Ana Sayfa Meslekler Yaşam Koçları Ne Kadar Para Kazanıyorlar? Yaşam Koçu Maaşı Ne Kadar?

Yaşam Koçları Ne Kadar Para Kazanıyorlar? Yaşam Koçu Maaşı Ne Kadar?

Yaşam koçu ne kadar maaş alır? Yaşam koçu ne kadar kazanır? Yaşam koçları seans ücretleri ne kadar? Yaşam koçlarının aylık kazançları ne kadar? Yaşam koçu olursam ne kadar kazanırım? Yaşam koçlarının saatlik, haftalık ve aylık seans ücretleri hakkında bilgi haberimiz devamında.

Yaşam koçluğu

Yaşam Koçları Ne Kadar Para Kazanıyorlar?

Teknolojinin ve dünyanın gelişimi, insan nüfusunun hızlı artışı ile her geçen gün yeni bir meslek dalı hayatımıza giriyor. Oldukça kalabalık bir dünyada yaşamamız sebebiyle, her bireyin zor bir hayatı, çeşitli dertleri olması da kaçınılmaz oluyor. Bu doğrultuda son yıllarda hayatımıza yaşam koçluğu adında yeni bir meslek dalı girdi. Yaşam koçları kısaca, insanlara kişisel hedeflerini belirlemede, ilişki aşk, iş gibi sorunlarda destek olmaya ve kişisel hedeflerine ulaşmasına yardımcı olmaktadır. Yaşam koçluğu mesleği hakkında daha detaylı bilgi almak için hemen TIKLAYIN. Geleceğin meslekleri arasında gösterilen yaşam koçlarının elde ettiği gelir de bu mesleği yapanların tercih sebebi olmalarına sebep oluyor. Peki yaşam koçları ne kadar para kazanıyorlar? Bir yaşam koçunun aylık geliri ne kadar?

Yaşam Koçu Maaşları 2020

Yaşam koçlarının aylık sabit bir geliri bulunmamaktadır. Yaşam koçları müşterilerinden tıpkı psikologlarda olduğu gibi seans başı ücret almaktadırlar. Ancak yaşam koçlarının yaptıkları iş kesinlikle psikologlar ile karıştırılmamalı ve bu ayrım asla unutulmamalıdır. Günümüz rakamlarında bir yaşam koçu seans için 150 ile 450 TL arasında değişen ücretler talep etmektedirler. Seanslar genel itibariyle 45 dakika ile 1 saat arasında değişen sürelerde gerçekleştirilmektedir. Seanslar isterlerse telefon üzerinden yada müşterinin talep etmesi üzerine yüz yüze gerçekleştirilebilmektedir. Anlaşılacağı üzere bir yaşam koçu diğer sayısız meslek dalını geride bırakan miktarlarda kazançlar elde edebilmektedirler.

Yaşam Koçları Kaç Para Kazanıyor?

Yaşam koçu olmak için herhangi bir yükseköğretim kurumunun herhangi bir bölümünü bitirmenize de gerek yoktur. Ancak başarılı bir yaşam koçu olmak için kendinizi geliştirmeli, dinleme yeteneğinizin olması, sabırlı olmanız, anlık pratik işe yarar cevaplar verebilmeniz gibi meziyetlere sahip olmanız gerekmektedir. Ancak bu tarz meziyetlere sahip olan kişiler yaşam koçluğu mesleğinde başarılı olabilmektedir. Yazımızda da bahsettiğimiz üzere başarılı yaşam koçları günümüz rakamlarının çok üzerinde meblağlarda gelir elde edebilmektedir. Ancak bu gelir tek taraflı olarak düşünülmemelidir. Çünkü yapılan araştırmalarda yaşam koçu ile çalışan şirketlerin yüzde otuzları aşan oranda daha başarılı oldukları belirlenmiştir.

Konu hakkında soru, sorun ya da görüşlerinizi yorum bölümümüzden bizlere iletebilirsiniz. Sosyal medya hesaplarımızı (Facebook) ve (instagram) takip ederek güncel personel, memur, işçi alımlarını takip edebilir ayrıca kamu ve özel sektör firmalarına nasıl iş başvurusunda bulunacağınızı detayları ile öğrenebilirsiniz.


DİĞER YAŞAM KOÇLUĞU HABERLERİNİ ÖNCE SİZE GÖNDERELİM!

ElemanUzman.com, yaşam koçluğu konusunda tüm yeni haberleri ve duyuruları çok yakından anlık olarak takip etmektedir ve bu bildiriler ilk olarak bu sitede yayınlanmaktadır. Bu nedenle elemanuzman.com'un yayınladığı haberleri takip etmeniz ve hızlı adım atmanız yararınıza olacaktır. ElemanUzman.com'dan yapılan yaşam koçluğu duyurularını ve haberlerini en önce siz almak istiyorsanız aşağıdaki kanallardan bize abone olabilirsiniz.

E-posta adresinizi yazın :

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir