Ana Sayfa Akademik İlanlar Ankara Sosyal Bilimler Üniversitesi Öğretim Üyesi Alımı İlanı

Ankara Sosyal Bilimler Üniversitesi Öğretim Üyesi Alımı İlanı

Ankara Sosyal Bilimler Üniversitesi, yayınlamış olduğu ilanda, Yardımcı Doçent ve Doçent alımı yapacağını bildirdi. Başvuru şartları, başvuru formu, tarihleri, kadro sayısı gibi bilgiler haberimizin devamında yer almaktadır.

Ankara Sosyal Bilimler Üniversitesi Öğretim Üyesi Alımı İlanı

Ankara Sosyal Bilimler Üniversitesi, 22.01.2013 tarihinde kabul edilen kanun sonucunda kuruluşunu tamamlamıştır. Üniversite Ankara Ulus’ta bulunmaktadır. Üniversite de Lisans ve Lisansüstü eğitim yapılması planlanmakta ve eğitim sistemi bu doğrultuda oluşturulmaktadır. Üniversite rektörlüğü yapmış olduğu açıklamada, Yardımcı Doçent ve Profesör alımı yapacağını bildirdi. Rektörlük tarafından yayınlanan ilan ayrıntıları;

Ankara Sosyal Bilimler Üniversitesi Rektörlüğünden:

Üniversitemiz birimlerine 2547 sayılı Yükseköğretim Kanunu, 2914 sayılı Yükseköğretim Personel Kanunu ve Öğretim Üyeliğine Yükseltilme ve Atanma Yönetmeliğinin ilgili maddelerine göre profesör ve yardımcı doçent alınacak olup, adayların kamu hizmetine girmede aranan genel şartlara sahip olması gerekir.

Adayların özgeçmiş ve yayın listeleri ile birlikte bilimsel çalışmalarını (makale, tez, kitap vb.) kapsayan dosyalarını profesörler için 6 takım; doçentler ve yardımcı doçentler 4 takım dosyaları ilanın Resmi Gazete’de yayımlandığı tarihten itibaren 15 gün içerisinde aşağıda belirtilen belgeler ile birlikte başvuru adresine teslim etmeleri gerekmektedir.

Profesör kadrolarına daimi statüye göre atama yapılacaktır.

Yardımcı doçent adaylarının, 2547 sayılı Kanunun 23. maddesinin (b) fıkrasının 2. bendinde belirtilen yabancı dil sınavında başarılı olmaları şarttır.

Başvuru için gerekli belgeler:

  1. Dilekçe
  2. Özgeçmiş ve yayın listesi ile bilimsel çalışma ve yayınlarından profesörler 6 takım; doçent ve yardımcı doçent başvuruları için 4 takım dosya
  3. Lisans, yüksek lisans, doktora belgesi; doçent ve profesörler için doçentlik belgesi (onaylı)
  4. Yabancı dil belgesi
  5. 2 adet fotoğraf
  6. Nüfus cüzdanı fotokopisi
  7. Erkek adayların askerlik durumlarına ilişkin belgenin aslı veya onaylı kopyası
  8. Halen çalışanlar ve daha önce kamu hizmeti bulunanlar için hizmet belgesi

NOT:

1 – Başvuruda istenilen belgelerin aslı görülmesi halinde “aslı gibidir” onayı Kurumumuzca yapılabilecektir.

2 – Adaylar, eser listelerini yazılı olarak teslim etmek ve başvuru dosyalarını bir takım olarak başvuru sırasında sunmak kaydıyla, başvuru dosyalarındaki bilimsel eserlerini (makale, tez, kitap vs.) elektronik ortamda (CD ve DVD) verebilirler.

3 – Doktora ve doçent unvanı yurtdışından alınmış ise denkliğinin Üniversitelerarası Kurul tarafından onaylandığını gösterir belgenin eklenmesi gerekmektedir.

4 – Profesör kadrosuna başvuranlar adayların başlıca araştırma eserini belirtmeleri gerekmektedir.

5 – İlanımıza http://www.asbu.edu.tr adresinden ulaşılabilir.

Başvuru için gerekli iletişim adresi aşağıdadır.

Ankara Sosyal Bilimler Üniversitesi Rektörlüğü

Hükümet Meydanı

Ulus-ANKARA

Tel: (312) 596 44 51 – 596 44 53

BirimiUnvanıSayıDereceAranan Nitelikler
HUKUK FAKÜLTESİ
Kamu Hukuku Bölümü Hukuk Tarihi Anabilim DalıProfesör11Osmanlı Ceza Hukuku ve Türk Hukuk Tarihi konularında çalışmaları bulunmak.
Kamu Hukuku Bölümü Milletlerarası Hukuk Anabilim DalıYardımcı Doçent14Milletlerarası Hukuk alanında çalışmaları bulunmak.
Özel Hukuk Bölümü Medeni Hukuk Anabilim DalıYardımcı Doçent13Finansal Teminat Sözleşmeleri ve Taşınır Rehni konularında çalışmaları bulunmak.
Özel Hukuk Bölümü

Ticaret Hukuku Anabilim Dalı

Profesör11Ticari İşletme, Şirketler, Kıymetli Evrak ve Rekabet konularında çalışmaları bulunmak.
SİYASAL BİLGİLER FAKÜLTESİ
İşletme Bölümü Muhasebe ve Finansman ABDYardımcı Doçent14Emtia Piyasalarında Finansallaşma, Yükselen Piyasalar, Emtia Endeks Tacirleri, Enerji ve Likidite konularında çalışmaları bulunmak.
Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi Bölümü Siyaset Bilimi ABDYardımcı Doçent13Liberteryenizm ve İnsan Hakları konularında çalışmaları bulunmak.
Uluslararası İlişkiler Bölümü

Uluslararası İlişkiler Anabilim Dalı

Yardımcı Doçent14Barış ve Çatışma Çalışmaları konularında çalışmaları bulunmak.
Uluslararası İlişkiler Bölümü Uluslararası İlişkiler Anabilim DalıYardımcı Doçent15Orta Asya ve Özbekistan konularında çalışmaları bulunmak.
YABANCI DİLLER FAKÜLTESİ
İngiliz Dili ve Edebiyatı BölümüProfesör11Romantik İngiliz Edebiyatı Roman ve Modernist İngiliz Edebiyatı konularında çalışmaları bulunmak.

Ankara Sosyal Bilimler Üniversitesi Öğretim Üyesi alımı hakkında, soruları yorum bölümünden bizlere iletebilirsiniz.


DİĞER ANKARA SOSYAL BİLİMLER ÜNİVERSİTESİ HABERLERİNİ ÖNCE SİZE GÖNDERELİM!

ElemanUzman.com, ankara sosyal bilimler üniversitesi konusunda tüm yeni haberleri ve duyuruları çok yakından anlık olarak takip etmektedir ve bu bildiriler ilk olarak bu sitede yayınlanmaktadır. Bu nedenle elemanuzman.com'un yayınladığı haberleri takip etmeniz ve hızlı adım atmanız yararınıza olacaktır. ElemanUzman.com'dan yapılan ankara sosyal bilimler üniversitesi duyurularını ve haberlerini en önce siz almak istiyorsanız aşağıdaki kanallardan bize abone olabilirsiniz.

E-posta adresinizi yazın :

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir