Ana Sayfa Bilgi Bankası Mesai Saatleri AVM – Alışveriş Merkezleri Açılış Kapanış Saatleri

AVM – Alışveriş Merkezleri Açılış Kapanış Saatleri

200
Alışveriş Merkezleri

Alışveriş Merkezleri – ( AVM ) Çalışma Saatleri 2021

Alışveriş Merkezleri ( AVM ), büyük markaların oluşturduğu, insanların tüm ihtiyaçlarını karşılayabilicekleri mağazaları bir araya toplayan ve sosyalleşebilicekleri ortamları içinde barındıran yerlerin başında gelmekte. İnsanlar artık ihtiyaçlarını farklı farklı yerlerde aramak yerine büyük AVM’lerde tek bir noktadan temin etmeyi tercih ediyorlar. Alışveriş yaparken, aynı zamanda eğlenmek, sinemaya gitmek, günün yorgunluğunu atmak adına bizlerin tüm ihtiyaçlarına cevap veren AVM’ler, son 10 yılda oldukça popüler ve sayı bakımından her geçen gün artmaktalar. Hemen hemen her şehirde birden fazla AVM yer almakta. Peki Alışveriş Merkezleri sabah saat kaçta açılıyor, akşam saat kaçta kapanıyor, saat kaça kadar açık? AVM’lerin çalışma saatleri, mesai saatleri, açılış kapanış saatleri ile çalışma günleri yani hangi günler açık, hangi günler kapalı yazımız devamında yer almaktadır.

Alışveriş Merkezleri – ( AVM ) Saat Kaçta Açılıyor, Kapanıyor?

Alışveriş Merkezleri ( AVM ) hafta içi ( Pazartesi, Salı, Çarşamba, Perşembe, Cuma ) ve hafta sonu (Cumartesi, Pazar) açıktır. Hafta içi sabah saat 09:00’da açılan AVM’ler, akşamları da saat 22:00’da kapanır. AVM’ler hafta sonlarında ise farklı çalışma saatlerinde hizmet verir. Özellikle büyük şehirlerde 00:00’a kadar açık kalmaktadırlar.

Alışveriş Merkezleri – ( AVM ) Hafta Sonu Açık Mı, Kapalı Mı?

Alışveriş Merkezleri ( AVM ) yukarıda bahsettiğimiz gibi Cumartesi ve Pazar günleri de açıktır. Ancak çalışma saatleri farklıdır. Cumartesi sabah saat 09:00’de açılan çarşı, akşam saat 00:00’de kapanır. Pazar günleride aynı şekilde çalışmaktadırlar. Fakat açılış kapanış saatleri şehirlere ve yoğunluğa göre farklılık gösterebilmektedir.

Alışveriş Merkezleri – ( AVM ) Bayramlarda Açık Mı, Çalışıyor Mu?

Alışveriş Merkezleri ( AVM ); Ramazan Bayramı (Şeker Bayramı) ve Kurban Bayramı gibi dini bayramlarda ve ayrıca 29 Ekim tarihindede hizmet vermektedirler. Ayrıca 1 Ocak, 1 Mayıs, 19 Mayıs, 23 Nisan, 30 Ağustos ve 15 Temmuz gibi resmi tatil günlerinde açıktır. AVM’ler genellikle yukarıda belirtilen çalışma saatlerinde aksi bir durum olmadığı sürece faaliyetlerine devam etmektedirler.

Bu yazımızda Alışveriş Merkezleri ( AVM ) çalışma saatleri yani açılış saatleri ve kapanış saatleri hakkında detaylı bilgiler verdik. Konu hakkında soru, sorun ya da görüşlerinizi yorum bölümümüzden dile getirebilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İlginizi Çekebilir

Tüvtürk Çalışma Saatleri ve Günleri

Tüvtürk Çalışma Saatleri ve Günleri ile alakalı konumuza hoş geldiniz. Konumuz içeriğinde …