebe raporlarının güvenirliğini denetleyen kişiler olarak tanımlanmaktadır.

Vakıfbank İç Kontrolör İlanı
Vakıfbank İç Kontrolör Yardımcılığı Nedir Ne İş Yapar?

İç kontrolör yardımcısı, bankanın çalışma prensiplerini ve imkanlarını göz önünde bulundurarak, işçi güvenliği ve sağlığı, çevre koruma düzenlemeleri ve mesleki verimliliğe uygun olarak bazı görevleri yerine getirmekle sorumludur;

  • İç kontrol sistemlerini, yasal mevzuat ve sektördeki gelişmelere uygun olarak düzenlenmesini sağlamak
  • Mevcut iç kontrol sistemlerinin etkili şekilde kullanılmasını sağlamak
  • Şubelerin uygulamalarını kontrol etmek
  • Genel müdürlüklerin uygulamalarını kontrol etmek
  • İç kontrol sistemlerinin raporlarını incelemek, kontrol etmek
  • İncelenen raporları yetkili kişilere sevk etmek ve sonuçlarını takip etmek
  • Yeni ürün ve sistemlerin yasal mevzuata uygunluğunu değerlendirmek
  • Genel müdürlük, yurt dışı şubeleri ve iş birlikleri hakkında gerekli raporları incelemek, uygunluğunu denetlemek ve sonuçlarını takip etmek, Vakıfbank iç kontrolör uzmanlığı pozisyonunda çalışan kişilerin yerine getirmesi gereken görevlerdir.

Vakıfbank İç Kontrolör Elaman alımı pozisyon için ortalama maaş 5.000 TL üzerinden değerlendirilmektedir. Ancak maaş konusu bankaya ve yapılan işe göre değişkenlik gösterebilmektedir. Dolayısıyla net bir maaş bilgi bulunmamaktadır.

Vakıfbank Uzman Yardımcılığı

Vakıfbank uzman yardımcılığı için de gerekli sınav ve mülakatlar geçtiğimiz aylarda düzenlenmiştir. Bankalar pek çok departmandan oluşan çok kapsamlı kurumlardır. Uzman yardımcılığı pozisyonu, pek çok departmanda çalışabilecek donanıma sahip, alanında uzman kişilerden oluşmaktadır. Bu kişiler satış, dış ticaret, pazarlama gibi pek çok alanda hizmet vermektedir ve çalıştıkları alanda uzman statüsüne erişmiş kişilerdir.

Vakıfbank uzman yardımcılığı pozisyonundaki kişiler banka içerisinde dış ticaret, pazarlama, hukuk, stratejik planlama, risk yönetimi gibi pek alanda görev alabilmektedirler. Bu nedenle yapacakları iş çalıştıkları departmana göre değişkenlik göstermekte ve net bir görev tanımı bulunmamaktadır. Uzman yardımcısı olabilmek için öncelikle üniversitelerin dört yıllık lisans bölümlerinden mezun olunması gerekmektedir.

Vakıfbank Uzman Yardımcılığı pozisyonu için maaşlar en az 4.000 TL’den başlamakta ve bankaya, yapılan işe ve mesleki tecrübeye göre değişkenlik gösterebilmektedir. Bunun yanı sıra terfi hallerinde maaşlarda artış yapılabilmektedir. https://www.vakifbank.com.tr/is-basvurulari.aspx?pageID=127

Vakıfbank Müfettiş, Kontrolör ve Uzman Yardımcılığı Sınavı

Vakıfbank, yılın belirli zamanlarında müfettiş, kontrolör ve uzman yardımcılığı pozisyonları için özel bir sınav düzenlemektedir. 2022 yılı için ilk sınav geçtiğimiz aylarda yapılmıştır. Başvuru tarihi ve sınav hakkında bilgilendirme yapılmakta ve detaylı bir ilan hazırlanmaktadır.

Sınav yerleri İstanbul, Ankara, İzmir, Antalya, Adana, Samsun, Diyarbakır, Trabzon, Erzurum olarak belirlenmiştir. Başvurular https://sinavbasvuru.anadolu.edu.tr/ adresi üzerinden yapılabilmektedir. Sınav toplamda iki oturumdan oluşmaktadır.

vakifbank sınav bilgileri
Vakıfbank Sınav Detayları

Başvuru esnasında müfettiş yardımcısı ya da iç kontrolör yardımcısı pozisyonları için başvuru yapan kişiler ilgili seçenekleri işaretleyerek sınava girmek istedikleri pozisyonu belirtmek zorundadır. Aynı şekilde uzman yardımcılığı için başvuran kişiler uzman yardımcısı seçeneğini işaretleyerek belirtmektedirler. Sınav ücreti 70 TL olarak belirlenmiştir. Ödemeler başvuru kılavuzunda belirtilen şekillerde yapılabilmektedir.

Vakıfbank Müfettiş, Kontrolör ve Uzman Yardımcılığı Sınav Konuları

Müfettiş, kontrolör ve uzman yardımcılığı sınavı, yazılı ve sözlü olmak üzere 2 aşamadan oluşmaktadır. Sözlü sınav hakkı bankaların inisiyatifindedir yani sayısında değişiklik olabilmektedir.

Sınavın yazılı kısmı iki oturumda gerçekleştirilmektedir. Vakıfbank Müfettiş Sınavı İlk oturumda Genel Yetenek Testi kitapçığı dağıtılacak ve sürenin bitmesinden hemen sonra yabancı dil testine geçilecektir. İkinci oturum, alan testlerinden oluşmaktadır. Alan testleri, ilanda belirtilen şekliyle zorunlu ve seçmeli derslerden yapılacaktır.

Müfettiş, Kontrolör ve Uzman Yardımcılığı Sınavı Başvuru Şartları

Müfettiş, kontrolör ve uzman yardımcılığı için başvuru şartları ilgili duyuruda detaylı bir şekilde anlatılmaktadır. Genel şartların dışında bu pozisyonlar için başvuracak kişilerin başvuru ilanında belirtilen ve 4 yıllık eğitim veren lisans bölümlerinin herhangi birinden mezun olması gerekmektedir.

vakifbank personel alımı
Vakıfbank Personel Alımı Şartları

Vakıfbank Müfettiş, kontrolör ve uzman yardımcılığı unvanları için başvuru yapan kişilerin, ruhsal ve bedensel sağlık durumlarının bu işi yapmaya elverişli olması gerekmektedir. Bu nedenle sınavı başarıyla tamamlayan adaylardan sağlık kurul raporu istenmektedir.

Düzenlenen sınavlarda Genel Yetenek testinden 60 puan, Yabancı Dil testi için ise 70 puan üzerinde almış kişiler başarılı sayılacaktır. Toplam puan her iki oturumun ortalaması alınarak belirlenmektedir. Dolayısıyla puan ortalaması 50 altında olan adaylar başarısız sayılacaktır.

Vakıfbank müfettiş, iç kontrolör ve uzman yardımcılığı ya da diğer pozisyonlar için iş başvurusunda bulunmak isterseniz Sitemizin bu sayfasından tüm güncel duyuları Vakıfbank Personel Alımı Duyuruları altından takip edebilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İlginizi Çekebilir

Akbank Personel Alımı Yapacak !

Akbank kendi bünyesinde istihdam etmek amacı ile memur alımı yapacağını duyurdu. Bankacılı…