Ana Sayfa Bilgi Bankası Mesai Saatleri Adliyelerin Çalışma, Mesai Saatleri

Adliyelerin Çalışma, Mesai Saatleri

400
Adliye

Adliyeler Saat Kaçta Açılıyor, Kapanıyor?

Adliyeler; devletin koyduğu kanunlar ışığında, adaletin sağlanması amacıyla hizmet veren kurumlardır. Adliyeler ülkemizin en yoğun çalışan ve hizmet bakımından en fazla talep gören kurumlarından bir tanesidir. Kişiler, devlet ve uluslararası her türlü sorunların kanunlar çerçevesinde çözüme kavuşturulduğu adliyeler ve adalet için çalışanlar, adaletin başlıca koruyucularıdır. Herkesin mutlaka bir şekilde yolunun düştüğü Adliyeler sabah saat kaçta açılıyor, akşam saat kaçta kapanıyor, saat kaça kadar açık? Adliyelerin çalışma saatleri, mesai saatleri, açılış kapanış saatleri ve çalışma günleri yani hangi günler açık, hangi günler kapalı yazımızda sizler için paylaştık.

Adliye Çalışma, Mesai Saatleri 2021

Ülkemiz genelinde hizmet vermekte olan adliyeler hafta içi ( Pazartesi, Salı, Çarşamba, Perşembe, Cuma ) günleri sabah saat 08:30’da hizmet vermeye başlamakta ve akşamları da saat 17:00’de kapanmaktadır. Adliyeler bunun dışında saat 12:30 ile 13:30 arasında da öğle tatili yani öğle arası sebebi ile kapalı durumda bulunmaktadırlar. Sabah saatlerinde yoğunluk az olacağından işlemlerinizi öğleden sonraya bırakmayıp sabah erken saatlerde yapmanız sizin için daha uygun olacaktır.

Adliyeler Hafta Sonu Açık Mı, Kapalı Mı?

Adliyeler Cumartesi ve Pazar günleri yani hafta sonu açık deiller ve hizmet vermemektedir. İşlemlerinizi sadece hafta içi ve çalışma saatleri içerisinde halledebilirsiniz.

Adliyeler Bayramda Açık Mı, Çalışıyor Mu?

Adliyeler tıpkı hafta sonunda olduğu gibi Ramazan Bayramı (Şeker Bayramı), Kurban Bayramı gibi dini bayramlarda ve bunların yanında 1 Ocak, 1 Mayıs, 19 Mayıs, 23 Nisan, 29 Ekim, 30 Ağustos ve 15 Temmuz gibi resmi tatil günlerinde çalışmazlar. Arefe günlerinde ise sadece öğleye kadar hizmet verirler.

Bu yazımızda sizlere Adliyelerin çalışma saatleri yani açılış saatleri ve kapanış saatleri hakkında detaylı bilgiler verdik. Konu hakkında soru, sorun ya da görüşlerinizi yorum bölümümüzden bizlere iletebilirsiniz. Sosyal medya hesaplarımızı ( Facebook ) takip ederek güncel personel, memur, işçi alımlarını takip edebilir ayrıca kamu ve özel sektör firmalarına nasıl iş başvurusunda bulunacağınızı detayları ile öğrenebilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İlginizi Çekebilir

Tüvtürk Çalışma Saatleri ve Günleri

Tüvtürk Çalışma Saatleri ve Günleri ile alakalı konumuza hoş geldiniz. Konumuz içeriğinde …