Ana Sayfa Şehirler Antalya Antalya otel iş ilanları, Otellere nasıl iş başvurusu yapılır?

Antalya otel iş ilanları, Otellere nasıl iş başvurusu yapılır?

1,665

Otelcilik, turizm sektörünün özellikle yaz aylarında oldukça karlı ve yararlı olduğu bilinmektedir. Bu sebepten dolayı ülkemizde otellerde iş arayışı oldukça fazladır. Küçük ya da büyük fark etmeden, İl ya da İlçelerde oteller bulunmakta ve otelcilik hizmeti verilmektedir. Yaşantımız boyunca gerekli olacak temel ihtiyaçlardan olan barınma, dönemsel olarak oteller tarafından gerçekleştirilmektedir. Otellerin sayıca artması, ihtiyaç duyulabilecek her ortamda olması, iş istihdamı ve iş kollarının artmasına da sebep demektir.

Antalya Otelleri İş İlanları ve İş Başvurusu 2021

Otellerin çeşitli il ve ilçelerde bulunması her bölge için farklı farklı iş gücü oluşmasına ve eleman ihtiyacına sebeptir. Farklı farklı görev ve derecelerde, otel çalışanı ihtiyacı vardır. Otelin kapasite ve vizyonuna göre, çeşitli pozisyonlara personel ihtiyaçları vardır. Bunlara örnek olarak; müdür, muhasebeci, komi, cankurtaran, şoför, kat görevlisi, masör, meydancı, bellboy, resepsiyonist, garson, steward, kasiyer, aşçı, temizlik görevlisi, resepsiyon müdürü, güvenlik sorumlusu, santral memuru ve bunlar gibi çeşitli kadrolar vardır diyebiliriz. İlköğretim mezunu, lise mezunu, üniversite mezunu ve ön lisans mezunu çok sayıda bay ve bayan bu ilanlara iş başvurusu yapabilmektedir. İlanlarda ayrıca şehir dışından gelenler için yatılı seçeneği de yer almaktadır.

Otelde çalışmak için ne gerekir?

Otelde çalışmak isteyenler için, çalışma şartlarına tek bir cevap verilmesi mümkün değildir. Çalışılmak istenilen pozisyon bazında, aranan başvuru şartlarında değişiklik vardır. Örnek olarak otelin aşçı kadrosun çalışabilmek için aşçılığa dair uzmanlık sertifikanızın bulunması gerekir. Farklı kadrolar içinde aynı şekilde, alan uzmanlığı ve bilgisinin bulunması ve belgelerinin gerekliliği vardır. Otelde yer alan her kadro için, uzmanlık derecesinde eğitim gerekliliği yoktur. Buna örnek olarak resepsiyon kadrosu için, diksiyon ve iş disiplinine uygun olunması yeterli görülebilir, aynı şekilde temizlik görevlisi kadrosu içinde herhangi bir uzmanlık belgesi ihtiyacı bulunmamaktadır. Otelde çalışmak isteyen kişiler, hangi derece ve pozisyonda yer almak istediğine karar verip, kendisini seçimi doğrultusunda yönlendirmelidir. Peki tüm bu iş ilanları nasıl ve nereden takip edilir?

Antalya Oteller İş İlanları İçin Hemen TIKLAYIN

Yukarıda vermiş olduğumuz sayfada düzenli olarak Antalya ili için otel iş ilanları paylaşılmaktadır. Bu ilanları takip ederek ister sezonluk, isterse tüm yıl açık olan bu otellerde anında çalışmaya başlayabilirsiniz. İlanlarda bay ve bayan adaylara yönelik iş başvurusu yapabileceğiniz kadrolar ve açık iş pozisyonları yer almaktadır.

Otellerde çalışacak kişiler, direkt müşterileriyle iletişim halinde olacağı için, insan ilişkileri ve iletişimi güçlü olmalıdır. Müşteriler misafir usulünce bakabilmeli, misafir adabına göre hareket edebilmelidir. Gün içerisinde birçok insan ile iletişim halinde olması gerekeceği için insanlara karşı hoşgörü ve sabırlı olunması da bulunması gereken şartlar arasında yer almaktadır. İş disiplini ve çalıştığı kuruma ait kurallara uygun olunması da bulunması gereken şartlar arasında yer almaktadır.

Ülkemizde, özellikle yaz döneminde tatil için tercih edilen şehirlerden birinin Antalya olduğu bilgisini verebiliriz. Gerek yerli gerekse yabancı tatilcilerin, tatilleri boyunca konaklama ihtiyacını da otellerden sağladıkları bilinmektedir. Antalya da sayıca oldukça fazla otel bulunmaktadır. Bu otellerde de verdiğimiz bilgilerde olduğu gibi çalışmak isteyen kişi sayısı oldukça fazladır. Antalya da bulunan otellerde ki personel ihtiyaçlarına, pozisyonlarına ve ilgili diğer bilgileri görmek için, yukarıda vermiş olduğumuz bağlantıyı kullanabilirsiniz. Bu yazımızda Antalya otelde iş arıyorum, nasıl iş bulurum diyenler için detaylı bir yazı hazırladık. Konu hakkında soru, sorun ya da görüşlerinizi yorum bölümümüzden dile getirebilirsiniz.

4 Comments

 1. Süleyman

  15 Mart 2020 at 23:37

  Bu yılki kariyer hedefim turizm ve otelcilikte çalışmak isterim saygılar.

  Reply

 2. Süleyman

  15 Mart 2020 at 23:39

  daha önceden de başka sektörlerde çalıştım bu yılki sezon da otelde çalışmak isterim

  Reply

 3. Süleyman

  15 Mart 2020 at 23:40

  Antalya tarafları otellerinde çalışmak isterim saygılar

  Reply

 4. Serkan

  28 Mart 2022 at 01:13

  Ben otelde çalışmak istiyorum yaş 17 temuzda 18 yaş olucam çalışabilir mıyım

  Reply

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İlginizi Çekebilir

Muratpaşa Belediyesi En Az İlkokul Mezunu 10 İşçi Alımı İlanı Yayınladı!

Muratpaşa Belediyesi en az ilkokul mezunu işçi alımı yapacağını duyurdu. Antalya Muratpaşa…