Ana Sayfa Şehirler İstanbul Devlet Su İşleri Genel Müdürlüğü (DSİ) Engelli İşçi Alımı İlanı

Devlet Su İşleri Genel Müdürlüğü (DSİ) Engelli İşçi Alımı İlanı

223
Devlet Su İşleri Genel Müdürlüğü

T.C. Orman ve Su İşleri Bakanlığı’na bağlı olarak faaliyetlerini sürdüren Devlet Su İşleri Genel Müdürlüğü yani bilinen adıyla DSİ yayınlamış olduğu ilan ile engelli işçi alımı yapacağını açıkladı. İlan neticesinde dizgici yani baskı öncesi işlemcisi alınacaktır.  Adaylar İstanbul ili Üsküdar ilçesinde çalışacaklardır. Adaylar ilana 5 Eylül 2016 tarihine kadar iş başvurusu yapabileceklerdir. DSİ engelli personel alımı ilanına dair iş başvurusu formu, iş başvuru şartları ve iş başvuru tarihleri hakkında detaylı bilgi haberimiz devamındadır.

Devlet Su İşleri Genel Müdürlüğü (DSİ) Engelli İşçi Alımı İlanı 2016

Talep şartlarına durumu uyan adaylar, ilanın yayınlandığı tarihten itibaren 10 gün içerisinde talebin yayımlandığı yerdeki İl/Hizmet Merkezlerinden veya www.iskur.gov.tr internet adresi üzerinden başvuru yapabilirler. Gerçeğe aykırı belge verenlerin ya da beyanda bulunanların başvurusu geçersiz hale getirilmesi, işe alınması işleminin iptaline ilişkin Kurumun ve talep sahibi kamu kurum ve kuruluşunun yasal işlem yapma hakkı saklıdır.

Taleplerde 2016 EKPSSP3 puanı olan adayların başvuruları kabul edilecektir. Taleplere başvuru yapan ve nihai listede yer alan adaylar, eğitim durumu, tecrübe, öncelik durumu, yabancı dil şartı vb. koşulları taşıyıp taşımadıklarını yazılı veya sözlü sınavdan önce talebi veren kamu kurum ve kuruluşuna ibraz etmek zorundadır. Bu durumlarını belgeleyemeyenler veya yanlış beyanda bulunanlar nihai listeden çıkarılarak sıralamada yer alan diğer kişiler listelere dahil edilecektir. Merkezi sınav uygulanmayacak kişilerden (önceliklilerden) müracaat eden adaylar içerisinden öncelik belge tarihlerine göre talep sayısının üç katını geçmeyecek şekilde isim ve adresleri ile durumlarını açıklayıcı bilgi talep sahibi kamu kurum ve kuruluşuna bildirilecektir.

Son müracaat tarihi resmi tatile rastladığında bir sonraki iş günü başvurular kabul edilecektir. Müracaat tarihleri çakışan, aynı kamu kurum ve kuruluşunun birden fazla iş gücü talebine durumu uyan iş arayanın, tercihi doğrultusunda sadece bir talebe müracaatı kabul edilecektir. Merkezi sınav kapsamında müracaat eden adaylar içerisinden en yüksek puan alandan başlamak üzere talep sayısının üç katı olacak şekilde düzenlenecek nihai listede yer alan kişilerin isim ve adresleri, işçi talebinde bulunan kamu kurum ve kuruluşuna bildirilecektir. İş yerine ismi bildirilen kişilere yazılı veya sözlü sınavın yeri ve zamanı talebi veren kamu kurum ve kuruluşu tarafından adaylara yazılı olarak bildirilecektir. Öncelik hakkına sahip olanlardan, başvuruda bulundukları sürekli veya geçici iş gücü talebine işverence davet edildikleri halde mücbir sebepler dışında icabet etmeyen, sınava katılmayan, işi reddeden veya kamuda sürekli işçi statüsünde işe yerleşenlerin öncelik hakkı ortadan kalkar. Öncelik hakkından ikinci kez yararlanılamaz.

Meslek Deneyim (Yıl) Öğrenme Türü
Dizgici (Baskı Öncesi İşlemcisi) Okuldan
Genel Birim Adı Genel Bölüm Adı Öğrenim Seviyesi
Sanat ve Tasarım Fakültesi İletişim Tasarımı Lisans
Sınav Kategorisi Sınav Adı Sınav Puan Türü En Az Puan Limiti Sınav Giriş Tarihi
Kamu Personel Sınavları KPSS EKPSS 0

Çalışma Adresi : DSİ 14. BÖLGE MÜDÜRLÜĞÜ, LİBADİYE CAD. NO: 54 K.ÇAMLICA ÜSKÜDAR İSTANBUL / TÜRKİYE

One Comment

  1. nurcan

    27 Ağustos 2016 at 14:53

    Basvurmadigim hiçbir merci kalmadi avrupadan yenI dondum ve yasim 46 diye hicbir olumlu yanit alamıyorum basvurularimdan Lütfen bir is istiyorum kalici Teşekkürler

    Reply

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İlginizi Çekebilir

Tai İş Başvurusu 2022 – Tusaş İş İlanları Açıldı

Tai İş Başvurusu yani Tusaş Personel Alımı ilanları 2022 yılı için yeniden açıldı. Tusaş İ…