Ana Sayfa Şehirler Mardin Mardin Artuklu Üniversitesi Sözleşmeli Personel Alımı Yapacak

Mardin Artuklu Üniversitesi Sözleşmeli Personel Alımı Yapacak

107
Personel 8na

Mardin ilinde yer alan Artuklu Üniversitesi yayınlamış olduğu ilan ile sözleşmeli personel alımı gerçekleştireceğini açıkladı. Mardin Artuklu Üniversitesi ilan kapsamında 1 inşaat mühendisi alımı, 1 makine mühendisi alımı, 1 çözümleyici alımı ve 1 telkari ustası alımı yapacaktır. Adaylar ilana 19 Aralık 2016 tarihine mesai sonuna kadar iş başvurusu yapabileceklerdir. Adaylarda aranan başvuru şartları, başvuru formu ve başvuru tarihleri hakkında detaylı bilgi haberimiz devamında yer almaktadır.

Mardin Artuklu Üniversitesi Sözleşmeli Personel Alımı İlanı 2016

Üniversitemize 657 sayılı Kanunun 4/B maddesi gereğince Bakanlar Kurulu Kararı ile yürürlüğe konulan “Sözleşmeli Personel Çalıştırılmasına İlişkin Esaslar” ın “Sınav Şartı” başlıklı ek 2 inci maddesinin (b) fıkrasına göre 1 adet Mühendis (inşaat), 1 adet Mühendis (Makine), ek 2 inci maddesinin (c) fıkrasına göre 1 adet Programcı, 1 adet Çözümleyici ile mesleki uygulamalı sınav sonucuna göre 1 adet Telkari Ustası sözleşmeli personel pozisyonunda istihdam edilmek üzere Sözleşmeli Personel alınacaktır.

 • Başvuru Başlama Tarihi : 05.12.2016
 • Son Başvuru Tarihi : 19.12.2016 (Mesai bitimi)
 • Programcı, Çözümleyici: Tarih: 27.12.2016 Saat: 14:00 Sınav Yeri: Personel Daire Başkanlığı Artuklu / MARDİN -Telkari Ustası: Tarih: 28.12.2016 Saat: 14:00 Sınav Yeri: Midyat MYO Müdürlüğü Midyat / MARDİN

Adaylarda Aranan Başvuru Şartları Nelerdir?

 • 657 sayılı Devlet Memurları Kanununun değişik 48 inci maddesinde belirtilen nitelikleri taşımak.
 • Mühendis: Fakültelerin İnşaat Mühendisliği bölümünden mezunu olmak.
 • Mühendis: Fakültelerin Makine Mühendisliği bölümünden mezunu olmak.
 • Programcı: Fakülte, Yükseköğretim kurumlarının bilgisayar programcılığı ile ilgili bölümlerinden en az önlisans düzeyinde mezun olmak veya en az önlisans mezunu olmak koşuluyla bilgisayar programcılığı alanına ilişkin ders aldığını belgelendirmek veya bu alanda Milli Eğitim Bakanlığı onaylı sertifika sahibi olmak ve en az D düzeyinde KPDS veya dengi yabancı dil bilgisine sahip olmak.
 • Çözümleyici: Yükseköğretim kurumlarından en az lisans düzeyinde mezun olmak ve istihdam edileceği Bilgi İşlem Birimlerindeki programlama dili ile diğer programlama dillerinden en az iki tanesini bildiğini belgelemek ve en az D düzeyinde KPDS veya dengi yabancı dil bilgisine sahip olmak.
 • Telkari Ustası: En az ilköğretim mezunu olmak ve yapılacak olan mesleki uygulama sınavında başarılı olmak. Altın-gümüş işlemeciliği konusunda en az 5 yıllık tecrübe sahibi olduğunu belgelemek.
 • Erkek adaylar için askerliğini yapmış, muaf veya en az 1 yıl tecilli olması.
 • Görevini yapmasına engel olabilecek sağlık sorunu bulunmaması.
 • Yapılacak inceleme ve soruşturma sonunda Çözümleyici-Sistem Programcısı olmalarına engel bir durumu bulunmaması gerekmektedir.

Ayrıca adaylardan aşağıdaki özel şartlar da talep edilmektedir.

Mühendis (İnşaat) 

 • En az iki (2) yıl alanı ile ilgili tecrübeli olmak. (Çalışma karşılığında yatırılan prim cetveli)
 • Betonarme yapıların bilgisayar ortamında projelendirilmesi ve çizimi tecrübesi olup, bunu belgelemek,

Programcı 

 • PHP ve MySQL konusunda bilgi ve tecrübe sahibi olmak ve bunu belgelemek.

Çözümleyici 

 • C# programlama dili ve diğer programlama dillerinden de en az iki (2) tanesini bildiğini belgelemek, Asp.net teknolojisi, MS SQL Server, Net Framework, Web Teknolojileri (HTML, HTML5, CSS, Jquvery) ile yazılım alanında en az iki (2) yıl tecrübe sahibi olmak ve bunu belgelemek.

Yabancı Dil Şartı

İngilizce dil bilgisinin belgelenmesi gerekmektedir. Bu kapsamda Kamu Personeli Yabancı Dil Seviye Tespit Sınavından (KPDS) veya Yabancı Dil Bilgisi Seviye Tespit Sınavından (YDS) en az “D” düzeyinde puan almış olunması şart olup, yurt içi veya yurt dışında İngilizce dili ile öğretim yapan üniversitelerden lisans düzeyinde mezun olanlar ile yurt içinde lisans düzeyinde öğrenim gördükten sonra ana dili İngilizce olan yabancı ülkelerde İngilizce dilinde yüksek lisans veya doktora yapanlar, İngilizce dilinde TOEFL sınavında en az 173 -veya İELTS sınavında 6 puan alanların İngilizce dil düzeyleri “D” olarak kabul edilmektedir. Yabancı dil sınav sonuçları “5” yıl süre ile geçerlidir.

KPSS Puan Türü ve Geçerlilik Süresi

ÖSYM tarafından 2016 yılında yapılan Kamu Personel Seçme Sınavında (KPSS) KPSSP3 (B) puan türünden 60 (altmış) ve üzerinde puan almış olan adaylar başvuruda bulunabilecektir. Sınava katılma şartlarını taşıyan ve usulüne uygun olarak başvuranlar arasından yapılacak sıralamaya göre en yüksek puanlıdan başlamak üzere Sözleşmeli

Çözümleyici-Sistem Programcısı pozisyonunun 10 (on) katı aday giriş sınavına alınacaktır. (Eşit puan almış olmaları nedeniyle son sıradaki aday sayısının birden fazla olması halinde, bu adayların tümü sınava çağrılacaktır.)

Başvuru Sırasında Adaylardan İstenilen Belgeler Nelerdir?

 • Başvuru Formu
 • Diploma veya mezuniyet belgesinin fotokopisi
 • Nüfus Cüzdanının fotokopisi
 • Sağlık durumuna ilişkin yazılı beyanı
 • Kamu Personel Seçme Sınavı Sonuç Belgesi (KPSSP3 (B) türünde)
 • Özel Şartlar bölümünde istenilen unvanlara göre belgeler
 • Kısa Özgeçmiş

Başvurular şahsen veya posta yolu ile http://www.artuklu.edu.tr/ adresindeki Başvuru Formu doldurularak istenen ilgili belgeler ile birlikte hazırlanarak ilan tarihinden itibaren 15 gün içerisinde Mardin Artuklu Üniversitesi Rektörlüğü Personel Daire Başkanlığı Artuklu/MARDİN adresine yapılacaktır.

Postadaki gecikmeler ve diğer sebeplerle bu tarihten sonra gelen başvurular ile eksik belge ibraz edenlerin başvuruları kabul edilmeyecektir. Mardin Artuklu Üniversitesi sözleşmeli personel alımı ilanı hakkında başvuru formu, başvuru şartları ve başvuru tarihleri gibi detaylı ilan bilgilerine yer verdik. Konu hakkında soru, sorun ya da görüşlerinizi yorum bölümünden dile getirebilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İlginizi Çekebilir

Derik Belediyesi Memur Alım İlanı

Mardin ili, Derik Belediyesi Devlet Memurları Kanununa tabi olarak görevlendirmek üzere; Z…