Ana Sayfa Kamu Kurumları SGK KPSS Şartsız 55 Memur Alımı Yapacak!

SGK KPSS Şartsız 55 Memur Alımı Yapacak!

937
Sosyal Güvenlik Kurumu

Sosyal Güvenlik Kurumu ( SGK ) resmi sitesi üzerinden yayınlanan ilan kapsamında personel, memur alımı yapılacağı açıklandı. SGK yayımlamış olduğu iş ilanı uyarınca proje destek ekibi lideri, proje destek ekibi lider yardımcısı, ihale ve satın alma uzmanı, insan kaynakları uzmanı, iletişim ve görünürlük uzmanı, kıdemli muhasebeci, muhasebeci asistanı, merkez proje asistanı, yerel destek ekibi lideri, idari işler uzmanı, yerel proje asistanı alımı yapacaktır. Toplamda kpss şartı aranmaksızın 55 personel alımı gerçekleştirilecek. Başvuruda bulunacak adaylarda aranan başvuru şartları, başvuru formu ve başvuru tarihleri ile ilana dair diğer detaylı bilgiler yazımızın devamında yer almaktadır.

Sosyal Güvenlik Kurumu SGK Personel Memur Alımı İlanı 2019

Sosyal güvenlik kurumu strateji geliştirme başkanlığı avrupa birliği ve dış ilişkiler daire başkanlığı sözleşmeli personel seçme sınavı ilanı uyarınca kpss şartsız 55 personel alımı yapılacak. İlana başvurular 05.04.2019 mesai saati bitimine kadar yapılabilecektir. Posta yoluyla yapılacak başvurularda doğacak gecikmelerden ve hak kayıplarından adayın kendisi sorumlu olacaktır.

Adaylardan İstenilen Başvuru Belgeleri Neler?

 1. “Başvuru Formu (İngilizce)” ve “Özgeçmiş (1 sayfayı geçmeyecek şekilde)”
 2. Diploma veya mezuniyet belgesinin fotokopisi
 3. Mesleki deneyimi ispat etmek üzere adayların önceki işyerlerinden alacakları, çalıştıkları pozisyonu, görevlerini, yaptıkları belli başlı işleri ve çalışma sürelerini gösteren çalışma belgeleri
 4. Erkek adaylar için askerlik görevini yerine getirmiş olduğuna ya da yerine getirmiş sayıldığına dair beyan (Tecil belgesi geçerli sayılmayacaktır.)
 5. Kimlik belgesinin fotokopisi
 6. Görevini yerine getirmeye engel bir sağlık probleminin olmadığına dair beyan
 7. Son altı ay içinde çekilmiş 2 adet vesikalık fotoğraf
 8. Adli Sicil Kaydı olmadığına ilişkin beyan
 9. Asgari ve tercihi niteliklere ilişkin ispatlayıcı bilgi ve/veya belgeler

Sözlü sınava katılmaya hak kazanan adaylar, başvuru sırasında fotokopilerini sunmak zorunda olduğu ya da beyanda bulundukları tüm belge ve bilgilerin asıl belgelerini veya noter onaylı örneklerini veya e-devlet çıktılarını sözlü sınavdan önce SGK AB ve Dış İlişkiler Daire Başkanlığına ibraz etmek zorundadır.

Bu belgelere ek olarak başarılı olan adaylardan, işe alınma süreci öncesinde “Seçme Sınavına Katılma Genel Koşullarında” belirtilen koşulları sağladığını kanıtlayan gerekli belgeler istenecektir.

Hangi Kadroya Kaç Kişi Alınacak!

Alımı yapılması planlanan personellerin sayısı, hangi şehir için kaç personel alımı yapılacak bilgisi ve kadro dağılımı aşağıda detaylı olarak verilmiştir. Başvurudu bulunmayı düşündüğünüz pozisyon için aşağıda verilmiş olan listeyi detaylı olarak incelemeniz gerekmektedir.

 • Proje Destek Ekibi Lideri –  1 – Ankara
 • Proje Destek Ekibi Lider Yardımcısı – 1 – Ankara
 • İhale ve Satın Alma Uzmanı (Merkez Destek Ekibi) – 1 – Ankara
 • İnsan Kaynakları Uzmanı (Merkez Destek Ekibi) – 1 – Ankara
 • İletişim ve Görünürlük Uzmanı (Merkez Destek Ekibi) – 1 – Ankara
 • Kıdemli Muhasebeci (Merkez Destek Ekibi) – 1 – Ankara
 • Muhasebeci Asistanı (Merkez Destek Ekibi) – 1 – Ankara
 • Merkez Proje Asistanı (Merkez Destek Ekibi) – 8 – Ankara
 • Yerel Destek Ekibi Lideri 8 Kişi (İstanbul 2 kişi, Ankara 1 kişi, Antalya 1, Bursa 1, İzmir 1, Elazığ 1, Malatya 1)
 • İdari İşler Uzmanı 8 Kişi (İstanbul 2 kişi, Ankara 1 kişi, Antalya 1, Bursa 1, İzmir 1, Elazığ 1, Malatya 1)

Nasıl Başvuru Yapılacak. Başvuru Şekli ve Detayları?

Adaylar Ankara merkez ve proje illeri için her pozisyona ayrı ayrı başvuru yapacaktır. En fazla üç adet pozisyona başvuru (aynı ya da farklı illerdeki aynı ya da farklı 3 pozisyon kastedilmektedir.) yapılabilecektir. Örneğin, bir aday Ankara merkez proje asistanı, Ankara yerel proje asistanı ve Ankara idari işler uzmanı pozisyonlarına başvuru yaptığında başvuru hakkı dolacaktır. Aynı şekilde, İstanbul idari işler uzmanı, Ankara yerel proje asistanı ve
Bursa yerel destek ekibi lideri pozisyonlarına başvuru halinde de başvuru hakkı dolacaktır. Üçten fazla başvuru yapan adayların, başvurdukları duruma göre ilk üç tercihleri esas alınacak, diğerleri dikkate alınmayacaktır.

Sosyal Güvenlik Kurumu internet adresinden www.sgk.gov.tr temin edilecek başvuru formu ile özgeçmiş ve aşağıda sayılan belgeler, elden veya posta yoluyla aşağıda yer alan adrese teslim edilecektir:

“Sosyal Güvenlik Kurumu B Blok Kurum Gelen Evrak Servisi (Z-28) Ziyabey Cad., No:6, Çankaya, 06520, Ankara”

Aşağıda sayılan belgeler, kapalı zarf içerisinde sunulmalı ve başvuru yapılan her bir pozisyon için hazırlanan her bir zarfın üzerinde mutlaka aşağıdaki bilgiler yer almalıdır:

 • Adayın adı ve soyadı;
 • Başvurduğu pozisyon; (Ör: Ankara Merkez Proje Asistanı)
 • Başvuru yapmak istediği pozisyonun tercih sırası; (Ör: 1. Tercih)
 • “T.C. Sosyal Güvenlik Kurumu Avrupa Birliği ve Dış İlişkiler Daire Başkanlığı Proje Personeli Seçme Sınavı” ibaresi.

Aday tercih önceliğini zarf üzerinde belirtecektir. Birden fazla pozisyona başvuran adaylar her bir pozisyon için hazırladıkları zarfları, toplu olarak büyük bir zarfın içerisine koyup gönderebileceklerdir. Fakat bu durumda her başvuru için ayrı zarf ve ilgili belgelerin hazırlanması gerekmekte olup her bir başvurunun tercih sırası da açık olarak büyük zarfın üzerinde toplu bir şekilde ve her bir başvuru zarfının üzerinde ayrı ayrı belirtilmelidir.

Zarfın üzerinde yukarıda belirtilen bilgilerin bulunmaması adayın elenmesine neden olabilir. Başvurular için son tarih 05.04.2019 mesai bitimi olarak belirlenmiştir. Posta yoluyla yapılacak başvurularda postadaki gecikmeler ve diğer sebeplerle bu tarihten ve saatten sonra başvuranların başvuruları dikkate alınmayacaktır. (Taahhütlü gönderimlerde gönderim tarihi esas alınır.)

İşe alım sürecine ilişkin sorular son başvuru tarihinden en az 7 gün öncesine kadar [email protected] e-posta adresine iletilmedir. Yalnızca bu ilan metninde açıkça ifade edilmeyen hususlara ilişkin sorular yanıtlanacak olup, her türlü yanıt sıkça sorulan sorular şeklinde olarak verilecek ve verilen cevaplar son başvuru tarihinden en az 5 gün öncesine
kadar www.sgk.gov.tr adresinde yayınlanacaktır. Sözlü ön görüşme talepleri (yüz yüze ya da telefon aracılığı ile) kabul edilmeyecektir.

Diğer Kamu Kurumları Personel Memur Alım İlanları için TIKLAYIN!

Konu hakkında soru, sorun ya da görüşlerinizi yorum bölümümüzden bizlere iletebilirsiniz. Sosyal medya hesaplarımızı (Facebook) ve (instagram) takip ederek güncel personel, memur, işçi alımlarını takip edebilir ayrıca kamu ve özel sektör firmalarına nasıl iş başvurusunda bulunacağınızı detayları ile öğrenebilirsiniz.

One Comment

 1. meral

  15 Mart 2019 at 12:26

  başvuru formu yok ama

  Reply

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İlginizi Çekebilir

Tai İş Başvurusu 2022 – Tusaş İş İlanları Açıldı

Tai İş Başvurusu yani Tusaş Personel Alımı ilanları 2022 yılı için yeniden açıldı. Tusaş İ…