Ana Sayfa Ek İş İlanları Evde yemek yaparak nasıl para kazanılır? Evde yemek işi nasıl yapılır?

Evde yemek yaparak nasıl para kazanılır? Evde yemek işi nasıl yapılır?

766
Evde yemek yapma işi

Evde yemek yapıp satmak; son dönemde özellikle çalışan kadınlar için büyük bir kurtarıcı haline gelmiş bir sektördür. Evde yemek işi; özellikle ev hanımları için son derece cazip bir iş olarak ele alınabilir. Evde yemek yapıp satmak; isteyen kişiler için bu sektör oldukça farklı şekillerde imkan sağlıyor demek mümkün.

Evde yemek yapıp nereye satabilirim?

Evde yemek yaptığınız zaman nereye satacağınıza dair tereddütleriniz olabilir ancak bu sektör son derece geniş bir alana yayılmış durumdadır.

 • Evde yemek yaparak; restoranlara satış yapabilirsiniz. Birçok restoran özellikle yöresel yemekleri yapmayı bilen kişilere yüksek ücretler ödeyerek evlerinden bu ürünleri almaktadırlar. Tüm yemek ürünlerinin masrafı ve işçilik ödemesini restoran, yemeği yapan kişiye vermektedir. Yöresel restoranlara uğrayarak, yaptığınız yemeklerden örnekler götürerek bu işler için talip olabilirsiniz.
 • Evde yemek yapmaya vakti olmayan çalışan kadınlar için alternatifler oluşturabilir ve sipariş usulü çalışabilirsiniz. Yine çalışan kadınlar için yöresel yemekler satmanız, turşu, tatlı, reçel gibi özellikle el becerisi gerektiren şeyleri satmanız da mümkündür.
 • Dizilerde kurulan zengin sofralar dikkatinizi çekmiştir. Her dizi seti, diziye yemek yapması için biri ile anlaşır ve bu yemekleri gidip evden alır. Siz de çeşitli ajanslara başvuruda bulunarak buralara yemek yapabilirsiniz.
 • Butik kafelerde satılan sınırlı sayıda kurabiye ve poğaçaları görmüşsünüzdür. Her kafede enfes olan ve her gün sınırlı olarak gelen tatlı ya da tuzlular mevcuttur. Siz de böyle kafelere tadımlık birkaç ürün götürerek elinizin lezzetini kanıtlayabilir ve bu kafelere evde yemek yapabilirsiniz.
 • Değişik tatlar arayan ya da günlerinde, toplantılarında farklı lezzetler sunmak isteyen kişiler için farklı şekillerde ve tatlarda ürünler yaparak satmanız da mümkün.

Evde yemek yapıp nasıl satabilirim?

Evde yemek yapıp satmak isteyen kişiler;

 • Birçok ajans ile görüşerek dizilere yemek yapabilir.
 • Yemekli toplantılar yapan şirketler ile görüşebilir ve buralar için özel çalışmalar gerçekleştirebilir.
 • Son dönemin en popüler alanlarından biri olan Instagram sayesinde; evde yemek yapıp instagram üzerinden satmak da mümkün.
 • Butik kafeler ve meze yapan restoranlar ile de çalışabilir.

Evde yemek yaparak para kazanmak isteyenlerin bir takım konularda dikkatli olması gereklidir;

 • Hijyen son derece önemli bir ayrıntıdır; yaptığınız şeylerin içinde herhangi bir olumsuz şey çıkarsa, kişiler sizden tekrar alışveriş yapmaz,
 • Siparişleri zamanında yetiştirmeniz önemlidir,
 • Bir yemeği biliyor ve severek yapıyor olmanız da oldukça önemli çünkü sizin müşteri çevrenizi genişleten elinizin lezzeti olacaktır,
 • Ürünler ile ilgili olarak ne kadar dayanacaklarını biliyor olmanız da önemlidir. Uzak bir yere gönderim yapacağınız zaman müşterilerinizi bu konular ile ilgili olarak bilgilendirmeniz gereklidir.
 • Gerekli mutfak malzemelerine sahip olmanız da önemlidir.
 • Bulaşıcı hastalıklar taşımamanız ve sürekli olarak kendinizi kontrol etmeniz gerekir. Gıda ile uğraşan kişilerin sağlığını çok daha önemsemesi şarttır.

Evde yemek yaparak para kazanmak hakkında  detaylı bilgiler verdik. Konu hakkında soru, sorun ya da görüşlerinizi yorum bölümümüzden dile getirebilirsiniz.

6 Comments

 1. öznur

  15 Ağustos 2017 at 17:48

  Merhaha ,

  Kocaeli darıca da ikamet ediyorum , ev hanımıyım , ek gelir için evde yapabileceğim işe ihtiyacım var , bu tar bir işi yapabileceğimi düşünüyorum ,

  iyi günler.

  Reply

 2. Hilal

  14 Eylül 2017 at 17:07

  Meraba osmaniye merkezde oturuyorum elimden her is gelir düzenli ve titiz çalışırım. Evde boncuk dizme,paketleme,etiket, reçel ev yemekleri vs her türlü iş yapabilirim ikiz cocuklarim var eve katkim olsun istiyorum dönüş yapıp yardımcı olursanız sevinirim.

  Reply

 3. Selma

  29 Ocak 2018 at 19:36

  Merhaba bende evimde yemek yaparim siparis uzerine adanada ikamet etmekteyim

  Reply

 4. Seda

  29 Temmuz 2018 at 19:15

  Merhabalar Gaziantep Şahinbey’de ikamet etmekteyim. Evde yemek, pasta, kurabiye, davetiye, nikah şekeri, süs eşyaları gibi birçok işi hızlı, temiz ve düzenli bir şekilde yapabilirim. Bu işler için eleman arayan firmalar geri dönüş yaparsa sevinirim.

  Reply

 5. Safiye kahraman

  30 Kasım 2018 at 15:00

  Osmaniye merkezde oturuyorum ev hanımıyım elimden her iş gelir titizlikle çalışırım bu ise çok ihtiyacım var geri dönerseniz sevinirim.

  Reply

 6. Dilek

  20 Ekim 2022 at 01:35

  Kırıkkale merkez de oturuyorum yemek yapmayı ve mutfağı çok seviyorum ilgilenen firmalar için iletişime gecebiliriz memleketim Gaziantep yemeklerini sunmak isterim her türlü yemeği yaparım kendi iş yerim vardı ama maalesef pandemi bizide etkiledi dönüş yapar iseniz memnun olacağınıza eminim

  Reply

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İlginizi Çekebilir

Trendyol Express Kuryesi Nasıl Olunur? Trendyol Express Taşıyıcı Ücretleri

Trendyol ekspress kuryeliği, Türkiye’nin en büyük sanal mağazalarından olan Trendyol bünye…