Ana Sayfa İşkur İlanları TCDD İşkur İş İlanları Üzerinden 75 Sürekli İşçi Alımı Yapıyor

TCDD İşkur İş İlanları Üzerinden 75 Sürekli İşçi Alımı Yapıyor

27
tcdd iş alımı

TCDD 75 Sürekli İşçi Alımı için İŞKUR Başvuru Numarası ve Tarihinin yayınlandığı başvuru detaylarını iş ilanında açıkladı. Türkiye Cumhuriyeti Devlet Demiryolları İşkur vasıtası ile alacağı başvuruların şartlarını, sınav, mülakat tarihlerini yayına verdiği ilanında işkur başvuru numarası ile adaylara duyurdu. Şimdi bu işkur iş ilanı‘nın detaylarına birlikte bakalım.

T.C. Devlet Demiryolları personel alımı Genel Müdürlük tarafından işkur üzerinen yayınlanana ilan ile sürekli kadrolu 75 istasyon operasyon işçisi alınacağını duyurdu. TCDD’ da çalışmak isteyen adaylar bugünden itibaren İşkur iş başvurusu sistemi üzerinden başvurularını kolayca yapabilecekler.

tcdd iş ilanları
TCDD İş İlanı 2022

Türkiye İş Kurumu (İŞKUR) üzerinden 11 Ocak 2022 tarihi itibari ile başvuru alımları başlamıştır. Resmi site üzerinden yayınlanan bu ilanda Devlet Demiryolları İşletmesi Genel Müdürlüğü İstanbul İl Sınırları içerisinde bulunan işyerlerinde görevlendirilecek devamlı çalışacak işçi alımı için 75 İstasyon Operasyon çalışanını İstasyon/Gar Şefliği – Gar Müdürlüğü mertebelerine yerleştirecektir.

TCDD Kamu İşçi Alımı Detayları;

1- TCDD Müdürlüğü ilandaki iş gücünü İstanbul il sınırları içerisindeki İstasyon/Gar Şefliği – Gar Müdürlüğü iş alanlarında görev alacaktır.

2- İlan TCDD İşletmesi Genel Müdürlüğü’nün Ağır ve Tehlikeli İşyeri kapsamında olması ve işin niteliğinden dolayı sadece erkek adayların başvuruları alınacaktır.

3- Adayların 36 yaşından gün almamış olması şarttır.

4- İlana sadece Aşağıda belirtilen ön lisans programından mezun adayların başvuruları kabul edilecektir.

5- Başvuru sonrası isimleri listede çıkan adayların evrakları; TCDD İşletmesi Genel Müdürlüğü İnsan Kaynakları Dairesi Başkanlığında TCDD web sitesi (http://www.tcdd.gov.tr/) üzerinden duyurular bölümünde ilan edilecek tarihler arasında aşağıdaki evraklar ile hazır bulunmaları istenecektir.

Not: Yayınlanan İşkur İş İlanında belirlenen bu şartlara uygun olmayan adaylar hakkında tutanak düzenlenecek ve başvurusunun kabul edilmediği TCDD İşletmesi Genel Müdürlüğü tarafından İŞKUR yetkililerine iletilecektir.

İşe Alımda KPSS Şartı Aranacak Mı?

TCDD personel alımları İŞKUR üzerinden kura çekimi şeklide yapılacak ve Devlet Demiryolları adaylardan Kamu personeli Seçme Sınavından puan almış olmak şartı arayacak. Bu yönde 2020 yılında yapılmış olan KPSS’den P93 puan türünden en az 60 puan almış olmak şartı aranacaktır.

TCDD İş Başvurusu Yapacak Adaylardan İstenilen Belgeler;

– Nüfus cüzdanı aslı evrak tesliminde gösterilecektir,

-TC Kimlik numarasının yazılı olduğu adli sicil kaydı belgesi (Cumhuriyet Savcılığından veya e-devlet şifresi ile www.turkiye.gov.tr. adresinden) alınacaktır. TCDD İş Başvurusu için Adli sicil kaydı bulunanlar, adli sicil kaydında geçen kararlarla ilgili mahkeme kararlarını getirecektir.

-Öğrenim belgesi fotokopisi (Öğrenim belgesinde alanı/dalı belirtilmiş olacaktır.)

-Askerlik durum belgesi (Getirecekleri belgede terhis, tecil, bedelli veya muaf olduğunu belirtilecektir.),

– E-devlet şifresi ile www.turkiye.gov.tr. adresinden alınan Yerleşim Yeri (İkametgah) ve Diğer Adres Belgesi

– E-devlet şifresi ile www.turkiye.gov.tr. adresinden varsa alınacak Karekodlu SGK Tescil ve Hizmet Dökümü,

– KPSS Sonuç Belgesi (26.11.2020 açıklama tarihli),

– TCDD web sitesi (http://www.tcdd.gov.tr) duyurular bölümünde yayımlanan TCDD İş Başvurusu Talep Bilgi Formu mavi tükenmez kalemle doldurulup imzalanmış olarak teslim edilecektir.

TCDD İşçi Alımı İçin Sözlü ve Yazılı Sınav Olacak Mı?

Sözlü sınav sonucunda istasyon operasyon işçisi olarak işe başlatılacak adaylardan;

-Sağlık Bakanlığı tarafından yetkilendirilmiş laboratuvar/hastaneden alınan  uyuşturucu ve uyarıcı madde testinin “negatif”  olduğunu gösterir rapor istenecektir.

– Tam teşekküllü devlet hastaneleri veya resmi üniversite hastanelerinin herhangi birinden, “6331 sayılı İş Sağlığı ve Güvenliği Kanunu kapsamında Çok tehlikeli ve Tehlikeli İşlerde çalışır” kararı bulunan 8 hekim imzasının (8 branş; göz, kulak burun boğaz, dahiliye, nöroloji, genel cerrahi, psikiyatri, kardiyoloji, ortopedi ve travmatoloji)  bulunduğu Sağlık Kurulu Raporu istenecektir. TCDD İş İlanları yukarıda verdiğimiz link üzerinden ilgili formlar doldurularak ilgili iş ilanlarına başvurunuzu yapabilirsiniz.

TCDD İş İlanlarına Başvurabilmek İçin Sağlık Kurulu Raporunda Bulunması Gereken Hususlar;

  • Göz Görme Kuvvetleri sağ-sol göz ayrı ayrı belirtilmiş,
  • Renk Muayenesi (İshihara) testi yapılmış,
  • İşitme muayenesi yapılmış (Odyometrik incelemede 500, 1000, 2000 frekanslarının saf ses ortalaması 0-40 dB olmalıdır.) ve odyometri grafiğinde belirtilmiş olmalıdır.
  • Görme/işitme muayeneleri hakkında istenilen değerlendirme sonuçları bulunmayanlar ile renk körlüğü olanlar işe başlatılmayacaktır.

TCDD İş İlanları sayfasını takip eden adaylar başvurularını 00006504180 iş ilan numarasını kullanarak İŞKUR üzerinden yapması istenmektedir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İlginizi Çekebilir

Hasta Karşılama ve Yönlendirme Görevlisi Aranıyor! İşkur İlanları Yayınladı

İşkur SAĞLIK BAKANLIĞI YÖNETİM HİZMETLERİ GENEL MÜDÜRLÜĞÜ’ne bağlı olan 84 farklı ha…