Ana Sayfa İşte Haberler Türkiye İş Kurumu 600 Bin Kişiye İş Fırsatı Yarattı

Türkiye İş Kurumu 600 Bin Kişiye İş Fırsatı Yarattı

100
Türkiye İş Kurumu

Türkiye İş Kurumu yılın ilk yarısında 600 bin kişiyi istihdam etmeyi başardı. Mevcut çalışmaların ve yatırımların da tamamlanması ile beraber 800 bin yeni istihdam daha hedeflenmektedir. Böylelikle 2016 yılı içerisinde toplamda 1.4 milyon vatandaşa iş verilmiş olacak.

Hükümet artan terör olaylarından doğması muhtemel zayiatları en aza indirgemek için tüm hızıyla çalışmaya devam ediyor. Ekonomik istikrarın sürebilmesi için iç üretimi, yatırımı ve istihdamı canlandırabilmek için teşvikler seferber ediliyor.

Türkiye İş Kurumu açıklamış olduğu rakamlarda yılın ilk yarısında 600 bin kişiye iş olanağı sağladığı görüldü. İŞKUR yeni dönemde ise kadınlara ve gençlere daha fazla iş fırsatı sunabilmek için mevcut sisteminde değişikliğe gitmeye hazırlanıyor. Bunu sağlayabilmek için her iki grupta bulunan kişilere iş olanağı sağlayan vatandaşlara finansal destek verilecek. İş arayan üniversite mezunlarına ayrıca çeşitli projeler sunulacak.

Kamuya Çok Sayıda Personel Alımı Yapılacak !

Fethullah Gülen terör örgütü mensubu oldukları gerekçesi ile görevlerinden uzaklaştırılan 80 bin personelin yerine atamalar yapılması için çalışmalar son hızıyla devam ediyor. İçişleri Bakanlığı, Adalet Bakanlığı, Sağlık Bakanlığı başta olmak üzere kamu kurumlarına 40 bin dolaylarında personel alımı gerçekleştirilecek. Şimdiden 10 bin polis alımı , 15 bin sözleşmeli öğretmen alımı ve 3 bin hakim-savcı alımı yapılacağı açıklandı bile.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İlginizi Çekebilir

Kanada İşçi Alımı, İş İlanları ve Göçmenlik Başvurusu

Kanada kuzey Amerika kıtasının en kuzeyinde yer alan çağdaş ve teknolojik olarak ilerlemiş…