Ana Sayfa Kamu Kurumları Devlet Demiryolları (TCDD) İş İlanları ve İş Başvurusu

Devlet Demiryolları (TCDD) İş İlanları ve İş Başvurusu

976
Devlet Demiryolları (TCDD)

Türkiye Cumhuriyeti Devlet Demiryolları (TCDD) Personel Alımı 2021

Türkiye Cumhuriyeti Devlet Demiryolları ya da bilinen kısa ismiyle TCDD, ülkemizdeki demiryolu taşımacılığını düzenleyen, işleten ve kontrol eden resmi bir kurumdur. Osmanlı İmparatorluğu döneminde daha çok yap-işlet modeli ile sermaye sahiplerince işletilen demir yolları, 24 Mayıs 1924 tarihinde çıkarılan 506 sayılı Kanun ile devletleştirilmeye başlanmış ve Anadolu – Bağdat Demiryolları Müdüriyet-i Umumiyesi adı ile yapılandırılmıştır. Daha sonra demir yollarının yapımı ve işletilmesinin bir arada yürütülmesi ve daha geniş çalışma imkanları verilmesini sağlamak amacıyla çıkarılan 31 Mayıs 1927 tarih ve 1042 Sayılı Kanun’la Devlet Demiryolları ve Limanları İdare-i Umumiyesi adını almıştır. 1953 yılına kadar katma bütçeli bir devlet idaresi şeklinde yönetilen kuruluş, 29 Temmuz 1953 tarihli 6186 Sayılı Kanun ile “Türkiye Cumhuriyeti Devlet Demiryolları İşletmesi (TCDD)” adı altında Kamu İktisadi Devlet Teşekkülü haline getirilmiştir.

Türkiye Cumhuriyeti Devlet Demiryolları (TCDD) İşçi Alımı 2021

TCDD kurulmuş olduğu günden bu yana demiryolu ulaşımını modern düzeye getirebilmek adına çalışmalarına son hızıyla devam etmektedir. 2021 yılında da bu çalışmalarına devam edeceğini belirten TCDD aynı zamanda da personel ihtiyacını kapatabilmek adına çok sayıda personel alımı, eleman alımı, işçi alımı ve memur alımı gerçekleştireceğini belirtmiştir. TCDD açık pozisyonları, güncel iş ilanları ve bu ilanlara ait iş başvurusu, başvuru formu, başvuru tarihleri ve başvuru şartları haberimiz devamında yer almaktadır.

Türkiye Cumhuriyeti Devlet Demiryolları (TCDD) Güncel İş İlanları 2021

Devlet Demiryolları yani TCDD her sene çok sayıda personel alımı, eleman alımı, işçi alımı ve memur alımı gerçekleştirmektedir. 2021 yılı itibariyle TCDD bünyesinde 50 bini aşkın kişi çalışmaktadır. Kurum faaliyetlerin ara verilmeksizin sürmesi, vatandaşlarının ulaşım ihtiyaçlarının en hızlı, rahat ve konforlu bir şekilde gerçekleştirilmesi için faaliyetlerini sürdürmektedir.

TCDD tarafından yapılacak olan personel alımı ilanları içinde çok sayıda ilköğretim, lise, üniversite mezunu adayın iş başvurusu yapabileceği kadrolar ve pozisyonlar yer almaktadır. TCDD iş ilanları içinde silici, demiryolu hattı bakım onarımcısı, elektrikçi, yüksek gerilim sistemcisi, raylı sistemler sinyalizasyon bakım onarımcısı, makinist, tren teşkil işçisi, mekanik vasıta tesis cihaz ve vinç operatörlüğü, kaptan, uzakyol birinci zabiti, başmühnendis, avukat gibi çok sayıda kadro ve pozisyon yer almaktadır. İlanların akabinde alım yapılacak olan personel sözleşmeli ve kadrolu gibi statülerde alınacaktır. Bunun yanında TCDD bünyesine çok sayıda engelli personel alımı, eski hükümlü işçi alımı ve stajyer alımı da yapılacaktır. TCDD tarafından yayınlanmış olan en son iş ilanları aşağıda yer almaktadır.

  • TCDD Engeli İşçi Alımı İlanı İçin TIKLAYIN
  • Devlet Demiryolları Eski Hükümlü İşçi Alımı İlanı İçin TIKLAYIN
  • T.C Devlet Demiryolları Daimi İşçi Alım İlanı TIKLAYIN

Devlet Demiryolları (TCDD) İş Başvurusu 2021

TCDD tarafından yapılacak olan çok sayıda personel alımı, eleman alımı, işçi alımı ve memur alımı ilanları kademeli olarak 2021 yılı içerisinde yayımlanacaktır. İlanlar yayınlanmaya başladı anda iş başvurusu, başvuru formu gibi tüm ilan detayları www.elemanuzman.com sitemiz üzerinde ve www.tcdd.gov.tr resmi İnternet adresi üzerinde duyurular kısmında yer bulacaktır. TCDD tarafından yayınlanan ilanları kaçırmamak için sosyal ağlardan bizleri takip etmeniz yeterlidir. Her ilanda başvuru şartları ve başvuru formu gibi bilgiler değişiklik göstermektedir. Bu sebepten dolayı ilgili ilanlara tek tek yukarıdaki iş ilanları bölümümüzden detaylı bir şekilde incelemelisiniz. TCDD iş ilanları hakkında soru, sorun ya da görüşlerinizi yorum bölümümüzden dile getirebilirsiniz.

One Comment

  1. Ali akarsu

    18 Eylül 2017 at 22:14

    Torpil varmı ankarada amcan varmı

    Reply

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İlginizi Çekebilir

Tai İş Başvurusu 2022 – Tusaş İş İlanları Açıldı

Tai İş Başvurusu yani Tusaş Personel Alımı ilanları 2022 yılı için yeniden açıldı. Tusaş İ…