Ana Sayfa Şehirler Yozgat Boğazlıyan Belediyesi Geçici İşçi Alımı Yapacağını Açıkladı

Boğazlıyan Belediyesi Geçici İşçi Alımı Yapacağını Açıkladı

87
İşçi alımı

Yozgat ilinde yer alan Boğazyılan Belediyesi yayınlamış olduğu ilan ile işçi alımı yapacağını açıkladı. Boğazlıyan Belediyesi işçi alımı ilanı kapsamında en az ilköğretim mezunu 15 temizlik işçisi alımı gerçekleştirecektir. Adaylar Boğazlıyan Belediyesi tarafından yayınlanan ilana 28 Kasım 2016 tarihine kadar iş başvurusu yapabileceklerdir. Adaylarda aranan başvuru şartları, başvuru formu ve başvuru tarihleri hakkında detaylı bilgiye haberimizin devamından ulaşabilirsiniz.

Boğazlıyan Belediyesi İşçi Alımı İlanı 2016

Talep şartlarına durumu uyan adaylar, ilanın yayınlandığı tarihten itibaren 10 gün içerisinde talebin İl/Şube Müdürlüklerimizden veya www.iskur.gov.tr internet adresi üzerinden başvuru yapabilirler. Gerçeğe aykırı belge verenlerin ya da beyanda bulunanların başvurusu geçersiz hale getirilmesi, işe alınması işleminin iptaline ilişkin Kurumun ve talep sahibi kamu kurum ve kuruluşunun yasal işlem yapma hakkı saklıdır. Taleplere başvuru yapan ve nihai listede yer alan adaylar, eğitim durumu, tecrübe, öncelik durumu vb. koşulları taşıyıp taşımadıklarını yazılı veya sözlü sınavdan önce talebi veren kamu kurum ve kuruluşuna ibraz etmek zorundadır. Bu durumlarını belgeleyemeyenler veya yanlış beyanda bulunanlar nihai listeden çıkarılarak sıralamada yer alan diğer kişiler listelere dahil edilecektir.

Müracaat tarihleri çakışan, aynı kamu kurum ve kuruluşunun birden fazla iş gücü talebine durumu uyan iş arayanın, tercihi doğrultusunda sadece bir talebe müracaatı kabul edilecektir. İş yerine ismi bildirilen kişilere yazılı veya sözlü sınavın yeri ve zamanı talebi veren kamu kurum ve kuruluşu tarafından adaylara yazılı olarak bildirilecektir.  Kuraya tabi olan iş gücü taleplerine şartları uyan ve müracaatları kabul edilenlerin tamamı noter huzurunda kura çekimi için nihai liste işverene gönderilir. Kuraya tabi taleplere başvuran önceliklilerin tamamı kura çekilmek üzere, isim ve adresleri ile durumlarına ilişkin açıklayıcı bilgilerle birlikte, ayrı bir liste halinde kamu kurum ve kuruluşuna bildirilir.

Öncelik hakkına sahip olanlardan, başvuruda bulundukları sürekli veya geçici iş gücü talebine işverence davet edildikleri halde mücbir sebepler dışında icabet etmeyen, sınava katılmayan, işi reddeden veya kamuda sürekli işçi statüsünde işe yerleşenlerin öncelik hakkı ortadan kalkar. Öncelik hakkından ikinci kez yararlanılamaz. Kamu kurum ve kuruluşlarının sürekli (daimi), geçici iş gücü taleplerine yapılan başvurularda kişilerin Adrese Dayalı Nüfus Kayıt Sisteminde kayıtlı olan adresleri dikkate alınır. 05.12.2016 tarihinde saat 09:00’da Boğazlıyan Belediye Başkanlığında noter huzurunda kura çekimi yapılacaktır. İstihdam edilecek adaylar geçici işçi statüsünde çalıştırılacak olup, çalışma süresi 5  ay 29 gündür.

Çalışma Adresi : ÇARŞI MAH.ŞEVKET HOKKA ÖMEROĞLU BULVARI.BELEDİYE PASAJI KAT:3 NO:33 66400 BOĞAZLIYAN

Boğazlıyan Belediyesi tarafından yapılacak olan geçici işçi alımı ilanına dair başvuru formu, başvuru şartları, başvuru tarihleri ve kura çekimi hakkında detaylı bilgiler paylaştık. Konu hakkında soru, sorun ya da görüşlerinizi yorum bölümünden dile getirebilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İlginizi Çekebilir

Yozgat Şehir Hastanesi İş İlanları ve İş Başvurusu

Sağlık alanında son yıllarda önemli gelişmeler yaşandı. Özellikle sağlık alanındaki hastan…