Ana Sayfa Meslekler Yaşam Koçları Ne Kadar Para Kazanıyorlar? Yaşam Koçu Maaşı Ne Kadar?

Yaşam Koçları Ne Kadar Para Kazanıyorlar? Yaşam Koçu Maaşı Ne Kadar?

1,869
Yaşam koçluğu

Yaşam Koçları Ne Kadar Para Kazanıyorlar?

Teknolojinin ve dünyanın gelişimi, insan nüfusunun hızlı artışı ile her geçen gün yeni bir meslek dalı hayatımıza giriyor. Oldukça kalabalık bir dünyada yaşamamız sebebiyle, her bireyin zor bir hayatı, çeşitli dertleri olması da kaçınılmaz oluyor. Bu doğrultuda son yıllarda hayatımıza yaşam koçluğu adında yeni bir meslek dalı girdi. Yaşam koçları kısaca, insanlara kişisel hedeflerini belirlemede, ilişki aşk, iş gibi sorunlarda destek olmaya ve kişisel hedeflerine ulaşmasına yardımcı olmaktadır. Yaşam koçluğu mesleği hakkında daha detaylı bilgi almak için hemen TIKLAYIN. Geleceğin meslekleri arasında gösterilen yaşam koçlarının elde ettiği gelir de bu mesleği yapanların tercih sebebi olmalarına sebep oluyor. Peki yaşam koçları ne kadar para kazanıyorlar? Bir yaşam koçunun aylık geliri ne kadar?

Yaşam Koçu Maaşları 2021

Yaşam koçlarının aylık sabit bir geliri bulunmamaktadır. Yaşam koçları müşterilerinden tıpkı psikologlarda olduğu gibi seans başı ücret almaktadırlar. Ancak yaşam koçlarının yaptıkları iş kesinlikle psikologlar ile karıştırılmamalı ve bu ayrım asla unutulmamalıdır. Günümüz rakamlarında bir yaşam koçu seans için 150 ile 450 TL arasında değişen ücretler talep etmektedirler. Seanslar genel itibariyle 45 dakika ile 1 saat arasında değişen sürelerde gerçekleştirilmektedir. Seanslar isterlerse telefon üzerinden yada müşterinin talep etmesi üzerine yüz yüze gerçekleştirilebilmektedir. Anlaşılacağı üzere bir yaşam koçu diğer sayısız meslek dalını geride bırakan miktarlarda kazançlar elde edebilmektedirler.

Yaşam Koçları Kaç Para Kazanıyor?

Yaşam koçu olmak için herhangi bir yükseköğretim kurumunun herhangi bir bölümünü bitirmenize de gerek yoktur. Ancak başarılı bir yaşam koçu olmak için kendinizi geliştirmeli, dinleme yeteneğinizin olması, sabırlı olmanız, anlık pratik işe yarar cevaplar verebilmeniz gibi meziyetlere sahip olmanız gerekmektedir. Ancak bu tarz meziyetlere sahip olan kişiler yaşam koçluğu mesleğinde başarılı olabilmektedir. Yazımızda da bahsettiğimiz üzere başarılı yaşam koçları günümüz rakamlarının çok üzerinde meblağlarda gelir elde edebilmektedir. Ancak bu gelir tek taraflı olarak düşünülmemelidir. Çünkü yapılan araştırmalarda yaşam koçu ile çalışan şirketlerin yüzde otuzları aşan oranda daha başarılı oldukları belirlenmiştir.

Konu hakkında soru, sorun ya da görüşlerinizi yorum bölümümüzden bizlere iletebilirsiniz. Sosyal medya hesaplarımızı (Facebook) ve (instagram) takip ederek güncel personel, memur, işçi alımlarını takip edebilir ayrıca kamu ve özel sektör firmalarına nasıl iş başvurusunda bulunacağınızı detayları ile öğrenebilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İlginizi Çekebilir

Ambulans Şoförü Nasıl Olunur? Maaşları Ne Kadar?

Ambulans Şoförü Nasıl Olunur? ve ne kadar kazanırım diye soran herkesin bu yazımızı okumas…