Ana Sayfa Bilgi Bankası Mesai Saatleri PTT – Postahaneler’in Çalışma ve Açılış Kapanış Saatleri

PTT – Postahaneler’in Çalışma ve Açılış Kapanış Saatleri

276
Ptt - Postahane

Postahaneler’in Çalışma Saatleri – Mesai Saatleri 2021

Posta ve Telgraf Teşkilatı Genel Müdürlüğü ya da kısa adıyla PTT, Türkiye’nin posta örgütüdür. 2013 yılı Mayıs ayında TBMM’de kabul edilen tasarı ile Posta ve Telgraf Teşkilatı Anonim Şirketi haline gelmiştir. Posta, kargo, bankacılık ve elektronik ticaret alanlarında; Türkiye çapında yaygınlaşmış hizmet ağı ile ekonomik, hızlı, güvenli ve kaliteli hizmet sunmak adına Türkiye’nin her bölgesinde faaliyet göstermektedir. Peki postahaneler sabah saat kaçta açılıyor, akşam saat kaçta kapanıyor, saat kaça kadar açık? Postahaneler’in çalışma saatleri, mesai saatleri ile çalışma günleri yani hangi günler açık, hangi günler kapalı yazımız devamında yer almaktadır.

Postahaneler Saat Kaçta Açılıyor, Kapanıyor?

Postahaneler hafta içi (Pazartesi, Salı, Çarşamba, Perşembe, Cuma) sabah saat 09:00’da hizmet sunmaya başlamaktadır. Postahaneler akşamları saat 17:00’ye kadar açıktır. Postahaneler yine saat 12:30 ile 13:30 saatleri arasında öğle arası yani öğle tatili sebebi ile 1 saat süre zarfında kapalı durumdadır.

Postahaneler Hafta Sonu Açık Mı, Kapalı Mı?

Postahaneler’in Cumartesi ve Pazar günleri çalışıp, çalışmadığı oldukça merak edilmektedir. Ülkemiz genelinde hizmet sunmakta olan postahane merkezleri sadece hafta içi çalışır yani hafta sonu çalışmazlar. İşlemlerinizi hafta içi ve mesai saatleri içerisinde halletmelisiniz.

Postahaneler Bayramda Açık Mı, Çalışıyor Mu?

Postahane merkezleri; Ramazan Bayramı (Şeker Bayramı), Kurban Bayramı gibi dini bayramlarda ve 1 Ocak, 1 Mayıs, 19 Mayıs, 23 Nisan, 29 Ekim, 30 Ağustos ve 15 Temmuz gibi resmi tatil günlerinde hizmet vermemektedir. Bunun dışında arefe günlerinde ise sadece öğleye kadar çalışmaktadır.

Ülkemiz genelinde hizmet sunmakta olan Postahane Merkezlerinin Adreslerine BURADAN il ve ilçe bilgilerini girerek ulaşabilirsiniz. Bu yazımızda Postahaneler’in çalışma saatleri yani açılış saatleri ve kapanış saatleri hakkında detaylı bilgiler sunduk. Konu hakkında soru, sorun ya da görüşlerinizi yorum bölümümüzden dile getirebilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İlginizi Çekebilir

Tüvtürk Çalışma Saatleri ve Günleri

Tüvtürk Çalışma Saatleri ve Günleri ile alakalı konumuza hoş geldiniz. Konumuz içeriğinde …