Ana Sayfa Akademik İlanlar Artvin Çoruh Üniversitesi Öğretim Üyesi Alımı İlanı

Artvin Çoruh Üniversitesi Öğretim Üyesi Alımı İlanı

Artvin Çoruh Üniversitesi , yayınlamış olduğu ilanda, Doçent, ve Yardımcı Doçent alımı yapacağını bildirdi. Başvuru şartları, başvuru formu, tarihleri, kadro sayısı gibi bilgilere haberimizin devamından erişim sağlayabilirsiniz.

Artvin Çoruh Üniversitesi

Artvin Çoruh Üniversitesi Öğretim Üyesi Alımı İlanı

Artvin Çoruh Üniversitesi, Artvin ilinde bulunmaktadır. Kuruluşu 17 mayıs 2007 tarihinde gerçekleşen Artvin Çoruh Üniversitesi, öğretim üyesi alımı ilanı ile doçent ve yardımcı doçent olmak üzere, çeşitli fakülteleri için 15 kişiden oluşan açık kadro listesi yayınlamıştır. Doçent ve yardımcı doçent olarak yapılacak alım hakkında gerekli olan başvuru formu, başvuru tarihi, kadro sayısı, fakülte bilgisi, kadro türü gibi bilgiler haberimizin devamında yer almaktadır. Rektörlük tarafından yapılan açıklamanın ayrıntıları için haberi inceleyebilirsiniz.

Artvin Çoruh Üniversitesi Rektörlüğünden

Üniversitemiz aşağıda belirtilen birimlerine; “2547 sayılı yükseköğretim kanunu”nun ilgili maddeleri ile “657 sayılı devlet memurları kanununun 48. Maddesi” ve “öğretim üyeliğine yükseltilme ve atanma yönetmeliği”nin ilgili maddelerine göre öğretim üyesi alınacaktır.

Doçent kadrosuna başvuruda bulunacak adayların; başvurdukları bölüm ve anabilim dalını belirttiği dilekçelerine; bir adet fotoğrafını, nüfiıs cüzdan fotokopisini, özgeçmişini, doçentlik belgesini, lisans, yüksek lisans ve doktora öğrenim belgelerinin onaylı suretlerini, askerlik durum belgesi ile bilimsel çalışma ve yayımlarını kapsayan 4 (dört) takım dosyayı ekleyerek rektörlüğe;

Yardımcı doçent kadrosuna başvuruda bulunacak adayların; başvurdukları bölüm, anabilim dalı ve yabancı dilini belirttiği dilekçelerine; bir adet fotoğrafını, nüfiıs cüzdan fotokopisini, özgeçmişini, lisans, yüksek lisans ve doktora öğrenim belgelerinin onaylı suretleri ile bilimsel çalışma ve yayımlarını kapsayan 4 (dört) takım dosyayı ekleyerek ilgili akademik birime;

Adayların, gazete ilan tarihi itibari ile 15 (on beş) gün içerisinde (mesai bitimine kadar) şahsen veya postayla başvurmaları gerekmektedir. Postadaki gecikmelerde sorumluluk kabul edilmeyecektir.

Not: yabancı ülkelerden alman diplomaların denkliğinin üniversitelerarası kurulca onaylanmış olması gereklidir.

S.noBirimiBölümüAnabilim dalıUnvanıDereceAdediAçıklama
1Eğitim fakültesiSosyal bilimler ve türkçe eğitimiSosyal bilgiler eğitimiDoçent11Türkçe eğitimi anabilim dalında doktora yapmış olmak.
2Eğitim fakültesiSosyal bilimler ve türkçe eğitimiTürkçe eğitimiYrd. Doç. Dr.31Türkçe eğitimi anabilim dalında doktora yapmış olmak.
3Eğitim fakültesiEğitim bilimleriEğitimde ölçme ve değerlendirmeYrd. Doç. Dr.41Eğitimde ölçme ve değerlendirme anabilim dalında doktora yapmış olmak.
4Eğitim fakültesiTemel eğitimOkul öncesi eğitimiYrd. Doç. Dr.31Okul öncesi eğitimi anabilim dalında doktora yapmış olmak.
5Fen edebiyat fakültesiSosyolojiGenel sosyoloji ve metodolojiYrd. Doç. Dr.31Sosyoloji alanında doktora yapmış olmak.
EFen edebiyat fakültesiFelsefeTürk islam düşüncesi tarihiYrd. Doç. Dr.11Türk islam düşüncesi tarihi veya islam felsefesi alanında doktora yapmış olmak.
7İlahiyat fakültesiTemel islam bilimleriİslam hukukuYrd. Doç. Dr.31İslam hukuku alanında doktora yapmış olmak.
8Mühendislik fakültesiEneıji sistemleri mühendisliğiIsı tekniğiYrd. Doç. Dr.31Makine mühendisliği veya elektrik elektronik mühendisliği alanında doktora yapmış olmak.
9Mühendislik fakültesiElektrik elektronik mühendisliğiElektrik tesisleriYrd. Doç. Dr.31Alanında doktora yapmış olmak.
10Mühendislik fakültesiHarita mühendisliğiÖlçme tekniğiYrd. Doç. Dr.41Alanında doktora yapmış olmak.
11Orman fakültesiOrman mühendisliğiOrman botaniğiYrd. Doç. Dr.31Orman botaniği alanında doktora yapmış olmak.
12Sağlık bilimleri fakültesiBeslenme ve diyetetikToplu beslenme sistemleriYrd. Doç. Dr.41Beslenme ve diyetetik veya gıda mühendisliği alanında doktora yapmış olmak.
13Artvin meslek yüksekokuluOrmancılıkAvcılık ve yaban hayatıYrd. Doç. Dr.31Yaban hayatı alanında doktora yapmış olmak.

 

14Hopa meslek yüksekokuluYönetim ve organizasyonLojistikYrd. Doç. Dr.41İşletme anabilim dalında doktora yapmış olmak.
15Sağlık hizmetleri meslek yüksekokuluDişçilik hizmetleriAğız ve diş sağlığıYrd. Doç. Dr.41Protetik diş tedavisi alanında doktora yapmış olmak.


Artvin Çoruh Üniversitesi
,  öğretim üyesi alımı ilanı hakkında gerekli olan bilgilerin tamamı haberimizde yer almaktadır ve sizlere aktarım sağlanmıştır. Konu hakkında sormak istediğiniz soruları, yorum bölümünden bizle iletebilirsiniz.

  • 1
    Share

DİĞER ÖĞRETİM ÜYESİ ALIMI HABERLERİNİ ÖNCE SİZE GÖNDERELİM!

ElemanUzman.com, öğretim üyesi alımı konusunda tüm yeni haberleri ve duyuruları çok yakından anlık olarak takip etmektedir ve bu bildiriler ilk olarak bu sitede yayınlanmaktadır. Bu nedenle elemanuzman.com'un yayınladığı haberleri takip etmeniz ve hızlı adım atmanız yararınıza olacaktır. ElemanUzman.com'dan yapılan öğretim üyesi alımı duyurularını ve haberlerini en önce siz almak istiyorsanız aşağıdaki kanallardan bize abone olabilirsiniz.

E-posta adresinizi yazın :

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir