Ana Sayfa Akademik İlanlar Artvin Çoruh Üniversitesi Öğretim Üyesi Alımı İlanı

Artvin Çoruh Üniversitesi Öğretim Üyesi Alımı İlanı

146
Artvin Çoruh Üniversitesi

Artvin Çoruh Üniversitesi Öğretim Üyesi Alımı İlanı

Artvin Çoruh Üniversitesi, Artvin ilinde bulunmaktadır. Kuruluşu 17 mayıs 2007 tarihinde gerçekleşen Artvin Çoruh Üniversitesi, öğretim üyesi alımı ilanı ile doçent ve yardımcı doçent olmak üzere, çeşitli fakülteleri için 15 kişiden oluşan açık kadro listesi yayınlamıştır. Doçent ve yardımcı doçent olarak yapılacak alım hakkında gerekli olan başvuru formu, başvuru tarihi, kadro sayısı, fakülte bilgisi, kadro türü gibi bilgiler haberimizin devamında yer almaktadır. Rektörlük tarafından yapılan açıklamanın ayrıntıları için haberi inceleyebilirsiniz.

Artvin Çoruh Üniversitesi Rektörlüğünden

Üniversitemiz aşağıda belirtilen birimlerine; “2547 sayılı yükseköğretim kanunu”nun ilgili maddeleri ile “657 sayılı devlet memurları kanununun 48. Maddesi” ve “öğretim üyeliğine yükseltilme ve atanma yönetmeliği”nin ilgili maddelerine göre öğretim üyesi alınacaktır.

Doçent kadrosuna başvuruda bulunacak adayların; başvurdukları bölüm ve anabilim dalını belirttiği dilekçelerine; bir adet fotoğrafını, nüfiıs cüzdan fotokopisini, özgeçmişini, doçentlik belgesini, lisans, yüksek lisans ve doktora öğrenim belgelerinin onaylı suretlerini, askerlik durum belgesi ile bilimsel çalışma ve yayımlarını kapsayan 4 (dört) takım dosyayı ekleyerek rektörlüğe;

Yardımcı doçent kadrosuna başvuruda bulunacak adayların; başvurdukları bölüm, anabilim dalı ve yabancı dilini belirttiği dilekçelerine; bir adet fotoğrafını, nüfiıs cüzdan fotokopisini, özgeçmişini, lisans, yüksek lisans ve doktora öğrenim belgelerinin onaylı suretleri ile bilimsel çalışma ve yayımlarını kapsayan 4 (dört) takım dosyayı ekleyerek ilgili akademik birime;

Adayların, gazete ilan tarihi itibari ile 15 (on beş) gün içerisinde (mesai bitimine kadar) şahsen veya postayla başvurmaları gerekmektedir. Postadaki gecikmelerde sorumluluk kabul edilmeyecektir.

Not: yabancı ülkelerden alman diplomaların denkliğinin üniversitelerarası kurulca onaylanmış olması gereklidir.

S.no Birimi Bölümü Anabilim dalı Unvanı Derece Adedi Açıklama
1 Eğitim fakültesi Sosyal bilimler ve türkçe eğitimi Sosyal bilgiler eğitimi Doçent 1 1 Türkçe eğitimi anabilim dalında doktora yapmış olmak.
2 Eğitim fakültesi Sosyal bilimler ve türkçe eğitimi Türkçe eğitimi Yrd. Doç. Dr. 3 1 Türkçe eğitimi anabilim dalında doktora yapmış olmak.
3 Eğitim fakültesi Eğitim bilimleri Eğitimde ölçme ve değerlendirme Yrd. Doç. Dr. 4 1 Eğitimde ölçme ve değerlendirme anabilim dalında doktora yapmış olmak.
4 Eğitim fakültesi Temel eğitim Okul öncesi eğitimi Yrd. Doç. Dr. 3 1 Okul öncesi eğitimi anabilim dalında doktora yapmış olmak.
5 Fen edebiyat fakültesi Sosyoloji Genel sosyoloji ve metodoloji Yrd. Doç. Dr. 3 1 Sosyoloji alanında doktora yapmış olmak.
E Fen edebiyat fakültesi Felsefe Türk islam düşüncesi tarihi Yrd. Doç. Dr. 1 1 Türk islam düşüncesi tarihi veya islam felsefesi alanında doktora yapmış olmak.
7 İlahiyat fakültesi Temel islam bilimleri İslam hukuku Yrd. Doç. Dr. 3 1 İslam hukuku alanında doktora yapmış olmak.
8 Mühendislik fakültesi Eneıji sistemleri mühendisliği Isı tekniği Yrd. Doç. Dr. 3 1 Makine mühendisliği veya elektrik elektronik mühendisliği alanında doktora yapmış olmak.
9 Mühendislik fakültesi Elektrik elektronik mühendisliği Elektrik tesisleri Yrd. Doç. Dr. 3 1 Alanında doktora yapmış olmak.
10 Mühendislik fakültesi Harita mühendisliği Ölçme tekniği Yrd. Doç. Dr. 4 1 Alanında doktora yapmış olmak.
11 Orman fakültesi Orman mühendisliği Orman botaniği Yrd. Doç. Dr. 3 1 Orman botaniği alanında doktora yapmış olmak.
12 Sağlık bilimleri fakültesi Beslenme ve diyetetik Toplu beslenme sistemleri Yrd. Doç. Dr. 4 1 Beslenme ve diyetetik veya gıda mühendisliği alanında doktora yapmış olmak.
13 Artvin meslek yüksekokulu Ormancılık Avcılık ve yaban hayatı Yrd. Doç. Dr. 3 1 Yaban hayatı alanında doktora yapmış olmak.

 

14 Hopa meslek yüksekokulu Yönetim ve organizasyon Lojistik Yrd. Doç. Dr. 4 1 İşletme anabilim dalında doktora yapmış olmak.
15 Sağlık hizmetleri meslek yüksekokulu Dişçilik hizmetleri Ağız ve diş sağlığı Yrd. Doç. Dr. 4 1 Protetik diş tedavisi alanında doktora yapmış olmak.


Artvin Çoruh Üniversitesi
,  öğretim üyesi alımı ilanı hakkında gerekli olan bilgilerin tamamı haberimizde yer almaktadır ve sizlere aktarım sağlanmıştır. Konu hakkında sormak istediğiniz soruları, yorum bölümünden bizle iletebilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İlginizi Çekebilir

Yüzüncü Yıl Üniversitesi 63 Sürekli İşçi, 91 Sağlık Personeli Alımı

Van Yüzüncü Yıl Üniversitesi’nde istihdam edilmek üzere 657 sayılı Devlet Memurları Kanunu…