Ana Sayfa Kamu Kurumları Sağlık Ocağı ( Ocakları ) İş İlanları ve İş Başvurusu

Sağlık Ocağı ( Ocakları ) İş İlanları ve İş Başvurusu

Sağlık Ocağı (Ocakları) kurumlarında görevlendirilmek üzere çok sayıda personel, temizlik görevlisi alımı, ebe alımı, hemşire alımı ve tıbbi sekreter alımı yapılacağı açıklandı. Sağlık Ocakları güncel iş ilanları ve nasıl iş başvurusu yapılır detayları yazımızda.

Sağlık Ocakları

Sağlık ocağı, sosyal devlet olmanın getirdiği ve gerekliliğini doğurduğu bir hizmettir. Gelişmemiş, gelişmekte ve  kalkınmakta olan bölgelerde veya nüfus bakımından çok fazla kalabalık olmayan bölgelerde kurulan ve birinci basamak sağlık hizmetleri veren kuruluşlardır. Sağlık ocakları; hastaneler kadar personel, ekipman ve kaynağa sahip olan hizmetlerini bölgesel olarak veren sağlık hizmet kurumlarıdır. Sağlık Ocaklarına yakın zamanda çok sayıda personel alımı, sekreter alımı ve yardımcı eleman alımı ( Temizlik Personeli , Çaycı vb. ) yapılacak. Detayları yazımızın içeriğinde bulabilirsiniz.

Sağlık Ocakları Personel Alımı 2021

Sağlık hizmetlerinin devamlılığını sağlamak adına görevlendirilmek üzere Türkiye genelinde faaliyet gösteren sağlık ocaklarına personeller alınacağını belirtmiştik. Alımlar farklı branşlarda ve bir çok şehirde yakın zamanda gerçekleştirilecek olup, alımı yapılması planlanan personel sayısı henüz netlik kazanmış değil. Bakanlık tarafından yakın zamanda gerekli açıklamaların yapılması beklenmektedir.

Sağlık Ocakları Güncel İş İlanları 2021

Sağlık Bakanlığına bağlı olarak hizmet vermekte olan sağlık ocaklarına alımı yapılması planlanan iş kolları arasında, hemşire alımı, ebe alımı, radyoloji teknikeri alımı, tıbbi sekreter alımı, temizlik personeli alımı, çaycı personel alımı, tekniker ve teknisyen alımı gibi çok sayıda personele ihtiyaç duyulmaktadır. Bütün bu iş ilanları yayımlandıklarında en güncel liste şeklinde sitemizde sizlerle paylaşılacaktır. İlanları kaçırmamak adına sitemizi ve aşağıda vermiş olduğumuz sosyal medya hesaplarımızı takip etmeyi unutmayınız.

Sağlık Ocağı ( Ocaklarına ) İş Başvurusu 2021

Sağlık ocaklarına alınacak olan personellerin temini iki yolla yapılacak. Bunlardan birincisi sağlık bakanlığı tarafından ilan edilecek olan personel alım takvimi doğrultusunda ve belirlenmiş olan şartlar ile sağlanacak. Kpss şartı ile alınacak personeller olduğu gibi her hangi bir iş başvurusu şartı aranmadan alınacak olan personellerde olacağı tahmin edilmektedir. Bir diğer başvuru şekli ise bulunduğunuz şehir ve bölgede faaliyet göstermekte olan sağlık ocaklarına bizzat iş başvurusunda bulunmak şeklinde yapılmaktadır. İhtiyaçlar doğrultusunda alımı yapılacak olan personeller bu iki yolla temin edilecek. Sizde sağlık ocaklarında çalışmak istiyorsanız yukarıda belirtmiş olduğumuz yöntemlerden birini kullanarak sağlık alanında iş sahibi olabilirsiniz.

Bu yazımızda sizlere Sağlık Ocaklarına İş Başvurusu Nasıl Yapılır konusu hakkında detaylı bilgiler verdik. Konu hakkında soru, sorun ya da görüşlerinizi yorum bölümümüzden bizlere iletebilirsiniz. Sosyal medya hesaplarımızı (Facebook) takip ederek güncel personel, memur, işçi alımlarını takip edebilir ayrıca kamu ve özel sektör firmalarına nasıl iş başvurusunda bulunacağınızı detayları ile öğrenebilirsiniz.

DİĞER PERSONEL ALIMI HABERLERİNİ ÖNCE SİZE GÖNDERELİM!

ElemanUzman.com, personel alımı konusunda tüm yeni haberleri ve duyuruları çok yakından anlık olarak takip etmektedir ve bu bildiriler ilk olarak bu sitede yayınlanmaktadır. Bu nedenle elemanuzman.com'un yayınladığı haberleri takip etmeniz ve hızlı adım atmanız yararınıza olacaktır. ElemanUzman.com'dan yapılan personel alımı duyurularını ve haberlerini en önce siz almak istiyorsanız aşağıdaki kanallardan bize abone olabilirsiniz.

9 Comments

 1. Melike aydın

  24 Ekim 2020 at 00:47

  Ben son sınıf öğrencisi Melike aydın Sağlık ocagında çalışmak istiyorum. Da stajer öğrenciyim alabilirmisiniz beni. Çok sevdiğim ve çokta değer verdim tek şey saglik ve çok istiyorum hata staj gördüm sağlık ocağında teşekkür ederim 😊🙏🏻

  Reply

 2. Sibel

  27 Kasım 2020 at 11:57

  Tıpı sekreterlik sertifikam var bilgisayar kullanımı sertifika m var labuatuar sertifikam var iş alımı yaptığınızda iş konusunda yardımçı olabilirsiniz sevinirim teşekkürler

  Reply

 3. Gülay Ak

  29 Ocak 2021 at 00:18

  Samsunda sağlık ocağında temizlik işçisi olarak çalışmak istiyorum lütfen yardımcı olursanız sevinirim

  Reply

 4. Sedef

  23 Mart 2021 at 20:19

  Haseki Hastanesinde yaklaşık 5 yıl hasta kabul yetkilisi olarak görev aldım. Sağlık ocaklarında görev almak istiyorum. Yardımcı olursanız çok sevinirim. Teşekkürler.

  Reply

 5. Burcu

  7 Nisan 2021 at 13:53

  Tıbbı sekreter sertifikam var bilgisayar sertifikam var Eczacilik sertifikam var Dış hekimi sekreterliği sertifikam var önlisans mezunuyum özel güvenlik ve koruma bölümü mezunuyum sağlık ocaklarında çalışmak istiyorum çokta ihtiyacım var bana yardımcı olurmusunuz ailem karsta oturuyor karstaki sağlık ocaklarına rica ediyorum

  Reply

 6. Hanım karayel

  20 Mayıs 2021 at 03:59

  Merhaba adım hanı 14 yıldır Elazığ Maden ilçesinde temizlik personeli olarak çalışmaktayım artık işyeri ve meleket deyiştirmenin zaman nının geldiyini düşünüyorum izmirde bir saglık ocagında çalışmak istiyorum bana geri dönüş yaparsanız sevinirim teşekkürler ederim

  Reply

 7. Hanım karayel

  20 Mayıs 2021 at 04:00

  Kadrolu işçiyim

  Reply

 8. Hanım karayel

  20 Mayıs 2021 at 04:01

  Kabul ediyorum

  Reply

 9. Şirin tekinaslan

  13 Haziran 2021 at 20:53

  İyi akşamlar ben Denizli’de yaşıyorum ve sağlık ocaklarında temizlik işi arıyorum yardımcı olursanız sevinirim

  Reply

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İlginizi Çekebilir

Ptt Personel Alımı

Posta ve Telgraf Teşkilatı Genel Müdürlüğü olarak hizmet sunan PTT, Türkiye’nin kaps…