Ana Sayfa Şehirler Adana Çukurova Üniversitesi Sözleşmeli Personel Alımı Yapıyor

Çukurova Üniversitesi Sözleşmeli Personel Alımı Yapıyor

238
hemşire

Adana ilimizde bulunan Çukurova Üniversitesi yayınlamış olduğu ilan ile çok sayıda personel alımı yapacağını açıkladı. Çukurova Üniversitesi sözleşmeli personel alımı ilanı kapsamında sağlık yüksekokullarının hemşirelik bölümünden mezun olan 11 hemşire alımı gerçekleştirilecektir. Adaylar ilana 11 Kasım 2016 tarihine kadar iş başvurusu yapabileceklerdir. Adaylarda aranan başvuru şartları, başvuru formu gibi diğer başvuru detaylarına haberimizin devamından ulaşabilirsiniz.

Çukurova Üniversitesi Sözleşmeli Personel Alımı İlanı 2016

Üniversitemizde, 657 sayılı Devlet Memurları Kanunu’nun 4. maddesinin (B) fıkrasına göre, Sözleşmeli Personel olarak istihdam edilmek üzere, 06/06/1978 tarih ve 7/15754 sayılı Kararnameye ekli 28/06/2007 tarih ve 26566 sayılı Resmi Gazetede yayımlanan, Sözleşmeli Personel Çalıştırılmasına İlişkin Esaslarda Değişiklik yapılmasına Dair Esaslar’da yer alan ek 2’inci maddesinin (b) fıkrasına göre, 2016 KPSS (B) grubu puan sırası esas alınmak suretiyle, aşağıda belirtilen pozisyona sözleşmeli personel istihdam edilecektir.

Başvuru Şartları Nelerdir?

Başvuru yapacak adaylarda, öğrenimle ilgili koşullar ile 657 sayılı Kanunun 48’ınci maddesinde aşağıda belirtilen genel şartlar aranmaktadır.

 • Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak,
 • Taksirli suçlar hariç olmak üzere; affa veya zaman aşımına uğramış yahut para cezasına çevrilmiş veya ertelenmiş, hükümlülüklerine ilişkin kayıtları adli sicilden çıkarılmış olsa bile, bir cürümden hükümlü bulunmamak veya soruşturma altında olmamak.
 • Sınav tarihi itibariyle en az (18) yaşını tamamlamış olmak.
 • Erkek adayların, muvazzaf askerlik çağına gelmemiş veya askerlik çağına gelmiş ise muvazzaf askerlik hizmetini yapmış veya ertelenmiş veya yedek sınıfa geçirilmiş olmak.
 • 657 sayılı Kanunun 53’üncü maddesi hükümleri saklı kalmak kaydı ile görevini devamlı yapmasına engel olabilecek vücut ve akıl hastalığı veya vücut sakatlığı ile engelli bulunmamak,
 • 657 sayılı Devlet Memurları Kanunu’nun 4/B maddesi gereğince, sözleşmeli olarak istihdam edilenler, hizmet sözleşmesine aykırı hareket etmesi nedeniyle kurumlarınca sözleşmeleri feshedilmesi veya sözleşme dönemi içerisinde Bakanlar Kurulu Kararı ile belirlenen istisnalar hariç sözleşmeyi tek taraflı feshetmeleri halinde, fesih tarihinden itibaren bir yıl geçmedikçe kurumların sözleşmeli personel pozisyonlarında istihdam edilemezler.
 • Başvuran adaylarda Lisans mezunları için 2016 KPSSP3 grubu puanı esas alınacaktır.
 • Nöbet usulü çalışmaya engel bir durumunun bulunmaması gerekmektedir.
 • Herhangi bir Sosyal Güvenlik Kurumundan emeklilik veya yaşlılık aylığı almıyor olmak.

Başvuru Sırasında İstenilen Belgeler Nelerdir?

 • Başvuru formu (Üniversitemiz Web sayfasında yayımlanan başvuru formu doldurulacaktır.)
 • Nüfus Cüzdanı Fotokopisi
 • Diploma Fotokopisi
 • 1 Adet Resim
 • 2016 KPSS sınav sonuç belgesi

Başvuruda bulunacak adayların, bu ilanın gazetede yayımlandığı tarihi izleyen 15 gün içinde (mesai saati bitimine kadar) başvuru formu ve istenilen belgeler ile birlikte Personel Daire Başkanlığı İşçi Bürosuna şahsen müracaat etmeleri gerekmektedir. Posta ile yapılan müracaatlar kabul edilmeyecektir.

Üniversitemize bu ilanın yayımından önce yapılan müracaatlar geçersiz olup, söz konusu iş talepleri hakkında herhangi bir işlem yapılmayacaktır.

KPSS puan sıralamasıyla atanmaya hak kazanan adayların isim listesi, işe başlatılması için gerekli evraklar ile teslim edileceği yer ve zaman www.cu.edu.tr adresinden ilan edilecektir. Bu ilan tebliğ mahiyetinde olacağından, ilgililerin adresine posta yolu ile ayrıca tebligat yapılmayacaktır.

Bilgi İçin : Personel Daire Başkanlığı : 0322 338 62 85 (116)

Bu yazımızda Adana ilinde yer alan Çukurova Üniversitesi hemşire alımı ilanına dair iş başvuru şartları, başvuru formu, başvuru tarihleri ve başvuru sırasında istenilen belgeler gibi ilan detaylarına yer verdik. Konu hakkında soru, sorun ya da görüşlerinizi yorum bölümünden dile getirebilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İlginizi Çekebilir

Adana Şehir Hastanesi İş İlanları ve İş Başvurusu

Adana Şehir Hastanesi, günlük 16 bini aşkın kişiye sağlık hizmeti sunacak olan ülkemizin e…