Ana Sayfa Bilgi Bankası Mesai Saatleri Adliyelerin Çalışma, Mesai Saatleri

Adliyelerin Çalışma, Mesai Saatleri

Adliyelerin çalışma saatleri, mesai saatleri, açılış kapanış saatleri, çalışma günleri, hangi günler açık kapalı ile Adliyeler sabah saat kaçta açılıyor, akşam saat kaçta kapanıyor, saat kaça kadar açık, Cumartesi Pazar hafta sonu ve bayramda açık mı, kapalı mı, tatil mi?

Adliye

Adliyeler Saat Kaçta Açılıyor, Kapanıyor?

Adliyeler; devletin koyduğu kanunlar ışığında, adaletin sağlanması amacıyla hizmet veren kurumlardır. Adliyeler ülkemizin en yoğun çalışan ve hizmet bakımından en fazla talep gören kurumlarından bir tanesidir. Kişiler, devlet ve uluslararası her türlü sorunların kanunlar çerçevesinde çözüme kavuşturulduğu adliyeler ve adalet için çalışanlar, adaletin başlıca koruyucularıdır. Herkesin mutlaka bir şekilde yolunun düştüğü Adliyeler sabah saat kaçta açılıyor, akşam saat kaçta kapanıyor, saat kaça kadar açık? Adliyelerin çalışma saatleri, mesai saatleri, açılış kapanış saatleri ve çalışma günleri yani hangi günler açık, hangi günler kapalı yazımızda sizler için paylaştık.

Adliye Çalışma, Mesai Saatleri 2021

Ülkemiz genelinde hizmet vermekte olan adliyeler hafta içi ( Pazartesi, Salı, Çarşamba, Perşembe, Cuma ) günleri sabah saat 08:30’da hizmet vermeye başlamakta ve akşamları da saat 17:00’de kapanmaktadır. Adliyeler bunun dışında saat 12:30 ile 13:30 arasında da öğle tatili yani öğle arası sebebi ile kapalı durumda bulunmaktadırlar. Sabah saatlerinde yoğunluk az olacağından işlemlerinizi öğleden sonraya bırakmayıp sabah erken saatlerde yapmanız sizin için daha uygun olacaktır.

Adliyeler Hafta Sonu Açık Mı, Kapalı Mı?

Adliyeler Cumartesi ve Pazar günleri yani hafta sonu açık deiller ve hizmet vermemektedir. İşlemlerinizi sadece hafta içi ve çalışma saatleri içerisinde halledebilirsiniz.

Adliyeler Bayramda Açık Mı, Çalışıyor Mu?

Adliyeler tıpkı hafta sonunda olduğu gibi Ramazan Bayramı (Şeker Bayramı), Kurban Bayramı gibi dini bayramlarda ve bunların yanında 1 Ocak, 1 Mayıs, 19 Mayıs, 23 Nisan, 29 Ekim, 30 Ağustos ve 15 Temmuz gibi resmi tatil günlerinde çalışmazlar. Arefe günlerinde ise sadece öğleye kadar hizmet verirler.

Bu yazımızda sizlere Adliyelerin çalışma saatleri yani açılış saatleri ve kapanış saatleri hakkında detaylı bilgiler verdik. Konu hakkında soru, sorun ya da görüşlerinizi yorum bölümümüzden bizlere iletebilirsiniz. Sosyal medya hesaplarımızı ( Facebook ) takip ederek güncel personel, memur, işçi alımlarını takip edebilir ayrıca kamu ve özel sektör firmalarına nasıl iş başvurusunda bulunacağınızı detayları ile öğrenebilirsiniz.

DİĞER ÇALIŞMA SAATLERİ HABERLERİNİ ÖNCE SİZE GÖNDERELİM!

ElemanUzman.com, çalışma saatleri konusunda tüm yeni haberleri ve duyuruları çok yakından anlık olarak takip etmektedir ve bu bildiriler ilk olarak bu sitede yayınlanmaktadır. Bu nedenle elemanuzman.com'un yayınladığı haberleri takip etmeniz ve hızlı adım atmanız yararınıza olacaktır. ElemanUzman.com'dan yapılan çalışma saatleri duyurularını ve haberlerini en önce siz almak istiyorsanız aşağıdaki kanallardan bize abone olabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İlginizi Çekebilir

İşkur Çalışma Saatleri 2021

İŞKUR Çalışma Saatleri hakkında, İŞKUR kısaltmasıyla da anılan ve ülkemizde güvenli çalışm…