Ana Sayfa Akademik İlanlar Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi Öğretim Görevlisi Alımı İlanı

Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi Öğretim Görevlisi Alımı İlanı

89

Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi Öğretim Görevlisi Alımı İlanı

 

Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi,  yayınladığı ilanda, çeşitli fakültelerine öğretim görevlisi, okutman ve araştırma görevlisi alınacağını bildirdi. Rektörlük tarafından yapılan açıklamada, başvuru şartları nelerdir, başvuru şartları, başvuru tarihleri gibi bilgilere haberimizden ulaşım sağlayabilirsiniz.

 

MEHMET AKİF ERSOY ÜNİVERSİTESİ REKTÖRLÜĞÜNDEN

Üniversitemizin çeşitli birimlerine, 2547 Sayılı Kanun, Öğretim Üyeliğine Yükseltilme ve Atama Yönetmeliğinin ilgili maddeleri ve Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi Öğretim Üyeliği Kadrolarına Başvuru Koşulları ve Uygulama İlkeleri Hakkında Yönergesine göre aşağıda belirtilen bölüm ve anabilim dallarına öğretim üyesi alınacaktır.

Yardımcı Doçent kadrosuna başvuranların başvurdukları anabilim dalı ve yabancı dillerini belirten dilekçelerine, Özgeçmiş, Doktora, Uzmanlık veya Sanatta Yeterlilik Belgesi,

3 adet fotoğraf, bilimsel çalışma ve yayınlarını kapsayan, 4 (dört) nüsha dosyayı veya CD formatında oluşturulan yayın dosyalarını ekleyerek ilgili birime;

İlanın yayınlandığı tarihi takip eden 15 gün içerisinde başvuracaklardır.

GENEL AÇIKLAMALAR

-Yardımcı Doçent kadrosuna başvuran adaylar YDS-100 üzerinden en az 60 puan almak veya ulusal ya da uluslararası geçerliliği olan yabancı dil sınavlarından (KPDS,TOEFL vb.) denk puanın muadili bir puan aldığını gösterir belge,

– Meslek Yüksekokulu Yardımcı Doçent kadrosuna atamalar YDS -60 puan veya eşdeğerliliği kabul edilen muadili sınavların puanından muaftır.

– Herhangi bir kamu kurumunda çalışanların (daha önce çalışıp ayrılmış dahi olsalar) çalıştığı kurumundan alacakları onaylı ayrıntılı hizmet belgesini müracaat belgelerine ekleyerek ibraz edeceklerdir.

-Yabancı ülkelerden alınan diplomaların Üniversitelerarası Kurulca denkliğinin onaylanmış olması şarttır.

– Posta ile müracaat edecek adaylar için; postada meydana gelen gecikmeler dikkate alınmayacaktır.

-Adaylar sadece durumuna uygun bir (1) birime müracaatta bulunabileceklerdir.

Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi Öğretim Üyeliği Kadrolarına Başvuru Koşulları ve Uygulama İlkeleri Hakkında Yönergesi, Yayın dosyası tanzim listesi ve özgeçmiş formatı, Üniversitemizin http://pdb.mehmetakif.edu.tr/ internet adresinden temin edilebilir.

BİRİMİ/BÖLÜMÜ PROGRAMI/ANABİLİM

DALI

UNVANI TAHSİS EDİLEN KADRO
DERECESİ | ADEDİ NİTELİKLERİ
MÜHENDİSLİK MİMARLIK FAKÜLTESİ
Endüstri Mühendisliği Endüstri Mühendisliği Yrd.Doç. 1 1 Endüstri mühendisliği alanında doktora yapmış olmak.
Elektrik Mühendisliği Elektrik Makinaları Yrd.Doç. 1 1 Elektrik mühendisliği alanında doktora yapmış olmak.
SAĞLIK BİLİMLERİ FAKÜLTESİ
Beslenme ve Diyetetik Diyetetik Yrd.Doç. 1 1 Beslenme ve Diyetetik alanında doktora yapmış olmak.
BURDUR MESLEK YÜKSEKOKULU
Veterinerlik Laborant ve Veteriner Sağlığı Yrd.Doç. 1 1 Veteriner iç hastalıkları alanında doktora yapmış ve ozon konusunda çalışma yapmış olmak.
BURDUR SAĞLIK HİZMETLERİ MESLEK YÜKSEKOKULU
T ıbbi Hizmetler ve Teknikler Anestezi Yrd.Doç. 1 1 Cerrahi Hastalıkları Hemşireliği alanında doktora yapmış ve meme kanseri olan kadınlar ve eşleri konusunda, yara bakımı konusunda çalışmış olmak.
T ıbbi Hizmetler ve Teknikler Anestezi Yrd.Doç. 1 1 Cerrahi Hastalıkları Hemşireliği alanında doktora yapmış ve hemşirelerin hasta güvenliği kültürü algılamaları konusunda çalışmış olmak.
Tıbbi Hizmetler ve Teknikler Anestezi Yrd.Doç. 1 1 Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Hemşireliği alanında doktora yapmış ve İnsan Bakım Modeli’ne Göre Diabetli hastalar üzerine çalışmış olmak.
GÖLHİSAR SAĞLIK HİZMETLERİ MESLEK YÜKSEKOKULU
T ıbbi Hizmetler ve Teknikler İlk ve Acil Yardım Yrd.Doç. 1 1 Parazitoidler arasındaki tri-trofik ilişkiler üzerine doktora yapmış ve yeni bir parazitoid türü tanımlamış olmak.

 

Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi, öğretim üyesi alımı ilanı konusunda, sizler için; fakülte bilgisi, başvuru formu, başvuru tarihi, kadro ilanı gibi bilgiler haberimizde, yer verildi konu hakkında merak edilen, sormak istediğiniz soruları yorum bölümünden bizlere ulaştırabilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İlginizi Çekebilir

Yüzüncü Yıl Üniversitesi 63 Sürekli İşçi, 91 Sağlık Personeli Alımı

Van Yüzüncü Yıl Üniversitesi’nde istihdam edilmek üzere 657 sayılı Devlet Memurları Kanunu…