Ana Sayfa Akademik İlanlar İstanbul Medeniyet Üniversitesi Öğretim Üyesi Alımı İlanı

İstanbul Medeniyet Üniversitesi Öğretim Üyesi Alımı İlanı

123

İstanbul Medeniyet Üniversitesi Öğretim Üyesi Alımı İlanı

İstanbul Medeniyet Üniversitesi, İstanbul Anadolu yakasında bulunmaktadır, devlet üniversiteleri arasında yerini alan üniversite, kuruluşunu 21 Temmuz 2010 tarihinde gerçekleştirmiştir. Üniversite yerleşkesinde,  11 fakülte, 4 enstitü, 2 meslek yüksekokulu ve 7 adet araştırma merkezi bulunmaktadır. Toplamda 10 adet doçent, 4 adet profesör alımı yapacağını, üniversite rektörlük tarafından yapmış olduğu açık kadro ilanı ile yayınladı.

İstanbul Medeniyet Üniversitesi Rektörlüğünden:

Üniversitemiz Tıp, Siyasal Bilgiler, Edebiyat ile Mühendislik ve Doğa Bilimleri Fakültelerine 2547 sayılı Kanunun ilgili maddeleri uyarınca öğretim üyeleri (Profesör – Doçent) alınacaktır.

Profesör kadroları için; Söz konusu kadrolar daimi statüde olup 2547 sayılı Kanun’un 26. maddesinde belirtilen şartlar ile Üniversitemiz Senatosunun 01.02.2017 tarih ve 2017/04 sayılı kararında belirtilen Öğretim Üyeliğine Yükseltilme ve Atanma Yönergesinde aranan asgari koşullara haiz adayların, başvuracakları Bölüm ve Anabilim Dalı ve başlıca araştırma eserini belirttikleri müracaat dilekçelerine özgeçmişlerini, 3 adet fotoğraflarını, nüfus cüzdan suretlerini, resmi kurumlarca onaylanmış doktora ve doçentlik belgelerini bilimsel yayınlarını, kongre-konferans tebliğleri ile bunlara yapılan atıfları ve eğitim-öğretim faaliyetlerini kapsayan Altı (6) adet dosya ile aynı sayıdaki özgeçmiş ve eserlerini içeren elektronik ortamdaki CD’leri teslim etmeleri gerekmektedir.

Doçent kadroları için; Söz konusu kadrolar daimi statüde olup 2547 sayılı Kanun’un 25. maddesinde belirtilen şartlar ile Üniversitemiz Senatosunun 01.02.2017 tarih ve 2017/04 sayılı kararında belirtilen Öğretim Üyeliğine Yükseltilme ve Atanma Yönergesinde aranan asgari koşullara haiz adayların başvuracakları Bölüm ve Anabilim Dalını belirttikleri müracaat dilekçelerine özgeçmişlerini, 3 adet fotoğraflarını, nüfus cüzdan suretlerini, resmi kurumlarca onaylanmış doktora ve doçentlik belgelerini bilimsel yayınlarını, kongre-konferans tebliğleri ile bunlara yapılan atıfları ve eğitim-öğretim faaliyetlerini kapsayan Dört (4) adet dosya ile aynı sayıdaki özgeçmiş ve eserlerini içeren elektronik ortamdaki CD’leri teslim etmeleri gerekmektedir.

Fakülte Bölümü Anabilim Dalı Unvanı Der. Adedi Nitelik
Edebiyat Türk Dili ve Edebiyatı Yeni Türk Edebiyatı Doç. Dr. 1 1 Disiplinler arası edebiyat çalışmaları ve edebiyat sosyolojisi konularında çalışmalar yapmış olmak.
Edebiyat Bilgi ve Belge Yönetimi Bilgi ve Belge Yönetimi Doç. Dr. 3 1 Arşiv ve kütüphanecilikte koruma ve kültürel mirasın korunması konularında çalışmalar yapmış olmak.
Edebiyat Felsefe İslam Felsefesi Doçent 1 1 İbn Sina sonrası İslam düşüncesi konularında çalışmalar yapmış olmak.
Edebiyat Tarih Ortaçağ Tarihi Doçent 2 1 Türkiye Selçukluları konusunda çalışmalar yapmış olmak.
Edebiyat Sanat Tarihi Türk ve İslam Sanatı Doçent 1 1 Geleneksel Türk çini ve seramik sanatı konusunda çalışmalar yapmış olmak.
Mühendislik ve Doğa Bilimleri Fizik Mühendisliği Fizik Mühendisliği Profesör 1 1 Teorik Nükleer Yapı ve Radyasyon Zırhlaması konularında çalışmalar yapmış olmak.
Mühendislik ve Doğa Bilimleri İnşaat Mühendisliği İnşaat Mühendisliği Doçent 1 1 Kendiliğinden yerleşen betonların reolojisi ve kendiliğinden iyileşen betonlar konusunda araştırma ve yayınlar yapmış olmak.
Siyasal Bilgiler Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi Mahalli İdareler ve Şehircilik Profesör 1 1 Yerel yönetimler alanında çalışmaları olmak.
Siyasal Bilgiler İktisat İktisat Tarihi Doçent 1 1 İslam iktisat tarihi alanında çalışmalar yapmış olmak.
Siyasal Bilgiler İşletme Üretim Yönetimi ve Pazarlama Doçent 2 1 Pazarlama bilim alanında doçent unvanı almış olmak. Tüketici boykotları, helal gıda pazarlaması konularında çalışmaları olmak.
Tıp Dahili Tıp Bilimleri İç Hastalıkları Profesör 1 1 Prediyabet, İnsülin Direnci ve Beta hücre defekti konularında çalışmaları olmak; Klemp çalışmaları konusunda deneyim sahibi olmak.
Tıp Cerrahi Tıp Bilimleri Üroloji Profesör 1 1 Erkek ve kadın cinsel sağlığı; nöroüroloji konularında çalışmaları olmak.
Tıp Temel Tıp Bilimleri Histoloji ve Embriyoloji Doçent 2 1 Karaciğer konusunda moleküler ve embriyonik kök hücre çalışmaları yapmış olmak.
Tıp Temel Tıp Bilimleri Fizyoloji Doçent 1 1 Fizyoloji doktorası yapmış olmak. Alzheimer hastalığı modeli ve egzersiz konularında çalışmaları olmak.

İstanbul Medeniyet Üniversitesi açık olan kadroları hakkında bilgi verilmiştir. Sormak istediğiniz soruları yorum kısmından bizlere iletebilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İlginizi Çekebilir

Yüzüncü Yıl Üniversitesi 63 Sürekli İşçi, 91 Sağlık Personeli Alımı

Van Yüzüncü Yıl Üniversitesi’nde istihdam edilmek üzere 657 sayılı Devlet Memurları Kanunu…