Ana Sayfa Kamu Kurumları TÜBİTAK İşçi Alımı İlanı Yayınladı

TÜBİTAK İşçi Alımı İlanı Yayınladı

236
TÜBİTAK

Türkiye Bilimsel ve Teknolojik Araştırma Kurumu Başkanlığı: herkes tarafından bilinen adıyla TÜBİTAK idari hizmetler daire başkanlığı bünyesinde görevlendirmek üzere 7 Personel alımı yapacağını açıkladı. TÜBİTAK ilan kapsamında Teknisyen, Usta ve Aşçı alımı yapacaktır. Adaylar ilana son başvuru tarihi olan 15.03.2019 tarihi mesai bitimine kadar iş başvurusunda bulunabiliceklerdir. Adaylarda aranılan başvuru özel ve genel şartları ile diğer detaylı bilgiler yazımızın devamında yer almaktadır.

TÜBİTAK Personel İşçi Alımı İlanı 2019

1- Alımı yapılması planlanan Teknisyen kadrosu için adaylarda aranılan başvuru şartları arasında; En az 5 yıl mesleki tecrübe ve Teknik Lise/Meslek Lisesi (Elektrik-Elektronik-Elektromekanik Taşıyıcılar) mezunu olmak başlıca şartlar arasındadır. Ayrıca;

 • 1) Asansör Bakım ve İşletme işlerinde, elektromekanik taşıyıcıların periyodik bakımı, elektromekanik taşıyıcılarda arıza tespiti, asansörlerin elektrik, elektronik ve mekanik bakım onarımı işlerinde en az 5 yıl mesleki tecrübe sahibi olmak ve istenilen deneyime sahip olduğunu çalışılan işyerleri ve SGK’dan alınacak belgeyle ibraz etmek.
 • 2) Bilgisayar kullanımında (Office (Word-Excell), AutoCAD) deneyimli olmak.
 • 3) Vardiya sisteminde çalışmaya ve görevini devamlı yapmasına engel olabilecek herhangi bir hastalığı bulunmamak.
 • 4) Son başvuru tarihi itibariyle 35 yaşını doldurmamış olmak.

2- Diğer Teknisyen Kadrosu için adaylarda aranılan başvuru şartları: En az 2 yıl mesleki tecrübe, Teknik Lise/Meslek Lisesi (Tesisat Teknolojisi ve İklimlendirme) mezunu olmak. Ayrıca;

 • 1) Merkezi klima santrallerinin (karışım ve taze havalı), merkezi Chiller Gruplarının (su soğutmalı), soğutma kulesi, büzüşme tankı, Chiller ve kule pompalarının, Split Klima, VRF ve hassas klimaların, bina otomasyon sistemlerinin, doğalgazlı buhar kazanı, Boiler Tanklarının, Fan-Coil cihazlarının, hava kompresörlerinin, yangın söndürme sistemlerinin ve hidraforların işletilmesinde, bakım ve arızalarının giderilmesinde, yapı tesisat işlerinden bir veya bir kaçından en az 2 yıl tecrübe sahibi olmak, oksijen ve elektrik ark kaynağı yapabilmek, istenilen deneyime sahip olduğunu çalışılan işyerleri ve SGK’dan alınacak belgeyle ibraz etmek.
 • 2) Doğalgaz Yakıtlı Kalorifer Ateşçi Belgesi, Katı ve Sıvı Yakıtlı Kalorifer Ateşçi Belgesi
 • olmak veya almaya müsait olmak.
 • 3) Vardiya sisteminde çalışmaya ve görevini devamlı yapmasına engel olabilecek herhangi bir hastalığı bulunmamak.
 • 4) Son başvuru tarihi itibariyle 35 yaşını doldurmamış olmak.

3- Alımı yapılacak olan Usta kadrosu için adaylarda aranılan başvuru şartları arasında; En az 3 yıl mesleki tecrübe, Teknik Lise/Meslek Lisesi Bölümlerinden, İnşaat Teknolojisi İnşaat, İnşaat Teknikerliği, Boya ve İzolasyon Uygulama Teknikleri, Yalıtım Teknolojisi, İnşaat ve Sanayi Boya Uygulama Teknolojisi, Yapı Yalıtım Teknolojisi Mezunu Olmak veya Teknik Lise/Meslek Lisesi Hariç Lise Mezunu Olup İlgili Alanda Ustalık/Mesleki Yeterlilik Belgesine Sahip Olmak

 • 1) Alçı, sıva, boya, alçıpan sistemleri, duvar ve zemin döşemeleri (halı, parke, PVC, seramik vb.), tamirat-tadilat işlerinde en az 3 yıl bilfiil çalışmış olmak ve istenilen deneyime sahip olduğunu çalışılan işyerleri ve SGK’dan alınacak belgeyle ibraz etmek.
 • 2) Teknik lise/meslek lisesi hariç lise mezunu adaylar için İlgili alanda ustalık / mesleki yeterlilik belgesine sahip olmak.
 • 3) Görevini devamlı yapmasına engel olabilecek herhangi bir hastalığı bulunmamak. 4) Son başvuru tarihi itibariyle 35 yaşını doldurmamış olmak.

4- Diğer Usta Kadrosu için adaylarda aranılan başvuru şartları arasında; En az 3 yıl mesleki tecrübe, Teknik Lise/Meslek Lisesi Bölümlerinden, İnşaat Teknolojisi İnşaat, İnşaat Teknikerliği Mobilya ve İç Mekan Tasarımı, Mezunu Olmak veya Teknik Lise/ Meslek Lisesi Hariç Lise Mezunu Olup İlgili Alanda Ustalık/ Mesleki Yeterlilik Belgesine Sahip Olmak.

 • 1) Ahşap mobilya, ağaç işleri tadilat-tamirat ve imalat gibi marangozluk işlerinde en az 3 yıl bilfiil çalışmış olmak ve istenilen deneyime sahip olduğunu çalışılan işyerleri ve SGK’dan alınacak belgeyle ibraz etmek.
 • 2) Teknik lise/meslek lisesi hariç lise mezunu adaylar için İlgili alanda ustalık/ mesleki yeterlilik belgesine sahip olmak.
 • 3) Görevini devamlı yapmasına engel olabilecek herhangi bir hastalığı bulunmamak.
 • 4) Son başvuru tarihi itibariyle 35 yaşını doldurmamış olmak.

5- Alımı yapılacak olan Aşçı Kadrosu alımı için adaylarda aranılan başvuru şartları arasında; En az 10 yıl mesleki tecrübe ve aşağıda belirtilen başvuru şartları aranmaktadır.

 • 1) Aşçılık alanında en az 10 yıl bilfiil çalışmış olmak ve istenilen deneyime sahip olduğunu çalışılan işyerleri ve SGK’dan alınacak belgeyle ibraz etmek.
 • 2) Son başvuru tarihi itibariyle 35 yaşını doldurmamış olmak.
 • 3) Alakart servisinde tecrübeli olmak.
 • 4) Halk eğitim müdürlüklerinin veya diğer resmi kurum ve kuruluşların AŞÇILIK ile ilgili düzenlediği kurslardan mezun olmak veya AŞÇILIK sertifikası sahibi olmak.

NOT: Başvurular için gerekli koşullar ve süreçler Türkiye İş Kurumunun (İŞKUR) web sayfasında yayımlanmakta olup, iş başvuruları da bu sayfa (https://esube.iskur.gov.tr) üzerinden gerçekleştirilmektedir.

Konu hakkında soru, sorun ya da görüşlerinizi yorum bölümümüzden bizlere iletebilirsiniz. Sosyal medya hesaplarımızı (Facebook) takip ederek güncel personel, memur, işçi alımlarını takip edebilir ayrıca kamu ve özel sektör firmalarına nasıl iş başvurusunda bulunacağınızı detayları ile öğrenebilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İlginizi Çekebilir

Tai İş Başvurusu 2022 – Tusaş İş İlanları Açıldı

Tai İş Başvurusu yani Tusaş Personel Alımı ilanları 2022 yılı için yeniden açıldı. Tusaş İ…