Ana Sayfa Kamu Kurumları Adli Tıp Kurumu 71 Sözleşmeli Personel Alacak

Adli Tıp Kurumu 71 Sözleşmeli Personel Alacak

393
Adli Tıp Kurumu

Adalet Bakanlığına bağlı olarak hizmet vermekte olan Adli Tıp Kurumu bünyesine farklı kadrolarda toplamda 71 sözleşmeli personel alımı yapılacağı açıklandı. Alımlar Kpss puan sıralamasına göre yapılacak olup adayların en az lise mezunu olmaları gerekmektedir. Adaylar ilana başvurularını 25 Mart 2019 günü saat 10:00’da başlayıp 5 Nisan 2019 günü saat 17:00’a kadar yapabiliceklerdir. Adaylarda aranılan başvuru şartları ve ilana dair diğer detaylı bilgiler yazımızın devamında yer almaktadır.

Adli Tıp Kurumu Sözleşmeli Personel Alımı İlanı 2019

Adli Tıp Kurumu toplamda 71 sözleşmeli personel alımı yapacaktır. Alımlar farklı bölgelerde yapılacak olup Lise, Ön Lisans ve Lisans mezunu olan adayları kapsayacaktır. Alımı yapılması planlanan kadro bilgileri ve hangi kadrodan kaç personel alınacağı detayları aşağıda verilmiştir.

 • Lise mezunu alım kadroları: 3 Destek Personeli ( ŞOFÖR ), 7 Destek Personeli ( Hizmetli )
 • Ön Lisans mezunu alım kadroları: 8 Laborant, 18 Sağlık teknikeri dir.
 • Lisans mezunu Alım Kadroları: 7 Makina Mühendisi, 2 Kimya Mühendisi, 13 Diğer Teknik Hizmet Personeli ( Kimyager ), 9 Biyolog ve 4 Hemşiredir.

Adaylarda Aranılan Başvuru Şartları:

 • a) Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak,
 • b) Son başvuru günü olan 5 Nisan 2019 tarihinde 657 sayılı Kanunun 40’ıncı maddesindeki yaş şartlarını taşımak ve merkezi sınavın yapıldığı yılın ocak ayının birinci günü itibarıyla 35 yaşını bitirmemiş olmak. (01 Ocak 1983 ve sonrası doğumlular müracaat edebilecektir.)
 • c) Askerlikle ilgisi bulunmamak veya askerlik çağına gelmemiş olmak, askerlik çağına gelmiş ise muvazzaf askerlik hizmetini yapmış yahut ertelenmiş ya da yedek sınıfa geçirilmiş olmak,
 • ç) 657 sayılı Kanunun değişik 48/1-A/5 bendinde sayılan suçlardan mahküm olmamak,
 • d) 657 sayılı Kanunun 53’üncü maddesi hükümleri saklı kalmak kaydı ile görevini devamlı yapmasına engel olabilecek akıl hastalığı bulunmamak,
 • e) Kamu haklarından mahrum olmamak,
 • f) Son müracaat tarihi itibarıyla istihdam edilecek sözleşmeli personel pozisyonu için gerekli öğrenim niteliğini taşıyor olmak.
 • g) Güvenlik soruşturması ve/veya arşiv araştırması sonucu olumlu olmak.

İlana Başvuru yeri ve Şekli:

Başvurular Adli Tıp Kurumu’nun www.atk.gov.tr adresli resmi internet sitesi üzerinden yapılacaktır. İnternet sitesi üzerinden yapılan başvuru sonrasında posta veya diğer iletişim kanallarıyla herhangi bir belge gönderilmeyecektir. Başvuru esnasında fotoğraf ve KPSS sonuç belgesi ile diploma veya geçici mezuniyet belgesinin sisteme yüklenmesi gerektiğinden adayların bu belgelerin pdf ya da resim formatındaki hallerini hazır bulundurmaları gerekmektedir. Başvuru işlemini uygun şekilde yaparak tamamlayan adaylara başvuru kayıt numarası sistem tarafından otomatik olarak verilecektir.

Adaylar her bir sözleşmeli pozisyon ve unvan için yalnızca bir başvuru yapabileceklerdir. Aynı adayın birden fazla pozisyon ve unvan için başvuru yapması halinde tüm başvuruları geçersiz sayılacak, bu şekilde sınava girenler kazanmış olsalar dahi göreve başlatılmayacaktır.

Sözlü Sınav Yeri, Tarihi ve Saati:

İlan edilen tüm pozisyonlar için sözlü sınavlar Adli Tıp Kurumu Başkanlığı’nın İstanbul Bahçelievler’de bulunan merkez binasında yapılacak olup, sözlü sınav tarihleri daha sonra ilan edilecektir.

Diğer Kamu Kurumları Personel Alımı İlanları için TIKLAYIN!

Konu hakkında soru, sorun ya da görüşlerinizi yorum bölümümüzden bizlere iletebilirsiniz. Sosyal medya hesaplarımızı (Facebook) ve (instagram) takip ederek güncel personel, memur, işçi alımlarını takip edebilir ayrıca kamu ve özel sektör firmalarına nasıl iş başvurusunda bulunacağınızı detayları ile öğrenebilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İlginizi Çekebilir

Tai İş Başvurusu 2022 – Tusaş İş İlanları Açıldı

Tai İş Başvurusu yani Tusaş Personel Alımı ilanları 2022 yılı için yeniden açıldı. Tusaş İ…