Ana Sayfa Akademik İlanlar Bayburt Üniversitesi Öğretim Elemanı Alım İlanı

Bayburt Üniversitesi Öğretim Elemanı Alım İlanı

188
Bayburt Üniversitesi

Bayburt Üniversitesi 2547 sayılı Yükseköğretim Kanununun 31. maddesi ve Öğretim Üyesi Dışındaki Öğretim Elemanı Kadrolarına Yapılacak Atamalarda Uygulanacak Merkezi Sınav ile Giriş Sınavlarına İlişkin Usul ve Esaslar Hakkında Yönetmelik hükümlerine göre Üniversitemize öğretim görevlileri alınacaktır. 657 sayılı DMK’nun 48 inci maddesi uyarınca Devlet hizmetine girmede aranan şartlara haiz olmaları gerekmektedir.

Başvuru için gerekli belgeler ve ayrıntılı bilgi Üniversitemizin www.bayburt.edu.tr adresinde mevcuttur. Başvurular müracaat edilecek meslek yüksekokuluna posta yoluyla veya şahsen olarak yapılacaktır. Son başvuru tarihi mesai bitiminden önce başvuru evraklarının ilgili birimde olması gerekmektedir. Postadaki gecikmeler nedeniyle belirtilen süre içinde yapılamayan başvurular dikkate alınmaz.

Sınavlarla ilgili sınav yeri ve saati bilgileri, sınav sonuçlan ve kazanan adaylann atama için başvuru evraklarıyla ilgili bilgiler internet sitemiz üzerinden duyurulacak olup, adaylara tebliğ edilmiş sayılacaktır. Adaylara aynca yazılı tebligat yapılmayacaktır. Sınavlar aynı saatte olacağından dolayı müracaat edecek adaylann tek bir kadro ilanına müracaat etmeleri gerekmektedir. Birden fazla kadroya başvuran adayların, başvurusu değerlendirmeye alınmayacaktır.

İlan

No

Birim Bölüm ABD / Pr Unvan Adet İlan Özel Şartı
0001 Bayburt Sağlık Hizmetleri M YO Çocuk Bakımı ve Gençlik Hizmetleri Çocuk Gelişimi Pr, Öğr. Gör. (Ders Verecek) 1 – Çocuk Gelişimi, Çocuk Gelişimi ve Eğitimi, Anaokulu Öğretmenliği veya Okul Öncesi Eğitimi lisans mezunu olmak. Tezli yüksek lisans yapmış olmak.
0002 Bayburt Sağlık Hizmetleri M YO Eczane

Hizmetleri

Eczane Hizmetleri Pr. Öğr. Gör. (Ders Verecek) 2 – Eczacılık Fakültesi mezunu olmak ve Tezli yüksek lisans yapmış olmak.

– Veya Lisans mezunu olmak ve Farmakoloji alanında tezli yüksek lisans yapmış olmak.

0003 Bayburt Sağlık Hizmetleri MYO Sağlık Bakım Hizmetleri Yaşlı Bakımı Pr. Öğr. Gör. (Ders Verecek) 1 – Hemşirelik bölümü lisans mezunu olmak. Alanında tezli yüksek lisans yapmış olmak.
0004 Bayburt Sağlık Hizmetleri M YO Tıbbi

Hizmetler ve T eknikler

İlk ve Acil Yardım Pr. Öğr. Gör. (Ders Verecek) 1 – Hemşirelik bölümü lisans mezunu olmak. Alanmda tezli yüksek lisans yapmış olmak.
0005 Bayburt Sağlık Hizmetleri M YO Tıbbi

Hizmetler ve Teknikler

İlk ve Acil Yardım Pr. Öğr. Gör. (Ders Verecek) 1 – Hemşirelik bölümü lisans mezunu olmak. Tezli yüksek lisans yapmış olmak. Belgelendirmek kaydıyla lisans öğrenimi sonrası Acil Servis tecrübesine sahip olmak.
0006 Bayburt Sağlık Hizmetleri MYO Tıbbi

Hizmetler ve Teknikler

Anestezi Pr. Öğr. Gör. (Ders Verecek) 2 – Hemşirelik bölümü lisans mezunu olmak. Alanında tezli yüksek lisans yapmış olmak.
0007 Bayburt Sağlık Hizmetleri MYO Tıbbi

Hizmetler ve Teknikler

Anestezi Pr. Öğr. Gör. (Ders Verecek) 1 – Hemşirelik bölümü lisans mezunu olmak. Tezli yüksek lisans yapmış olmak. Belgelendirmek kaydıyla lisans öğrenimi sonrası Anestezi, Ameliyathane veya Yoğun Bakım tecrübesine sahip olmak.
0008 Teknik Bilimler MYO Mülkiyet Koruma ve Güvenlik Özel Güvenlik ve Koruma Pr. Öğr. Gör. (Ders Verecek) 1 – Tezli yüksek lisans mezunu olmak. Belgelendirmek kaydıyla yüksek lisans öğrenimi sonrası özel güvenlik alanında en az 2 yıl tecrübeli olmak.
0009 Teknik Bilimler MYO Mülkiyet Koruma ve Güvenlik özel Güvenlik ve Koruma Pr. Öğr. Gör. (Ders Verecek) 1 – Hukuk Fakültesi lisans mezunu olmak ve alanında tezli yüksek lisans yapmış olmak veya belgelendirmek kaydıyla alanında en az iki yıl tecrübe sahibi olmak

-Veya Hukuk alanında veya Güvenlik Yönetimi, Güvenlik Stratejileri ve Yönetimi, Suç Araştırmaları, İstihbarat Araştırmaları, Ceza Adaleti, Uluslararası Güvenlik, Uluslararası Güvenlik ve Terörizm, Adli Bilimler alanlarının birinde tezli yüksek lisans yapmış olmak.

0010 Teknik Bilimler MYO Mülkiyet Koruma ve Güvenlik özel Güvenlik ve Koruma Pr. Öğr. Gör. (Ders Verecek) 1 – Eğitim Fakültesi lisans mezunu olmak. Lisans öğrenimi sonrası güvenlik ve koruma alanında en az 5 yıl tecrübe sahibi olmak.
0011 Teknik Bilimler MYO Görsel-İşitsel Teknikler ve Medya Yapımcılığı Fotoğrafçılık ve

Kameramanlık

Pr.

Öğr. Gör. (Ders Verecek) 1 – Fotoğrafçılık ve Kameramanlık Bölümü lisans mezunu olmak. Alanında tezli yüksek lisans yapmış olmak.
0012 Teknik Bilimler MYO Görsel-İşitsel Teknikler ve Medya Yapımcılığı Fotoğrafçılık ve

Kameramanlık

Pr.

Öğr. Gör. (Ders Verecek) 1 – Fakültelerin Güzel Sanat Eğitimi Bölümü Resim-İş Öğretmenliği lisans mezunu olmak. Alanında tezli yüksek lisans yapmış olmak.
0013 Teknik Bilimler MYO Elektrik ve Eneıji Alternatif Enerji Kaynakları Teknolojisi Pr. Öğr. Gör. (Ders Verecek) 1 – Makine Mühendisliği Bölümü lisans mezunu olmak. Termodinamik alanında tezli yüksek lisans yapmış olmak.
0014 Adalet MYO Hukuk Adalet Pr. Öğr. Gör. (Ders Verecek) 1 – Kamu Yönetimi, İktisat, İşletme, Maliye, Uluslararası İlişkiler veya Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi Bölümü lisans mezunu olmak ve Hukuk alanında tezli yüksek lisans yapmış olmak.

– Veya Hukuk Fakültesi lisans mezunu olmak ve tezli yüksek lisans yapmış olmak.

0015 Adalet MYO Hukuk Ceza İnfaz ve

Güvenlik

Hizmetleri

Öğr. Gör. (Ders Verecek) 3 – Hukuk alanında veya Güvenlik Yönetimi, Güvenlik Stratejileri ve Yönetimi, Suç Araştırmaları, İstihbarat Araştırmaları, Ceza Adaleti, Uluslararası Güvenlik, Uluslararası Güvenlik ve Terörizm, Adli Bilimler alanlarının birinde tezli yüksek lisans yapmış olmak

– Veya Hukuk Fakültesi lisans mezunu olmak ve tezli yüksek lisans yapmış olmak.

0016 Adalet MYO Büro

Hizmetleri ve Sekreterlik

Hukuk Büro Yönetimi ve Sekreterliği Öğr. Gör. (Ders Verecek) 1 – Bilgisayar Öğretmenliği, Bilgisayar ve Öğretim Teknolojileri Öğretmenliği, Bilgisayar Sistemleri Öğretmenliği veya Bilgisayar ve Kontrol Öğretmenliği lisans mezunu olmak. Tezli yüksek lisans yapmış olmak.
0017 Adalet MYO Büro

Hizmetleri ve Sekreterlik

Hukuk Büro Yönetimi ve Sekreterliği Öğr. Gör. (Ders Verecek) 2 – Kamu Yönetimi, iktisat, İşletme, Maliye, Uluslararası İlişkiler veya Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi Bölümü lisans mezunu olmak ve Hukuk alanında tezli yüksek lisans yapmış olmak.

– Veya Hukuk Fakültesi lisans mezunu olmak ve tezli yüksek lisans yapmış olmak.

0018 Aydıntepe MYO Öğr. Gör. (Ders Verecek) 1 – Fakültelerin Sosyal Bilgiler Öğretmenliği Bölümü lisans mezunu olmak. Tarih Öğretmenliği alanında yüksek lisans yapmış olmak.

Başvuru yapacak adayların alanlarındaki ALES puan türünde en az 70 puan almaları ve ilan özel şartlarını sağlamaları gerekmektedir. Yönetmeliğin 7. maddesinin 4. fıkrası gereği Özel Güvenlik ve Koruma Pr.’na yapılacak başvurularda ALES puan şartı aranmaz.

ÖĞRETİM ÜYESİ ALIMI SINAV TAKVİMİ

Başvuru Başlama Tarihi: 10 Aralık 2018 Pazartesi

Son Başvuru Tarihi: 24 Aralık 2018 Pazartesi

Ön Değerlendirme Tarihi:  27 Aralık 2018 Perşembe

Sınav Giriş Tarihi:  02 Ocak 2019 Çarşamba

Sonuç Açıklama Tarihi: 07 Ocak 2019 Pazartesi

Önemli Not: Ön Değerlendirme sonuçlan yukarıda belirtilen tarih mesai bitiminde Üniversitemiz Personel Daire Başkanlığı’nın http://www.bavburt.edu.tr/tr/personel-daire-baskanligi adresinde duyurular bölümünde yayınlacaktır. İlanın başvuru başlama tarihinden sonraki bir tarihte Resmi Gazete’de ilan edilmesi halinde, sınav takvimi ilgili gün kadar güncellenerek internet sitemizde yayınlanacaktır. İdarenin uygun gördüğü takdirde ilanın her aşaması iptal edilebilir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İlginizi Çekebilir

Yüzüncü Yıl Üniversitesi 63 Sürekli İşçi, 91 Sağlık Personeli Alımı

Van Yüzüncü Yıl Üniversitesi’nde istihdam edilmek üzere 657 sayılı Devlet Memurları Kanunu…