Ana Sayfa Bilgi Bankası Mesai Saatleri Askerlik Şubesi Çalışma, Mesai Saatleri

Askerlik Şubesi Çalışma, Mesai Saatleri

692
Askerlik Şubesi

Askerlik; 20 yaşına gelen her bir erkek Türk vatandaşının yapmakla mükellef olduğu vatan hizmetidir. Eğer herhangi bir eğitim kurumunda ( üniversite vb )  eğitim almıyorsanız veyahut askerlik tecili konusunda bir başvurunuz bulunmuyorsa, belirtilen yaşa geldiğinizde askerlik hizmetini yerine getirmek amacıyla askere alım işlemleriniz başlatılacaktır. Askere alım sürecinin başlamasından bitimine kadar bir çok işlem askerlik şubeleri vasıtası ile yürütülmektedir.  Askerlik Şubeleri özellikle asker alma dönemlerinde oldukça yoğun olarak çalışmaktadırlar.  Bu yoğunluğa takılmamanız için Askerlik Şubeleri sabah saat kaçta açılıyor, akşam saat kaçta kapanıyor, saat kaça kadar açık, Askerlik Şubeleri çalışma saatleri, mesai saatleri ile açılış kapanış saatlerini sizler için paylaşıyoruz.

Askerlik Şubelerinin Çalışma ve Mesai Saatleri 2021

Ülkemizde hizmet sunmakta olan askerlik şubeleri hafta içi ( Pazartesi, Salı, Çarşamba, Perşembe, Cuma ) günleri sabah saat 08:00’de hizmet sunmaya başlamakta ve akşamları da saat 17:00’de kapanmaktadır. Askerlik şubeleri ayrıca saat 12:00 ile 13:00 saatleri arasında da öğle arası yani öğle tatili sebebi ile kapalı durumdadır.

Askerlik Şubeleri Hafta Sonu Açık Mı, Kapalı Mı?

Askerlik şubeleri diğer çoğu kamu dairesinde olduğu gibi Cumartesi ve Pazar yani hafta sonu hizmet sunmamaktadır. Askerlik şubelerinde işlemlerinizi sadece hafta içi ve mesai saatleri içerisinde halledebilirsiniz.

Askerlik Şubeleri Bayramda Açık Mı, Çalışıyor Mu?

Askerlik şubeleri tıpkı hafta sonu olduğu gibi Ramazan Bayramı (Şeker Bayramı), Kurban Bayramı gibi dini bayramlarda, arefe günlerinde ve 1 Ocak, 1 Mayıs, 23 Nisan, 29 Ekim, 30 Ağustos ve 15 Temmuz gibi resmi tatil günlerinde hizmet vermemektedir.

Vermiş olduğumuz Askerlik Şubesi Çalışma Saatleri hemen hemen Türkiye’nin bütün illerinde geçerli olan çalışma saat aralıklarıdır. Fakat her türlü ihtimali ve yoğunluğu göz önünde bulundurarak sabahları erken saatleri tercih etmeniz veya yarım saat öncesinden şubede bulunmanız oldukça önemli. Türkiye’de bir çok hizmet artık E-Devlet sistemi üzerinden yürütülmekte. Öncelikli olarak sisteme girip almak istediğiniz hizmetle ilgili e-devlet üzerinde bir başvuru linkinin olup olmadığını kontrol etmeniz size zamandan tasarruf kazandıracaktır. Bu yazımızda askerlik şubesi açılış saatleri, kapanış saatleri, çalışma saatleri, çalışma günleri hakkında detaylı bilgiler verdik. Konu hakkında soru, sorun ya da görüşlerinizi yorum bölümümüzden dile getirebilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İlginizi Çekebilir

Tüvtürk Çalışma Saatleri ve Günleri

Tüvtürk Çalışma Saatleri ve Günleri ile alakalı konumuza hoş geldiniz. Konumuz içeriğinde …