Ana Sayfa Şehirler Ankara Ankara Üniversitesi Sözleşmeli 132 Personel Alacak

Ankara Üniversitesi Sözleşmeli 132 Personel Alacak

231
Ankara Üniversitesi

Ankara Üniversitesi; Rektörlüğü tarafından yayınlanan iş ilanı kapsamında üniversite bünyesine Sözleşmeli Personel Çalıştırılmasına İlişkin Esaslar’ın Ek 2. maddesine göre Üniversitemizde toplam 132 pozisyona 657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 4/B maddesi uyarınca sözleşmeli personel alımı yapılacak. Adaylar ilana en geç 02 Nisan 2019 tarihine kadar başvurularını yapabilicekler. Başvurular istenen belgeler ile birlikte üniversitenin personel başkanlığına şahsen yapılacaktır. İlana başvuru şartları ve hangi kadrodan kaç personel alınacak bilgisi detayları yazımızın devamında yer almaktadır.

Ankara Üniversitesi Sözleşmeli Memur Personel Alımı İlanı 2019

Ankara Üniversitesi tarafından yayınlanan ilanda toplamda 132 kişilik boş kadro ile farklı kadrolara personel alacak. Yapılan açıklamada Ankara Üniversitesi, 120 Hemşire, 3 Tıbbı Görüntüleme Teknikeri, 3 Fizyoterapist, 1 Sosyal Çalışmacı, 3 Anestezi Teknikeri, 1 Dil ve Konuşma Terapisti ve 1 Tıbbi laboratuvar ve Patoloji Teknikeri personel alımı yapılacaktır.

Başvuru Genel Şartları:

 • 1) 657 sayılı Devlet Memurları Kanunu’nun 48. maddesinde belirtilen genel şartları taşımak.
 • 2) 2018 KPSS (B) gurubu sınavına girmiş olmak.
 • 3) Herhangi bir Sosyal Güvenlik Kurumundan emeklilik veya yaşlılık aylığı almıyor olmak.
 • 4) Gerçeğe aykırı belge verenler ya da beyanda bulunanlar hakkında yasal işlem yapılacaktır. Atamaları yapılmış ise atamaları iptal edilecektir. Kurumumuzca kendilerine bir ücret ödenmiş ise bu ücret yasal faizi ile birlikte tazmin edilecektir.
 • 5) Başvuracak adayların 657 sayılı Devlet Memurları Kanunu’nun 4/B maddesinin “Bu şekilde istihdam edilenler, hizmet sözleşmesi esaslarına aykırı hareket etmesi nedeniyle kurumlarınca sözleşmelerinin feshedilmesi veya sözleşme dönemi içerisinde Bakanlar Kurulu Kararı ile belirlenen istisnalar hariç sözleşmeyi tek taraflı feshetmeleri halinde, fesih tarihinden itibaren bir yıl geçmedikçe kurumların sözleşmeli personel pozisyonlarında istihdam edilemezler” hükmü gereğince bu maddeye aykırı durumu tespit edilenler hakkında işlem yürütülmeyecektir.

Başvuru Belgeleri ve Başvuru Yeri:

 • 1) Başvuru Formu (Üniversitemiz Personel Daire Başkanlığı sayfasında yayımlanan başvuru formu doldurulacaktır.)
 • 2) 1 adet vesikalık fotoğraf, (Başvuru formuna yapıştırılacaktır.)
 • 3) Diploma veya geçici mezuniyet belgesinin fotokopisi,
 • 4) Nüfus cüzdanı fotokopisi,
 • 5) KPSS (B) grubu sonuç belgesi (internet çıktısı) ile Ankara Üniversitesi Rektörlüğü Personel Daire Başkanlığı, Sözleşmeli Personel Şubesi Beşevler/ANKARA adresine şahsen müracaat etmeleri gerekmektedir. Adayların posta yoluyla yaptıkları başvurular kabul edilmeyecektir.

Başvuruların Değerlendirilmesi ve Sonuçların Açıklanması:

Başvuru tarihini geciktiren, başvuru için istenen belgeleri eksik getiren veya nitelikleri uygun olmayan adayların müracaatlarına işlem yapılmayacaktır. Adaylar sadece tek bir pozisyon için başvuruda bulunabilecektir.

Başvuru sonunda KPSS puan sıralaması esas alınarak atanmaya hak kazanan ve yedek kazananların listesi http://personeldb.ankara.edu.tr adresinden ilan edilecektir. Bu ilan tebliğ mahiyetinde olacağından, ayrıca tebligat yapılmayacaktır. KPSS puan sırasına konulmak kaydı ile boş bulunan hemşire pozisyonun 3 katı kadar, diğer pozisyonlar için 5 katı kadar yedek belirlenecektir. Asil kazanan atanmak üzere başvuru yapmadığı takdirde, ilan edilen yedek kazananlardan sırası ile çağrılacaktır.

Atanmaya hak kazanan aday, sonuçların ilan edilmesinden itibaren 5 iş günü içerisinde istenilen belgeleri tamamlayarak Ankara Üniversitesi Rektörlüğü Personel Daire Başkanlığı, Sözleşmeli Personel Şubesi Beşevler/ ANKARA adresine şahsen teslim etmesi gerekmektedir. Bu süre içerisinde istenilen belgeleri tamamlayarak teslim etmeyen aday hakkını kaybeder.

Atamanın Yapılması için İstenilen Belgeler:

 • 1) Dilekçe (Üniversitemiz Personel Daire Başkanlığı sayfasında yayımlanan dilekçe örneği doldurulacaktır.)
 • 2) 4 adet vesikalık fotoğraf, (3,5×4,5 ebadında)
 • 3) Nüfus cüzdanı fotokopisi, (aslı ibraz edilecektir.)
 • 4) Diploma fotokopisi, (aslı ibraz edilecektir.)
 • 5) KPSS (B) grubu sonuç belgesi (internet çıktısı)
 • 6) Mal Bildirim Beyannamesi (Üniversitemiz Personel Daire Başkanlığı sayfasında yayımlanan Mal Bildirim Beyannamesi doldurulup imzalanarak kapalı zarf içerisinde teslim edilecektir. Zarf üzerinde ad ve soyadı yazılacaktır.),
 • 7) Beyan Formu (Sözleşmeli Personel Bürosundan temin edilecektir).
 • 8) Adli Sicil Kaydı (e-devlet çıktısı)
 • 9) Güvenlik Soruşturması Formu, 3 Nüsha halinde bilgisayar ortamında doldurulacak ve fotoğraf yapıştırılmış olacaktır. Söz konusu form üzerinde olası yapılabilecek düzeltme işlemi için ilgili formun bir örneğinin elektronik ortamda (usb, cd, e-mail vs.) hazır bulundurulması faydalı olacaktır.)

Ankara ilimizden diğer güncel iş ilanlarına ulaşmak için TIKLAYIN!

Konu hakkında soru, sorun ya da görüşlerinizi yorum bölümümüzden bizlere iletebilirsiniz. Sosyal medya hesaplarımızı (Facebook) ve (instagram) takip ederek güncel personel, memur, işçi alımlarını takip edebilir ayrıca kamu ve özel sektör firmalarına nasıl iş başvurusunda bulunacağınızı detayları ile öğrenebilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İlginizi Çekebilir

Tai İş Başvurusu 2022 – Tusaş İş İlanları Açıldı

Tai İş Başvurusu yani Tusaş Personel Alımı ilanları 2022 yılı için yeniden açıldı. Tusaş İ…