Ana Sayfa İşte Haberler Sağlık Bakanlığı 2019’da 31 Bin 500 Personel Alımı Yapacak

Sağlık Bakanlığı 2019’da 31 Bin 500 Personel Alımı Yapacak

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, 2018 aralık ayı sonunda ve 2019 yılında yapacakları personel alımları ile ilgili açıklamalarda bulundu. Bakan Koca, Sağlık Bakanlığı kadrolarına alınmasını düşünülen personel sayısını açıkladı.

Sağlık Bakanlığı

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca tarafından yapılan açıklama ile 2019 Sağlık Bakanlığı Personel Alımları ne zaman yapılacak ve kaç personel alınacak konusu hakkında , 2018 aralık ayı sonu ve 2019 yılında yapacakları personel alımları ile ilgili bilgilendirme yapıldı. Sağlık Bakanı Koca, yaptığı açıklama ile yeni yılda Sağlık Bakanlığı kadrolarına alınacak personel sayısı konusuna da değindi. Yazımızın devamında sağlık bakanlığı personel alımları ile ilgili yapılan açıklamanın detaylarına ulaşabilirsiniz.

2018 yılı bitmeden Aralık ayının sonuna kadar 6 bin 500 personel alımı yapılacağını açıklayan Bakan Koca, bu alımların acil tıp teknisyenliği, işletmenlik, ambulans şoförlüğü, yardımcı klinik elemanı gibi alanlarda olacağını ifade etti. Bu alımların hangi kadro için ne kadar olacağı konusunda net bir bilgi verilmedi.

Sağlık Bakanı Koca, 2019 yılında alım yapılması planlanan pratisyen hekim, uzman hekim, diş hekimi ve eczacı olmak üzere 25 bine yakın personel alımı gerçekleştireceklerinin müjdesinide verdi.

Sağlık Bakanının yaptığı bu açıklamalar ile umutlanan sağlık bakanlığı ataması bekleyen personel adayları ebe, hemşire, fizyoterapist, psikolog, sağlık teknikeri, tıbbi sekreter ve sağlık işçisi gibi alanlarda da personel alımı yapılmasını istiyorlar. Bu konuda henüz bir açıklama yok. Fakat 2019 yılı içerisinde diğer sağlık personeli alımlarınında gerçekleşmesi bekleniyor. Yıl içerisinde sağlık alanında personel açığının kapatılıcağı ve sağlıkta tasarrufun yapılamayacağı konularında açıklamalar mevcuttu. Buna istinaden yeni yılda çok sayıda sağlık personeli alımı yapılacağı öngörülmekte.

Bu yazımızda sizlere Sağlık Bakanlığı 2019 personel alımları nasıl ve ne zaman olacak, kaç personel alınacak konuları hakkında detaylı bilgiler verdik. Konu hakkında soru, sorun ya da görüşlerinizi yorum bölümümüzden bizlere iletebilirsiniz. Sosyal medya hesaplarımızı ( Facebook ) takip ederek güncel personel, memur ve işçi alımlarını takip edebilirsiniz.

  • 7
    Shares

DİĞER SAĞLIK BAKANLIĞI HABERLERİNİ ÖNCE SİZE GÖNDERELİM!

ElemanUzman.com, sağlık bakanlığı konusunda tüm yeni haberleri ve duyuruları çok yakından anlık olarak takip etmektedir ve bu bildiriler ilk olarak bu sitede yayınlanmaktadır. Bu nedenle elemanuzman.com'un yayınladığı haberleri takip etmeniz ve hızlı adım atmanız yararınıza olacaktır. ElemanUzman.com'dan yapılan sağlık bakanlığı duyurularını ve haberlerini en önce siz almak istiyorsanız aşağıdaki kanallardan bize abone olabilirsiniz.

E-posta adresinizi yazın :

One Comment

  1. Emre

    19 Aralık 2018 at 12:24

    Sağlık için

    Reply

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir