Ana Sayfa Şehirler Sivas Et ve Süt Kurumu Personel Alımı Yapacağını Açıkladı

Et ve Süt Kurumu Personel Alımı Yapacağını Açıkladı

106
Kasap alımı

Et ve Süt Kurumu, Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı bünyesinde bulunan resmi bir kurumdur.  Ülkemizde hayvancılığın ve balıkçılığın gelişmesi adına kurulmuştur. Et ve Süt Kurumu yayınlamış olduğu ilan ile çok sayıda personel alımı gerçekleştireceğini açıkladı. Et ve Süt Kurumu personel alımı ilanı kapsamında  2 elektrikçi alımı, 5 ambar/depo görevlisi alımı, 9 şoför alımı, 40 kasap alımı, 1 kaynakçı alımı ve 3 soğutma sistemleri operatörü alımı gerçekleştirecektir. Adaylar ilana 6 Ocak 2017 tarihi mesai bitimine kadar iş başvurusu yapabileceklerdir. Adaylarda aranan başvuru şartları, başvuru formu ve başvuru tarihleri hakkında detaylı bilgi haberimiz devamında yer almaktadır.

Et ve Süt Kurumu Personel Alımı İlanı 2017

Talep şartlarına durumu uyan adaylar, ilanın yayınlandığı tarihten itibaren 10 gün içerisinde talebin yayımlandığı yerdeki İl/Şube Müdürlüğümüzden veya www.iskur.gov.tr İnternet adresi üzerinden başvuru yapabilirler. Gerçeğe aykırı belge verenlerin ya da beyanda bulunanların başvurusu geçersiz hale getirilmesi, işe alınması işleminin iptaline ilişkin Kurumun ve talep sahibi kamu kurum ve kuruluşunun yasal işlem yapma hakkı saklıdır. Taleplerde 2016 Kamu Personeli Seçme Sınavına (KPSS) sonuçları geçerli olup, 2016 KPSS P94 60 puanı olan adayların başvuruları kabul edilecektir.

Taleplere başvuru yapan ve nihai listede yer alan adaylar, eğitim durumu, tecrübe, öncelik durumu, yabancı dil şartı vb. koşulları taşıyıp taşımadıklarını yazılı veya sözlü sınavdan önce talebi veren kamu kurum ve kuruluşuna ibraz etmek zorundadır. Bu durumlarını belgeleyemeyenler veya yanlış beyanda bulunanlar nihai listeden çıkarılarak sıralamada yer alan diğer kişiler listelere dahil edilecektir. Merkezi sınav uygulanmayacak kişilerden (önceliklilerden) müracaat eden adaylar içerisinden öncelik belge tarihlerine göre talep sayısının üç katını geçmeyecek şekilde isim ve adresleri ile durumlarını açıklayıcı bilgi talep sahibi kamu kurum ve kuruluşuna bildirilecektir.

Son müracaat tarihi resmi tatile rastladığında bir sonraki iş günü başvurular kabul edilecektir. Müracaat tarihleri çakışan, aynı kamu kurum ve kuruluşunun birden fazla iş gücü talebine durumu uyan iş arayanın, tercihi doğrultusunda sadece bir talebe müracaatı kabul edilecektir. Merkezi sınav kapsamında müracaat eden adaylar içerisinden en yüksek puan alandan başlamak üzere talep sayısının üç katı olacak şekilde düzenlenecek nihai listede yer alan kişilerin isim ve adresleri, işçi talebinde bulunan kamu kurum ve kuruluşuna bildirilecektir. İş yerine ismi bildirilen kişilere yazılı veya sözlü sınavın yeri ve zamanı talebi veren kamu kurum ve kuruluşu tarafından adaylara yazılı olarak bildirilecektir. Öncelik hakkına sahip olanlardan, başvuruda bulundukları sürekli veya geçici iş gücü talebine işverence davet edildikleri halde mücbir sebepler dışında icabet etmeyen, sınava katılmayan, işi reddeden veya kamuda sürekli işçi statüsünde işe yerleşenlerin öncelik hakkı ortadan kalkar. Öncelik hakkından ikinci kez yararlanılamaz.

Et ve Süt Kurumu Personel Alımı Başvuru Şartları Nelerdir?

İlanlara başvuruda bulunacak olan adaylar vardiyalı ve tehlikeli sınıfa tabi işlerde çalışabilir olduklarını sağlık kurulu raporu ile belgelendirmek durumundadırlar. İşe alınacak olan kişilerden bu rapor daha sonra istenilecek. Adayların herhangi bir bulaşıcı hastalığının bulunmaması gerekmektedir.

Et ve Süt Kurumu Elektrikçi Alımı : Adayların en az ortaöğretim mezunu olmaları ve bilgisayar sertifikası sahibi olmaları gerekmektedir.

Et ve Süt Kurumu Şoför Alımı : Adayların D ve/veya E sınıfı sürücü belgesi (yeni sınıflandırmaya göre C1E, C, CE, D1, D1E, D sınıfı) sahibi olmaları gerekmektedir. Adayların ayrıca SRC belgesi sahibi olmaları gerekmektedir.

 Et ve Süt Kurumu Ambar / Depo Görevlisi Alımı : Adayların MEB onaylı bilgisayar sertifikası sahibi olmaları gerekmektedir.  Adaylar en az ortaöğretim mezunu olmalılar.

Et ve Süt Kurumu Kasap Alımı : Adayların MEB, ESK ve İŞKUR tarafından düzenlenen et ve işçiliği ve kasaplık eğitiminden SEKAP Sertifikası sahibi olmaları veya kasaplık ( ustalık veya kalfalık )  belgesine veya tehlikeli ve çok tehlikeli sınıfta yer alan işlerde çalıştırılacakların mesleki eğitimlerine dair yönetmelikte yer alan mesleki eğitim belgelerinden bir tanesine sahip olmaları veya et endüstrisi öğrenimi görmüş olmaları gerekmektedir.

Kaynakçı Alımı : Adayların en az ortaöğretim mezunu olmaları gerekmektedir.

Soğutma Sistemi Operatörü Alımı : Adayların iklimlendirme ve soğutma teknolojisi veya iklimlendirme – soğutma önlisans bölümlerinin bir tanesinden mezun olmaları gerekmektedir.

İlana başvuru yapacak adaylar için 17 Ocak 2017 tarihinde saat 13:00 ile 14:00 saatleri arasında kura çekimi yapılacaktır.

Et ve Süt Kurumu 60 personel alımı için ilan yayınlandı. İstihdam edilecek olan personeller Sivas ili Ulaş İlçesi Kovalı Köyü Mevkisinde çalıştırılacaklardır. İlana dair başvuru formu, başvuru tarihleri, başvuru şartları ve kura çekimi hakkında detaylı bilgiler sunduk. Konu hakkında soru, sorun ya da görüşlerinizi yorum bölümünden dile getirebilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İlginizi Çekebilir

Garanti Bankası İstanbul, Sivas, Erzurum Ve Bingöl’de Personel Alımı Yapıyor

Garanti Bankası, bünyesinde istihdam etmek üzere personel alımı yapıyor. Garanti Bankası İ…