Ana Sayfa Kamu Kurumları Birecik Belediyesi Daimi Sürekli İşçi Alımı Yapıyor

Birecik Belediyesi Daimi Sürekli İşçi Alımı Yapıyor

86
Birecik Belediyesi

Şanlıurfa ilimizde yer alan Birecik Belediyesi yayınlamış olduğu iş ilanı ile 30 işçi alımı gerçekleştireceğini açıkladı. Birecik Belediyesi ilan kapsamında beden işçisi, bahçe bakım elemanı ve temizlik işçisi alımı gerçekleştirecektir. Adaylar ilana 14 Aralık 2018 tarihine kadar iş başvurusu yapabileceklerdir. Adaylarda aranan başvuru şartları, başvuru formu ve başvuru tarihleri ile ilana dair diğer detaylı bilgiler yazımız devamında yer almaktadır.

Birecik Belediyesi İşçi Alımı İlanı 2018

Talep şartlarına durumu uyan adaylar, ilanın yayınlandığı tarihten itibaren 5 gün içinde İŞKUR il müdürlüklerinden / hizmet merkezlerinden, hizmet noktalarından veya www.iskur.gov.tr internet adresi üzerinden başvuru yapabileceklerdir. Son müracaat tarihi tatil gününe rastladığında başvurular takip eden ilk iş günü sonuna kadar uzatılacaktır. Müracaat tarihleri çakışan, aynı kamu kurum ve kuruluşunun birden fazla işgücü talebine durumu uyan iş arayanın tercihi doğrultusunda sadece bir talebe müracaatı kabul edilecektir. EKPSS’ye tabi engelli işçi taleplerine başvuru yapacak adaylar, hangi yılın puanını kullanarak başvuru yapacaklarını başvuru esnasında işaretleyerek seçeceklerdir. Başvuru süresi bittikten sonra değişiklik talepleri kabul edilmeyecektir. İşçi taleplerine başvuru yapacak öncelikli adaylar, başvuru yapacakları listeyi başvuru esnasında işaretleyerek seçeceklerdir. Başvuru süresi bittikten sonra liste değişikliği talepleri kabul edilmeyecektir.

KPSS/EKPSS’ye tabi işçi taleplerine müracaat eden iş arayanların puan üstünlüğüne ve öncelikli adayların ise eski tarihli belgelerden başlanmak suretiyle öncelik belge tarihlerine göre açık iş sayısının dört katını geçmeyecek şekilde oluşturulan nihai listeler sınav yapılmak üzere talep sahibi kamu kurum ve kuruluşuna bildirilecektir. Kuraya tabi taleplere başvuru yapan iş arayanların ve önceliklilerin tamamı kura çekimi için talep sahibi kamu kurum ve kuruluşuna bildirilecektir. İşe alınacak işçilerin sadece noter kurasıyla belirleneceği kuraya tabi iş gücü taleplerinde, öncelikliler de dahil olmak üzere talep şartlarına uygun tüm başvuru sahipleri arasından açık iş sayısı kadar asıl ve ihtiyaç duyulacak sayıda yedek aday doğrudan kura sonucu belirlenecektir. Taleplere başvuru yaparak nihai listelere giren adaylar, eğitim durumu, tecrübe, öncelik durumu, mesleki belge, yabancı dil şartı vb. koşulları taşıyıp taşımadıklarını sınavdan önce talebi veren kamu kurum ve kuruluşlarına ibraz etmek zorundadır. Belge teslim tarihi ve yeri, kamu kurum ve kuruluşlarınca adaylara duyurulacaktır. Durumlarını belgeleyemeyenler veya yanlış beyanda bulunanlar listelerden çıkarılacak olup yerlerine sıralamada yer alan diğer kişiler dahil edilebilecektir.

Sınav gün, saat ve yeri ile sınava katılmaya hak kazanan adaylar, işçi alımını yapacak kamu kurum ve kuruluşunun İnternet sitesinde duyurulacaktır. Bu duyuru, tebliğ mahiyetinde kabul edilecek olup ilgililerin adresine posta yolu ile ayrıca tebligat yapılmayacaktır. Öncelik hakkına sahip olanlardan, başvuruda bulundukları sürekli veya geçici iş gücü talebine işverence davet edildikleri halde mücbir sebepler dışında icabet etmeyen, sınava katılmayan, işi reddeden veya kamuda sürekli işçi statüsünde işe yerleşenlerin öncelik hakkı ortadan kalkacaktır. Kamu kurum ve kuruluşlarının işçi taleplerine yapılan başvurularda kişilerin Adrese Dayalı Nüfus Kayıt Sisteminde kayıtlı olan birinci adresleri dikkate alınacaktır. İlçe, il veya bölge düzeyinde yayınlanan işçi taleplerinin başvuru süresi içerisinde ikametini talebin karşılanacağı yere taşıyan adayların başvuruları kabul edilmeyecektir. Gerçeğe aykırı belge verenlerin ya da beyanda bulunanların başvurusunun geçersiz hale getirilmesi ve işe alınması işleminin iptaline ilişkin Kurum ile talep sahibi kamu kurum ve kuruluşlarının yasal işlem yapma hakları saklıdır.

