Ana Sayfa Şehirler Antalya Akdeniz Üniversitesi Avukat Alımı Yapacağını Duyurdu!

Akdeniz Üniversitesi Avukat Alımı Yapacağını Duyurdu!

74
Akdeniz Üniversitesi

Antalya ilinde yer alan Akdeniz Üniversitesi yayınlamış olduğu ilan ile üniversitenin hukuk müşavirliğinde istihdam edilmek üzere avukat alımı yapacağını açıkladı. Akdeniz Üniversitesi avukat alımı sözlü sınav ile gerçekleştirilecek. İlana dair iş başvurusu formu, iş başvuru şartları ve iş başvuru tarihleri hakkında detaylı bilgiye haberimizin devamından ulaşabilirsiniz.

Akdeniz Üniversitesi Avukat Alımı İlanı 2016

Üniversitemiz Hukuk Müşavirliğinde istihdam edilmek üzere, 18/3/2002 tarihli ve 2002/3975 sayılı Bakanlar Kurulu Kararıyla yürürlüğe konulan Kamu Görevlerine İlk Defa Atanacaklar İçin Yapılacak Sınavlar Hakkında Genel Yönetmeliğin Ek 6 ncı maddesine dayanılarak hazırlanan ve 25/03/2015 tarihli 29306 sayılı Resmi Gazetede yayımlanarak yürürlüğe giren Yükseköğretim Üst Kuruluşları İle Yükseköğretim Kurumlan Hukuk Müşavirliği ve Avukatlık Giriş Sınavı ve Atama Yönetmeliği hükümlerine göre münhal bulunan 1 (bir) adet Avukat kadrosuna sözlü sınavla atama yapılacaktır.

Akdeniz Üniversitesi Avukat Alımı Başvuru Şartları Nelerdir?

  • 657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 48 inci maddesinde belirtilen genel şartları taşımak.
  • Son başvuru tarihi itibariyle geçerlilik süresi dolmamış KPSSP3 puan türünden, giriş sınavı ilanında belirtilmiş olan asgari puanı almış olmak.
  • Hukuk fakültesi mezunu olmak ya da bunlara denkliği Yükseköğretim Kurulunca kabul edilmiş yurt dışındaki yükseköğretim kuramlarından mezun olmak
  • Avukat kadrosu için başvuru tarihinin son günü itibariyle avukatlık ruhsatnamesine sahip olmak.

Başvuru Sırasında İstenilen Belgeler Nelerdir?

  • Başvuru Formu (http://personel.akdeniz.edu.tr/trl adresinden ulaşılabilir)
  • Diploma veya mezuniyet belgesinin onaylı örneği (eğitimini yurt dışında tamamlamış olanların diploma denklik belgesinin onaylı örneği.)
  • Üç adet vesikalık fotoğraf.
  • KPSS (B) sonuç belgesinin barkotlu bilgisayar çıktısı.
  • Özgeçmiş.
  • Avukatlık ruhsatnamesinin onaylı örneği.

Yukarıda saymış olduğumuz başvuru sırasında istenilen belgelerin son başvuru tarihine kadar teslim edilmesi gerekmektedir. . Bu belgeler, aslı ibraz edilmek kaydıyla Üniversitemiz Personel Daire Başkanlığınca da onaylanabilir. Akdeniz Üniversitesi avukat alımı ilanı başvurusu, üniversitenin personel daire başkanlığına 2 Eylül 2016 ile 23 Eylül 2016 tarihleri arasında şahsen veya posta yolu ile yapılmalıdır. Şayet posta yolu ile iş başvurusu yapacaksanız, evrakların resmi kurumlarca onaylanmış olması gerekmektedir.

Başvuru Yeri Akdeniz Üniversitesi Rektörlüğü Personel Daire Başkanlığı Rektörlük Binası 1.Kat

Kampüs/ANTALYA (Tel: 0242 310 1549)

Başvuru Tarihi 02/09/2016-23/09/2016
Başvuru Değerlendirme Sonuç Açıklama Tarihi 4 Ekim 2016
Sözlü Sınav Yeri ve Tarihi Akdeniz Üniversitesi Rektörlüğü – 12/10/2016 Saat: 09:30

Giriş sınavı sözlü sınav yapılmak suretiyle gerçekleştirilecektir. Sınav için öngörülen süre içerisinde yapılan başvuruları inceleyerek adayların aranan şartları taşıyıp taşımadıkları, Başvuru İnceleme Komisyonu tarafından değerlendirilecek olup, başvurusu kabul edilen adayların listesi Üniversitemizin http://nersonel.akdeniz.edu.tr/tr sayfasından yayımlanacaktır. Aranılan şartları taşıyan adaylar, ilanda belirtilen KPSSP3 puan türünden en yüksek puanı alan adaydan başlamak ve atama yapılacak kadro sayısının beş katını geçmemek üzere, bir sıralama yapılarak sözlü sınava tabi tutulacaktır. (KPSSP3 puan türü itibariyle en son adayın aldığı puanla aynı puana sahip adaylar da sözlü sınava çağrılacaktır.). Sıralamaya giren adaylar Üniversitemiz internet sayfasından (http://personel.akdeniz.edu.tr/tr ) duyurulacaktır.

Akdeniz Üniversitesi avukat alımı ilanı hakkında iş başvuru formu, başvuru şartları ve başvuru tarihleri gibi bilgilere yer verdik. Konu hakkında soru, sorun ya da görüşlerinizi yorum bölümünden dile getirebilir ve Antalya iline ait diğer iş ilanlarına da BURADAN ulaşabilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İlginizi Çekebilir

Muratpaşa Belediyesi En Az İlkokul Mezunu 10 İşçi Alımı İlanı Yayınladı!

Muratpaşa Belediyesi en az ilkokul mezunu işçi alımı yapacağını duyurdu. Antalya Muratpaşa…