Ana Sayfa Kamu Kurumları Yüzüncü Yıl Üniversitesi Sözleşmeli 50 Sağlık Personeli Alımı İlanı

Yüzüncü Yıl Üniversitesi Sözleşmeli 50 Sağlık Personeli Alımı İlanı

123
Yüzüncü Yıl Üniversitesi

Van ilimizde yer alan Yüzüncü Yıl Üniversitesi tarafından yayınlanan ilan kapsamında üniversite bünyesinde görevlendirilmek üzere farklı pozisyonlarda sözleşmeli olarak sağlık personeli alımı yapacağını belirtmiştir. Bu kapsamda Yüzüncü Yıl Üniversitesi 36 hemşire, 2 Ebe,11 Sağlık Teknikeri, ve 1 Diğer Sağlık Personeli Olmak Üzere Toplamda 50 Sözleşmeli Sağlık personeli alımı yapacak. Başvuruda bulunmak isteyen adaylar için başvuru şartları, tarihleri ve detayları yazımızın devamında bulabilirsiniz.

Yüzüncü Yıl Üniversitesi Sözleşmeli Personel Alımı İlanı 2019

Yüzüncü Yıl Üniversitesi bünyesine 50 kişilik boş kadro ile alımını yapılacak olan sağlık personeli pozisyonları için adaylarda aranılan başvuru şartları;

 • 657 Sayılı Devlet memurları kanunun 48. maddesine göre, Kamu haklarından mahrum bulunmamak,
 • Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak,
 • Herhangi bir suç hükümlülüğü bulunmamak,
 • Görevini yapmasına engel olabilecek herhangi bir sağlık sorunu olmamak,
 • Erkek adaylar için askerliğini yapmış veya askerlik ile ilgisi bulunmamak,
 • Daha önce çalıştığı kamu kurumu veya kamu kuruluşundan disiplin cezası ile ayrılmamış olmak,
 • Herhangi bir sosyal güvenli kurumundan yaşlı veya emekli aylığı almıyor olmak,
 • 2018 yılında ÖSYM tarafından yapılan Kamu Personeli Seçme Sınavından Lise mezunları için KPSSP94 ve Ön Lisans mezunları için KPSSP93 puan türünden puan almış olmak,
 • Yapılacak güvenlik soruşturması ve arşiv araştırmasından olumlu sonuç alabilmek başlıca şartlar arasında yer almakta.

Adaylardan İstenilen Başvuru Belgeleri Neler?

 • 1- Adayların başvurduğu pozisyonu belirten dilekçe.
 • 2- 2018 KPSS (B) sonuç belgesi (Sonuç belgesi ÖSYM kayıtları ile kontrol edilecektir. Yanlış beyanda bulunanların başvuruları geçersiz sayılacaktır)
 • 3- Mezuniyet belgesinin aslı veya noter onaylı sureti.(Ancak istenilen belgenin aslının getirilmesi halinde belgenin fotokopisi aslına uygunluğu kontrol edildikten sonra kurumumuzca tasdik edilecektir ve belgenin aslı sahibine iade edilecektir.)
 • 4- Adli Sicil Kaydı.
 • 5- Askerlikle ilişiğinin olmadığına dair belge. 6- 2 adet vesikalık fotoğraf.

Başvuru Tarihleri Ne Zaman?

Söz konusu ilana başvuruda bulunmak isteyen adaylar başvurularını İlanın resmi gazete’de yayımlandığı tarih itibari ile başlayabilir ve en geç 15 gün içerisinde başvurularını tamamlamaları gerekmektedir. Adaylar ilana ilk başvuru tarihi olan 26 Şubat 2019 tarihi itibari ile başlayabilir ve son başvuru tarihi olan 12 Mart 2019 tarihi mesai bitimine kadar başvuruda bulunabilirler. Adaylar başvurularını istenen belgeler ile birlikte Van Yüzüncü Yıl Üniversitesi personel Daire başkanlığına şahsen yapmaları gerekmektedir.

Başvuruların Değerlendirilmesi ve Sonuçların Açıklanması

1) Yukarıda sayılan Pozisyonlar için KPSS 2018 (B) sınavından alınan puan üstünlüğüne göre sıralama yapılacaktır. Puan sıralamasıyla atanmaya hak kazanan adayların sonuç belgesi ÖSYM kayıtları ile kontrol edilecektir. Yanlış beyanda bulunanların başvuruları geçersiz sayılacaktır. Atanmaya hak kazanan adaylar www.yyu.edu.tr adresinden ilan edilecektir. Bu ilan tebliğ mahiyetinde olacağından, ayrıca tebligat yapılmayacaktır.

2) Atanmaya hak kazanan adaylar hakkında 657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 48. Maddesine eklenen bende göre güvenlik soruşturması ve/veya arşiv araştırması yapılacaktır. Söz konusu sonucun müspet gelmesi halinde atanmaları yapılacaktır.

3) Atanmaya hak kazanan adayların sonuçların ilan tarihinden itibaren 15 gün içinde atamaya esas belgeleri tamamlamak suretiyle Rektörlüğümüz Personel Daire Başkanlığına şahsen teslim etmeleri gerekmektedir. Belgelerin teslime müteakip atama yapılır, atanan adaylar 15 gün içinde görevine başlamak zorundadır. Bu süre içerisinde göreve başlamayanlar haklarını kaybederler.

Adres : Van Yüzüncü Yıl Üniversitesi Personel Dairesi Başkanlığı /VAN Tel : 0432 486 54 22

Van ilimizden Diğer Güncel İş İlanlarına Ulaşmak için TIKLAYIN!

Konu hakkında soru, sorun ya da görüşlerinizi yorum bölümümüzden bizlere iletebilirsiniz. Sosyal medya hesaplarımızı (Facebook) takip ederek güncel personel, memur, işçi alımlarını takip edebilir ayrıca kamu ve özel sektör firmalarına nasıl iş başvurusunda bulunacağınızı detayları ile öğrenebilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İlginizi Çekebilir

Tai İş Başvurusu 2022 – Tusaş İş İlanları Açıldı

Tai İş Başvurusu yani Tusaş Personel Alımı ilanları 2022 yılı için yeniden açıldı. Tusaş İ…