Beden İşçisi Alımı

 • MEB. Onaylı Duvar örme destek elemanı sertifikasına sahip olmak
 • MEB onaylı tehlikeli ve çok tehlikeli işlerde yüzey kaplana sertifikasına sahip olmak.
 • MEB. onaylı betonarme kalıpçılığı destek elemanı sertifikasına sahip olmak.
 • MEB. Onaylı ilk yardım sertifikasına sahip olmak.
 • İstenen belgeler kura tarihinden üç gün öncesinden kuruma ibraz etmek zorunludur belgeleri .İbraz etmeyenler kuraya tabi tutulmayacaktır.
 • Kura 21/ 12 ./2018 tarihinde saat 15:00 da Birecik belediyesi kültür merkezinde yapılacaktır
Meslek Deneyim (Yıl) Öğrenme Türü
Beden İşçisi (İnşaat)
En Az Öğrenim Seviyesi Okur Yazar
En Fazla Öğrenim Seviyesi İlköğretim
Kura Yeri Kura Tarihi Kura Saat Dilimi
birecik belediye başkanlığı kültür merkezi salonu 21.12.2018 14:00 – 15:00

Bahçe Bakım Elemanı Alımı

 • MEB. Onaylı temel dış mekan bitkileri yetiştiriciliği sertifikasına sahip olmak.
 • MEB onaylı bitki zararlıları ile mücadele sertifikasına sahip olmak.
 • MEB. onaylı ağaç kesme ve boylama sertifikasına sahip olmak.
 • MEB. Onaylı ilk yardım sertifikasına sahip olmak.
 • İstenen belgeler kura tarihinden üç gün öncesinden kuruma ibraz etmek zorunludur belgeleri .İbraz etmeyenler kuraya tabi tutulmayacaktır.
 • Kura 21/ 12./2018 tarihinde saat 14:00 da Birecik belediyesi kültür merkezinde yapılacaktır.
Meslek Deneyim (Yıl) Öğrenme Türü
Bahçe Bakım Elemanı(Park Bahçe ve Koruların Bakımı)
En Az Öğrenim Seviyesi İlköğretim
En Fazla Öğrenim Seviyesi Lisans
Kura Yeri Kura Tarihi Kura Saat Dilimi
birecik belediye başkanlığı kültür merkezi salonu 21.12.2018 14:00 – 15:00

Temizlik İşçisi Alımı 

 • MEB. Onaylı tehlikeli ve çok tehlikeli işlerde her türlü çöp ve atık maddeleri ile ilgili işler sertifikasına sahip olmak.
 • MEB. Onaylı çöp toplama personeli eğitimi sertifikasına sahip olmak.
 • MEB. Onaylı çalışanların iş sağlığı ve güvenliği çok tehlikeli sınıfta yer alan işyerleri sertifikasına sahip olmak.
 • MEB. Onaylı ilk yardım sertifikasına sahip olmak.
 • İstenen belgeler kura tarihinden üç gün öncesinden kuruma ibraz etmek zorunludur belgeleri İbraz etmeyenler kuraya tabi tutulmayacaktır.
 • Kura 21/ 12./2018 tarihinde saat 14:00 Birecik belediyesi kültür merkezinde yapılacaktır.
Meslek Deneyim (Yıl) Öğrenme Türü
Temizlik işçisi (el ile – cadde, sokak, park vb.)
En Az Öğrenim Seviyesi Okur Yazar
En Fazla Öğrenim Seviyesi
Kura Yeri Kura Tarihi Kura Saat Dilimi
birecik belediye başkanlığı 21.12.2018 14:00 – 15:00

Çalışma Adresi : MERKEZ MAHALLESİ ADNAN MENDERES BULVARI NO : 30 63400 BİRECİK ŞANLIURFA / TÜRKİYE

Tercih Edilen İkametgah İlçeleri :AKÇAKALE, BİRECİK, BOZOVA, CEYLANPINAR, HALFETİ, HİLVAN, SİVEREK, SURUÇ, ŞANLIURFA MERKEZ, VİRANŞEHİR, HARRAN, EYYÜBİYE, HALİLİYE, KARAKÖPRÜ

Bu yazımızda Birecik Belediyesi tarafından yapılacak olan işçi alımı ilanı hakkında başvuru formu, tarihleri ve şartları konusunda detaylı bilgiler verdik. Konu hakkında soru, sorun ya da görüşlerinizi yorum bölümümüzden dile getirebilirsiniz. Ayrıca facebook sayfamızı beğenerek en son personel ve işçi alımlarından haberdar olabilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İlginizi Çekebilir

Tai İş Başvurusu 2022 – Tusaş İş İlanları Açıldı

Tai İş Başvurusu yani Tusaş Personel Alımı ilanları 2022 yılı için yeniden açıldı. Tusaş İ…