Ana Sayfa İşte Haberler Diyanet İşleri Başkanlığı Yeni Yılda 6100 Personel Alımı Yapacak!

Diyanet İşleri Başkanlığı Yeni Yılda 6100 Personel Alımı Yapacak!

84
Diyanet İşleri Başkanlığı

Sosyal hayatın vazgeçilmez bir unsuru olan dine dair işlerin yürütülmesi ,denetlenmesi ve halkın bilinçlendirilmesi için kurulan Diyanet İşleri Başkanlığı, yeni yılla birlikte mevcut kadrolarını güçlendirmek, yeni açılan camiler, Kur’an kursları ve diğer hizmetlerin devamlılığı adına kadrolu ve sözleşmeli Kur’an kursu öğreticisi, imam-hatip ve müezzin-kayyım alımı yapacağını açıkladı. Başvuruların nasıl yapılacağı ve alımların ne zaman olacağı konusundaki detayları yazımızda bulabilirsiniz.

Diyanet İşleri Başkanlığı Personel Alımları 2019

Diyanet İşleri Başkanlığınca 2019 yılı bütçesine ilişkin hazırlanan kitapçıkta gelecek yıla ilişkin hedeflere de yer verildi. Buna hedefler doğrultusunda, Diyanet İşleri Başkanlığı tarafından 2019’da kadrolu 50 Kur’an kursu öğreticisi, 100 imam-hatip ve 50 müezzin-kayyım istihdam edilecek. Kurum ayrıca bin 500 Kur’an kursu öğreticisi, 4 bin imam-hatip ve 400 müezzin-kayyımı da sözleşmeli alacak. Böylece kurum toplamda 6 bin 100 personeli istihdam etmiş olacak.

Diyanette boş olan kadrolar için yapılacak sınavlar sonucu başarılı olan personelin atama işlemleri de gerçekleştirilecek. Kadroların etkin ve verimli kullanılabilmesi için norm kadro yönergesi çıkarılmasına ilişkin çalışmalar sürdürülecek.

Diyanet İşleri Başkanlığı, yurt dışındaki vatandaş ve soydaşlara dini ve kültürel hizmetlerin düzenli, etkin ve koordineli yürütülmesi amacıyla ihtiyaç duyulan ülkelerde müşavirlik, ataşelik ve koordinatörlük kurulmasıyla ilgili işlemleri de yürütecek.

Diyanet İşleri Başkanlığı Personel Alımları Ne Zaman Yapılacak?

Diyanet İşleri tarafından alım yapılacak personel sayısı kesin olarak belirlenmiş fakat alımla ilgili kesin bir tarih verilmemekle birlikte çalışmalar halen devam etmektedir. Kurum tarafından alımların başlaması ile birlikte sitemiz veya facebook sayfamız üzerinden ilanlarla ilgili detaylara ulaşabilirsiniz. Ayrıca Diyanet İşleri Baş. resmi internet sitesi duyurular bölümünü takip ederek yayınlanan ilanlara anında ulaşabilirsiniz.. Kurum resmi internet adresi duyurular bölümüne ulaşmak için TIKLAYIN

Bu yazımızda sizlere Diyanet İşleri Başkanlığının yeni yılda yapacağı personel alımları hakkında bilgilendirmede bulunduk. Konu ile ilgili soru, sorun ve görüşlerinizi bizlere yorum bölümünden dile getirebilir ayrıca facebook sayfamızı ( ElemanUzman ) beğenerek kamu ve özel sektörden en son personel – eleman alım duyurularını takip edebilirsiniz..

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İlginizi Çekebilir

Kanada İşçi Alımı, İş İlanları ve Göçmenlik Başvurusu

Kanada kuzey Amerika kıtasının en kuzeyinde yer alan çağdaş ve teknolojik olarak ilerlemiş…