Ana Sayfa Meslekler Vali Maaşları Ne Kadar? Valiler Ne Kadar Para Kazanıyorlar?

Vali Maaşları Ne Kadar? Valiler Ne Kadar Para Kazanıyorlar?

2020 yılında zamlı Ocak ve Temmuz vali maaşları ne kadardır? Valiler ne kadar para kazanıyorlar? Valiler ne kadar maaş alıyorlar? Valiler ne kadar maaş alır? Vali maaşları hakkında detaylı bilgi haberimiz devamında yer almaktadır.

Valilik Binası

Valiler, illerde devleti temsilen yer alan en kıdemli kişilerdir. Vali olmak için öncelikle kaymakam olmalı ardından da valiliğe geçiş yapmalısınız. Vali olabilmek için oldukça meşakkatli ve uzun bir süreçten, eğitimden geçmelisiniz. Vali olduktan sonra da işiniz kolaylaşmaz. Aksine valilik makamının sorumlulukları diğer mesleklere göre oldukça zordur. Ancak valiler bu zorluklar değerinde diğer meslek gruplarına göre daha fazla maaş ve emekli olduklarında da daha fazla ikramiye almaktadırlar. Peki valiler ne kadar maaş alıyor?

2020 Vali Maaşları Ne Kadar?

Valiler de diğer devlet memurları gibi Ocak ve Temmuz aylarında maaşlarına zam almaktadırlar. Yine yazımızın başında da bahsettiğimiz üzere diğer memurluklara nazaran oldukça fazla maaş almaktadırlar. Ancak görevlerinin getirmiş olduğu sorumluluklar icabında kazanmış oldukları parayı hak ettiklerini söyleyebiliriz. Yeni yıl itibariyle zamlı vali maaşları aşağıda yer almaktadır.

  • 2020 Zamlı Vali Maaşı : 11.261.20 TL
  • 2020 Zamlı Vali Yardımcısı Maaşı : 8.510.35 TL

Yukarıda vermiş olduğumuz maaşlar net yani bu meslek gruplarını icra edenlerin her ay kazanmış oldukları paradır. Ancak bir mesleği seçerken kesinlikle sadece maaş kriterine bakarak seçmemek icap etmektedir. Valiler sık sık görevlendirmeler icabında yer değiştirdikleri için oldukça düzensiz bir yaşam biçimi sürmektedirler. Ayrıca görevleri de bir hayli zordur. Bu mesleği seçmek vali olmak isteyen bireyler kesinlikle karar vermeden önce iki kez düşünmelidirler.

  • Vali Nasıl Olunur Öğrenmek İçin TIKLAYIN
  • Vali Kimdir, Vali Ne İş Yapar Öğrenmek İçin TIKLAYIN

Konu hakkında soru, sorun ya da görüşlerinizi yorum bölümümüzden bizlere iletebilirsiniz. Sosyal medya hesaplarımızı (Facebook) ve (instagram) takip ederek güncel personel, memur, işçi alımlarını takip edebilir ayrıca kamu ve özel sektör firmalarına nasıl iş başvurusunda bulunacağınızı detayları ile öğrenebilirsiniz.


DİĞER VALİ HABERLERİNİ ÖNCE SİZE GÖNDERELİM!

ElemanUzman.com, vali konusunda tüm yeni haberleri ve duyuruları çok yakından anlık olarak takip etmektedir ve bu bildiriler ilk olarak bu sitede yayınlanmaktadır. Bu nedenle elemanuzman.com'un yayınladığı haberleri takip etmeniz ve hızlı adım atmanız yararınıza olacaktır. ElemanUzman.com'dan yapılan vali duyurularını ve haberlerini en önce siz almak istiyorsanız aşağıdaki kanallardan bize abone olabilirsiniz.

E-posta adresinizi yazın :

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir