Ana Sayfa Şehirler İstanbul İETT Personel Alımı İş İlanları ve İş Başvurusu Formu

İETT Personel Alımı İş İlanları ve İş Başvurusu Formu

İETT çok sayıda personel alımı, eleman alımı, memur alımı ve işçi alımı yapacak. İETT insan kaynakları kariyer olanakları, iş imkanları, iş fırsatları ve bunlara ait iş başvurusu, iş başvuru formu, başvuru şartları, başvuru tarihleri haberimiz devamındadır.

İETT iş ilanları

İstanbul Elektrik Tramvay ve Tünel İşletmeleri (İETT) Personel Alımı

İstanbul Elektrik Tramvay ve Tünel İşletmeleri yani bilinen kısa ismiyle İETT, İstanbul Büyükşehir Belediyesi bünyesinde bulunan, İstanbul’da toplu taşıma hizmeti veren bir kamu iştirakidir. 1939 yılında muhtelif şirketleri millileştiren 3645 sayılı yasa ile İstanbul Elektrik Tramvay ve Tünel (İETT) İşletmeleri Umum Müdürlüğü adı altında bugünkü hüviyetine kavuştu. İETT bünyesinde çok sayıda özel halk otobüsü, metrobüs, otobüs ve garaj bulunmaktadır. İETT insan kaynakları İstanbul ilinde ulaşımın daha rahat hale gelebilmesi adına çalışmalarına son hızıyla devam edeceklerini açıklamıştır. İETT bu kapsamda çok sayıda personel alımı, memur alımı, işçi alımı ve eleman alımı da gerçekleştirecektir. İETT açık pozisyonları, İETT iş ilanları ve bu ilanlara ait iş başvurusu, başvuru formu, başvuru şartları ve başvuru tarihleri haberimiz devamında yer almaktadır.

İETT İş İlanları 2018

İETT tarafından yayınlanacak olan iş ilanları içerisinde ilköğretim, lise ve üniversite mezunu adayların iş başvurusu yapabilecekleri çok sayıda kadro ve pozisyon yer almaktadır. İETT iş ilanları içinde müfettiş yardımcısı, metrobüs şoförü, otobüs şoförü, avukat, mühendis, tekniker gibi sayısız kadro ve pozisyon bulunmaktadır. Ayrıca çok sayıda engelli personel alımı ve eski hükümlü işçi alımı ile stajyer alımı da yapılmaktadır. Bu ilanların arasında en çok iş başvurusu yapılan şoför alımı için başvuru şartları aşağıda belirtilmiştir.

 • Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak
 • Şoför adayının en az 3 yıllık E sınıfı ehliyete sahip olması gerekmektedir.
 • E sınıfı şoförlükte deneyim sahibi olmak gerekmektedir. (Otobüs)
 • Sabırlı, sakin ve anlayışlı olması gerekmektedir.
 • En az lise veya dengi okullardan mezun olmak gerekmektedir.

Peki bu ilanlara nasıl iş başvurusu yapılır?

İETT İş Başvurusu 2018

İETT kurumunda memur, işçi ve sözleşmeli personel kadroları bulunmaktadır. Memur alımı için işe alım sürecinde kurum ihtiyaçları doğrultusunda iş ilanı yayınlamaktadır. Bu ilan Devlet Personel Başkanlığı tarafından yayınlanır ve iş başvuru formu, başvuru şartları ve başvuru tarihleri gibi tüm ilan detayları www.elamanuzman.com sitemiz üzerinde yer alır. Bu alım türünde adaylardan KPSS şartı aranmaktadır. İşçi alımı için ise İŞKUR vasıtası ile iş ilanları yayınlanmaktadır. Bu ilanların akabinde işçi alımı için başvuru yapılan aday yazılı sınav, psikoteknik test ve uygulamalı mülakattan geçirilmesinin ardından kadrolu olarak alınır. Sözleşmeli personel alımı sürecinde ise adaylar sözlü mülakat aşamasına tabi tutulurlar. Akabinde başarılı olan adaylar ile sözleşme imzalanır. Tüm bu ilanların 2018 yılı içerisinde yayınlanacağı belirtilmiştir. İlanlar yayınlanmasının ardından tüm ilan detayları da sitemiz üzerinde yer alacaktır. Bu ilanları kaçırmamak ve anında iş başvurusu yapmak için tek yapmanız gereken sosyal ağlardan bizleri takip etmektedir. İETT iş ilanları hakkında soru, sorun ya da görüşlerinizi yorum bölümümüzden dile getirebilirsiniz.

NOT: Ayrıca Kiptaş üzerinden İETT’ye şoför alımı yapılacağı ile basın ve yayın organlarında çeşitli asılsız haberler yayınlanmaktadır. Bu haberler gerçek dışıdır ve İETT sadece belirttiğimiz şekil ve usüllerde alım yapmaktadır. Harici duyuru haberlerine ve web adreslerine itimat etmeyiniz.

İSTANBUL İŞ İLANLARI BAŞVURU VE ŞARTLARI

İlerleyen günlerde İstanbul ili için yapacağımız kamu kurumları veya özel sektörden yeni iş ilanlarına ilişkin detaylı bilgiler ve başvuru formları Facebook üzerinde özel açtığımız İstanbul Güncel İş İlanları adlı gruptan yayınlanacaktır. Yeni ilanları ve başvuru şartlarını hızlı ve yakından takip etmek istiyorsanız buraya tıklayın ve İstanbul Güncel İş İlanları grubumuza katılın. Merak ettiğiniz tüm soruları Facebook grubumuzdan sorabilirsiniz.

DİĞER İETT HABERLERİNİ ÖNCE SİZE GÖNDERELİM!

ElemanUzman.com, iett konusunda tüm yeni haberleri ve duyuruları çok yakından anlık olarak takip etmektedir ve bu bildiriler ilk olarak bu sitede yayınlanmaktadır. Bu nedenle elemanuzman.com'un yayınladığı haberleri takip etmeniz ve hızlı adım atmanız yararınıza olacaktır. ElemanUzman.com'dan yapılan iett duyurularını ve haberlerini en önce siz almak istiyorsanız aşağıdaki kanallardan bize abone olabilirsiniz.

SOSYAL MEDYADA PAYLAŞ

9 Comments

 1. Kemal kanbur

  9 Nisan 2017 at 10:34

  Slm istanbul pendikte ikamet ekmekteyim ehliyetim e d pisko teknik src 2 src 4 var yıllardır hep hayalim iett şöförü olmak bir türlü olamadım nasip se olur dedim hep geçtim kadıköy belediyeye baş vurdum ak partili olmasaydın dana uardımcı olurduk dediler genede usanmadım allahın izniyle bu işi severek yapmak istiyorum ilginize rica ve arzederim

  Reply

 2. sedat sahin

  19 Ağustos 2017 at 20:41

  Merhaba ben istanbul arnavutköy de ikamet ediyorum iett şoför u olmak istiyorum 2009 yılından buyana E Sınıfı ehliyetim ve Psikoteknik belgem var aktif olarak 5 yıldır şoförluk yapmaktayim İETT de soforluk yapmak istiyorum yardimci olurmusunuz

  Reply

 3. Celal öner

  6 Eylül 2017 at 20:54

  Merhaba ben Celal öner 1984 Ordu doğumluyum E+D ehliyetim var alibeyköyde oturuyorum iett çalışmak istiyorum ilginiz için teşekkür ederim

  Reply

 4. Ferit

  12 Aralık 2017 at 19:14

  Merhaba berln ferit can Esenyurt ta ikametkah etmekteyim 98 den beri ticari araclarda çalışmaktayım E ehliyetim var src 2 src4 belgelerim bulunmaktadir belediyede cailmak istiyorum ilginizi beklerim.

  Reply

 5. Nuri şahbaz

  24 Ocak 2018 at 13:42

  İett bakım onarımda çalısmak ıstıyorum

  Reply

 6. Nuri şahbaz

  24 Ocak 2018 at 13:44

  Bakım onarımda çalismak ıstıyorum staj yaptıgumda motor yenılemede çalısmıştım ikitelli.

  Reply

 7. Yıldıray karahan

  6 Şubat 2018 at 18:00

  merhaba 1983 doğumluyum A2-E-D sınıfı ehliyete Sahibim ve SRC belgelerim piskoteknik belgelerin mevcut. istanbul Beşiktaş’ta ikamet ediyorum. İETT’de çalışmak istiyorum, geri dönüşlerinizi bekliyorum iyi çalışmalar.

  Reply

 8. Yıldıray karahan

  6 Şubat 2018 at 18:03

  merhaba 1983 doğumluyum A2-E-D sınıfı ehliyete Sahibim ve SRC belgelerim piskoteknik belgelerin mevcut. istanbul Beşiktaş’ta ikamet ediyorum. İETT’de çalışmak istiyorum, geri dönüşlerinizi bekliyorum.

  Reply

 9. hamit Demirci

  11 Eylül 2018 at 09:07

  selamunaleykum ben hamit1981 doğumlu esenyurt kıraçta ikamet ediyorum E sınıfı ehliyetim var2009yılından bu yana. aktif olarak araç kullanıyorum iett şoförlük yapmak istiyorum ilginize teşekkür ederim

  Reply

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir