Ana Sayfa Bilgi Bankası Mesai Saatleri ÖSYM Çalışma Saatleri Nedir?

ÖSYM Çalışma Saatleri Nedir?

ÖSYM bürolarının çalışma saatleri, mesai saatleri, açılış kapanış saatleri, hangi günler açık ile ÖSYM başvuru merkezleri sabah saat kaçta açılıyor, akşam saat kaçta kapanıyor, saat kaça kadar açık, hafta sonu bayramda açık mı, kapalı mı, çalışıyor mu?

Ösym Merkezi

Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi ya da bilinen kısa adıyla ÖSYM, yükseköğretim programlarına girmek için başvuran adaylar arasından, başarılı olma olasılıkları diğerlerinden daha yüksek olanları seçerek bu programlara yerleştirmek amacı kurulmuş olan devlet kurumudur. 1974 yılında kurulmuştur. Merkezi Ankara ilimizde yer almaktadır. ÖSYM her sene yaklaşık 10 milyon adaya sınav uygulamaktadır.

KPSS, ALES, DGS, LYS, YGS, DUS, İSG, TUS gibi çok sayıda sınav ÖSYM tarafından yapılmaktadır. Adaylar bu sınavlara İnternet üzerinden başvuru yapabildikleri gibi ÖSYM başvuru merkezleri yani ÖSYM büroları vasıtası ile de başvurularını yapabilmektedirler. Sınav başvuru tarihlerinde bu merkezler oldukça yoğun olmaktadır. Peki ÖSYM büroları sabah saat kaçta açılıyor, akşam saat kaçta kapanıyor, saat kaça kadar açık? ÖSYM başvuru merkezlerinin çalışma saatleri, mesai saatleri ile çalışma günleri yani hangi günler açık, hangi günler kapalı yazımız devamında yer almaktadır.

 

ÖSYM Büroları Çalışma Saatleri 2020

ÖSYM büroları hafta içi (Pazartesi, Salı, Çarşamba, Perşembe, Cuma) sabah saat 08:30’da hizmet sunmaya başlamaktadır. ÖSYM büroları akşamları saat 17:00’ye kadar açıktır. Bürolar yine saat 12:30 ile 13:30 saatleri arasında da öğle arası yani öğle tatili sebebi ile 1 saat süre zarfında kapalı durumdadır.

ÖSYM Büroları Hafta Sonu Açık Mı, Kapalı Mı?

ÖSYM bürolarının Cumartesi ve Pazar günleri çalışıp, çalışmadığı oldukça merak edilmektedir. Ülkemiz genelinde hizmet sunmakta olan ÖSYM büroları sadece hafta içi çalışır yani hafta sonu çalışmazlar. İşlemlerinizi hafta içi ve mesai saatleri içerisinde halletmelisiniz.

ÖSYM Büroları Bayramda Açık Mı, Çalışıyor Mu?

ÖSYM başvuru merkezleri; Ramazan Bayramı (Şeker Bayramı), Kurban Bayramı gibi dini bayramlarda ve 1 Ocak, 1 Mayıs, 19 Mayıs, 23 Nisan, 29 Ekim, 30 Ağustos ve 15 Temmuz gibi resmi tatil günlerinde hizmet vermemektedir. Bunun dışında arefe günlerinde ise sadece öğleye kadar çalışmaktadır.

Ülkemiz genelinde hizmet sunmakta olan ÖSYM başvuru merkezlerinin adreslerine BURADAN ulaşabilirsiniz. Bu yazımızda ÖSYM çalışma saatleri yani açılış saatleri ve kapanış saatleri hakkında detaylı bilgiler sunduk. Konu hakkında soru, sorun ya da görüşlerinizi yorum bölümümüzden ve ayrıca kurumun çağrı merkezi telefon numarası olan “444 67 96” üzerinden dile getirebilirsiniz.


DİĞER ÖSYM HABERLERİNİ ÖNCE SİZE GÖNDERELİM!

ElemanUzman.com, ösym konusunda tüm yeni haberleri ve duyuruları çok yakından anlık olarak takip etmektedir ve bu bildiriler ilk olarak bu sitede yayınlanmaktadır. Bu nedenle elemanuzman.com'un yayınladığı haberleri takip etmeniz ve hızlı adım atmanız yararınıza olacaktır. ElemanUzman.com'dan yapılan ösym duyurularını ve haberlerini en önce siz almak istiyorsanız aşağıdaki kanallardan bize abone olabilirsiniz.

E-posta adresinizi yazın :

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir