Ana Sayfa Akademik İlanlar İstanbul Medeniyet Üniversitesi Öğretim Üyesi Alımı İlanı

İstanbul Medeniyet Üniversitesi Öğretim Üyesi Alımı İlanı

İstanbul Medeniyet Üniversitesi, yayınlamış olduğu ilanda, Doçent ve Profesör alımı yapacağını bildirdi. Başvuru şartları, başvuru formu, tarihleri, kadro sayısı gibi bilgiler haberimizin devamında yer almaktadır.

İstanbul Medeniyet Üniversitesi Öğretim Üyesi Alımı İlanı

İstanbul Medeniyet Üniversitesi, İstanbul Anadolu yakasında bulunmaktadır, devlet üniversiteleri arasında yerini alan üniversite, kuruluşunu 21 Temmuz 2010 tarihinde gerçekleştirmiştir. Üniversite yerleşkesinde,  11 fakülte, 4 enstitü, 2 meslek yüksekokulu ve 7 adet araştırma merkezi bulunmaktadır. Toplamda 10 adet doçent, 4 adet profesör alımı yapacağını, üniversite rektörlük tarafından yapmış olduğu açık kadro ilanı ile yayınladı.

İstanbul Medeniyet Üniversitesi Rektörlüğünden:

Üniversitemiz Tıp, Siyasal Bilgiler, Edebiyat ile Mühendislik ve Doğa Bilimleri Fakültelerine 2547 sayılı Kanunun ilgili maddeleri uyarınca öğretim üyeleri (Profesör – Doçent) alınacaktır.

Profesör kadroları için; Söz konusu kadrolar daimi statüde olup 2547 sayılı Kanun’un 26. maddesinde belirtilen şartlar ile Üniversitemiz Senatosunun 01.02.2017 tarih ve 2017/04 sayılı kararında belirtilen Öğretim Üyeliğine Yükseltilme ve Atanma Yönergesinde aranan asgari koşullara haiz adayların, başvuracakları Bölüm ve Anabilim Dalı ve başlıca araştırma eserini belirttikleri müracaat dilekçelerine özgeçmişlerini, 3 adet fotoğraflarını, nüfus cüzdan suretlerini, resmi kurumlarca onaylanmış doktora ve doçentlik belgelerini bilimsel yayınlarını, kongre-konferans tebliğleri ile bunlara yapılan atıfları ve eğitim-öğretim faaliyetlerini kapsayan Altı (6) adet dosya ile aynı sayıdaki özgeçmiş ve eserlerini içeren elektronik ortamdaki CD’leri teslim etmeleri gerekmektedir.

Doçent kadroları için; Söz konusu kadrolar daimi statüde olup 2547 sayılı Kanun’un 25. maddesinde belirtilen şartlar ile Üniversitemiz Senatosunun 01.02.2017 tarih ve 2017/04 sayılı kararında belirtilen Öğretim Üyeliğine Yükseltilme ve Atanma Yönergesinde aranan asgari koşullara haiz adayların başvuracakları Bölüm ve Anabilim Dalını belirttikleri müracaat dilekçelerine özgeçmişlerini, 3 adet fotoğraflarını, nüfus cüzdan suretlerini, resmi kurumlarca onaylanmış doktora ve doçentlik belgelerini bilimsel yayınlarını, kongre-konferans tebliğleri ile bunlara yapılan atıfları ve eğitim-öğretim faaliyetlerini kapsayan Dört (4) adet dosya ile aynı sayıdaki özgeçmiş ve eserlerini içeren elektronik ortamdaki CD’leri teslim etmeleri gerekmektedir.

FakülteBölümüAnabilim DalıUnvanıDer.AdediNitelik
EdebiyatTürk Dili ve EdebiyatıYeni Türk EdebiyatıDoç. Dr.11Disiplinler arası edebiyat çalışmaları ve edebiyat sosyolojisi konularında çalışmalar yapmış olmak.
EdebiyatBilgi ve Belge YönetimiBilgi ve Belge YönetimiDoç. Dr.31Arşiv ve kütüphanecilikte koruma ve kültürel mirasın korunması konularında çalışmalar yapmış olmak.
EdebiyatFelsefeİslam FelsefesiDoçent11İbn Sina sonrası İslam düşüncesi konularında çalışmalar yapmış olmak.
EdebiyatTarihOrtaçağ TarihiDoçent21Türkiye Selçukluları konusunda çalışmalar yapmış olmak.
EdebiyatSanat TarihiTürk ve İslam SanatıDoçent11Geleneksel Türk çini ve seramik sanatı konusunda çalışmalar yapmış olmak.
Mühendislik ve Doğa BilimleriFizik MühendisliğiFizik MühendisliğiProfesör11Teorik Nükleer Yapı ve Radyasyon Zırhlaması konularında çalışmalar yapmış olmak.
Mühendislik ve Doğa Bilimleriİnşaat Mühendisliğiİnşaat MühendisliğiDoçent11Kendiliğinden yerleşen betonların reolojisi ve kendiliğinden iyileşen betonlar konusunda araştırma ve yayınlar yapmış olmak.
Siyasal BilgilerSiyaset Bilimi ve Kamu YönetimiMahalli İdareler ve ŞehircilikProfesör11Yerel yönetimler alanında çalışmaları olmak.
Siyasal Bilgilerİktisatİktisat TarihiDoçent11İslam iktisat tarihi alanında çalışmalar yapmış olmak.
Siyasal BilgilerİşletmeÜretim Yönetimi ve PazarlamaDoçent21Pazarlama bilim alanında doçent unvanı almış olmak. Tüketici boykotları, helal gıda pazarlaması konularında çalışmaları olmak.
TıpDahili Tıp Bilimleriİç HastalıklarıProfesör11Prediyabet, İnsülin Direnci ve Beta hücre defekti konularında çalışmaları olmak; Klemp çalışmaları konusunda deneyim sahibi olmak.
TıpCerrahi Tıp BilimleriÜrolojiProfesör11Erkek ve kadın cinsel sağlığı; nöroüroloji konularında çalışmaları olmak.
TıpTemel Tıp BilimleriHistoloji ve EmbriyolojiDoçent21Karaciğer konusunda moleküler ve embriyonik kök hücre çalışmaları yapmış olmak.
TıpTemel Tıp BilimleriFizyolojiDoçent11Fizyoloji doktorası yapmış olmak. Alzheimer hastalığı modeli ve egzersiz konularında çalışmaları olmak.

İstanbul Medeniyet Üniversitesi açık olan kadroları hakkında bilgi verilmiştir. Sormak istediğiniz soruları yorum kısmından bizlere iletebilirsiniz.


DİĞER ÖĞRETİM ÜYESİ ALIMI HABERLERİNİ ÖNCE SİZE GÖNDERELİM!

ElemanUzman.com, öğretim üyesi alımı konusunda tüm yeni haberleri ve duyuruları çok yakından anlık olarak takip etmektedir ve bu bildiriler ilk olarak bu sitede yayınlanmaktadır. Bu nedenle elemanuzman.com'un yayınladığı haberleri takip etmeniz ve hızlı adım atmanız yararınıza olacaktır. ElemanUzman.com'dan yapılan öğretim üyesi alımı duyurularını ve haberlerini en önce siz almak istiyorsanız aşağıdaki kanallardan bize abone olabilirsiniz.

E-posta adresinizi yazın :

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir