Ana Sayfa Kamu Kurumları Jandarma Genel Komutanlığı Sivil Memur Alımı Yapacak

Jandarma Genel Komutanlığı Sivil Memur Alımı Yapacak

106
Memur alımı

Jandarma Genel Komutanlığı yayınladığı ilan ile sivil memur alımı yapacağını açıkladı. Jandarma Genel Komutanlığı memur alımı ilanı kapsamında uzman alımı, kimyager alımı, mühendis alımı, tekniker alımı ve bahçıvan alımı gerçekleştirecektir. İlan kapsamında 23 memur istihdam edilecektir. Adaylar ilana 6 Ocak 2017 mesai bitimine kadar iş başvurusu yapabileceklerdir. Adaylarda aranan başvuru şartları, başvuru formu ve başvuru tarihleri gibi detaylı ilan bilgilerine haberimiz devamından ulaşabilirsiniz.

Jandarma Genel Komutanlığı Sivil Memur Alımı İlanı 2017

1. Jandarma Genel Komutanlığı karargahı ile bağlı birlik ve kurumlarının ihtiyacı için aşağıda unvanları yazılı kadrolara “Jandarma Genel Komutanlığı ve Sahil Güvenlik Komutanlığında İlk Defa Devlet Memurluğuna Atanacaklar İçin Yapılacak Sınavlar Hakkında Yönetmelik” hükümleri doğrultusunda 657 Sayılı Devlet Memurları Kanununa tabi açıktan atama yoluyla (23) memur alınacaktır.

Adaylarda Aranan Başvuru Şartları Nelerdir?

 • 657 sayılı Devlet Memurları Kanunu’nun değişik 48’inci maddesinde belirtilen genel ve özel şartlara sahip olmak.
 • 2016 yılında yapılan Kamu Personeli Seçme Sınavına (2016 KPSS) girmiş olmak ve unvanların karşısında belirtilen puan türünden, belirtilen en az puanı almış olmak.
 • Başvuru işlemlerinde;
 1. LİSANS mezunları için 2016 yılı KPSS sınavına ait KPSSP3 puan türü,
 2. ÖN LİSANS mezunları için 2016 yılı KPSS sınavına ait KPSSP93 puan türü,
 3. ORTAÖĞRETİM mezunları için 2016 yılı KPSS sınavına ait KPSSP94 puan türü,
 • İlan edilen unvanlar için, unvanların karşısında belirtilen öğrenim düzeyi şartını, 2016 KPSS tarihinde adayların en son mezun oldukları okul düzeyi olarak sağlamaları ve 2016 KPSS’ye bu öğrenim düzeyinden girmiş olmaları gerekmektedir.
 • Merkezi sınava (2016 KPSS) giriş tarihi itibariyle 18 yaşını tamamlamış olmak.
 • Herhangi bir kamu kurum ve kuruluşunda 657 sayılı Devlet Memurları Kanununa tabi görevlerde çalışıyor olmamak.
 • Erkek adaylar için; Askerlikle ilgisi bulunmamak, Askerlik çağına gelmemiş bulunmak, Askerlik çağına gelmiş ise muvazzaf askerlik hizmetini yapmış yahut ertelenmiş (tecilli) veya yedek sınıfa geçirilmiş olmak veya yapmış sayılacak şekilde muaf olmak.
 • Yapılacak uygulamalı meslek bilgisi sınavı ve/veya mülakat sınavında başarılı olmaları durumunda, sevk edilecekleri hastanelerden TSK, J.Gn.K.lığı, Shl.Güv.K.lığı Sağlık Yeteneği Yönetmeliği hükümlerine göre “Sivil Memur Adayı Olur” kararlı sağlık raporu almış olmak.
 • Hakkında yaptırılacak güvenlik soruşturması sonucu olumlu olmak. ı. Kadro unvanlarının hizasında belirtilen niteliklerin tamamına sahip olmak.
SINIFI UNVANI DERECESİ TERCİH

EDİLECEK

İLLER

ALINACAK

PERSONEL

MİKTARI

ALINACAK

TOPLAM

PERSONEL

MİKTARI

KPSS YILI, PUAN TÜRÜ VE MİNUMUM NOTU PERSONELDE ARANILAN NİTELİKLER BAŞVURULACAK ÖĞRENİM DÜZEYİ
GİHS UZMAN (1) 9 ANKARA 2 5 2016 KPSS KPSSP3

(EN AZ 60 PUAN)

Hukuk Lisans Programından Mezun Olmak LİSANS
GİRESUN 1
İZMİR 1
MUĞLA 1
GİHS UZMAN (2) 9 ANKARA 1 1 2016 KPSS

KPSSP3

(EN AZ 60 PUAN)

İletişim ve Halkla İlişkiler,

Halkla İlişkiler, Halkla İlişkiler ve Tanıtım Lisans Programlarının Birinden Mezun Olmak. Son beş yılda YDS’den (İngilizce) en az 70 puan almış

olmak.(Müzakereci Olarak Alınacaktır).

LİSANS
GİHS UZMAN (3) 9 ANKARA 1 1 2016 KPSS

KPSSP3

(EN AZ 60 PUAN)

Devlet Konservatuvarı, Güzel Sanatlar Fakültelerinin Müzik Bölümü, Müzik Öğretmenliği Lisans Programlarının birinden Mezun Olmak. (Solist Olarak Alınacaktır.) LİSANS
THS KİMYAGER 8 ANKARA 1 1 2016 KPSS

KPSSP3

(EN AZ 60 PUAN)

Kimya veya Kimya Mühendisliği Lisans Programından Mezun Olmak LİSANS
THS MÜHENDİS

(1)

8 ANKARA 8 9 2016 KPSS KPSSP3

(EN AZ 60 PUAN)

Bilgisayar

Mühendisliği,Bilgisayar ve Yazılım Mühendisliği Lisans Programlarının Birinden Mezun Olmak

LİSANS
İSTANBUL 1
THS MÜHENDİS

(2)

8 ANKARA 1 1 2016 KPSS KPSSP3

(EN AZ 60 PUAN)

Elektrik ve Elektronik Mühendisliği,Elektrik Elektronik Mühendisliği Lisan Programlarının Birinden Mezun Olmak. LİSANS
THS MÜHENDİS

(3)

8 ANKARA 1 1 2016 KPSS KPSSP3

(EN AZ 60 PUAN)

Makine Mühendisliği Lisans Programından Mezun Olmak LİSANS
THS MÜHENDİS

(4)

8 ANKARA 1 1 2016 KPSS

KPSSP3

(EN AZ 60 PUAN)

İnşaat Mühendisliği Lisans Programından Mezun Olmak. LİSANS
THS TEKNİKER 9 ANKARA 1 2 2016 KPSS KPSSP93

(EN AZ 60 PUAN)

Doğalgaz,Isıtma ve Sıhhi Tesisat Teknolojisi,Sıhhi

Tesisat ve Doğalgaz Önlisans Programlarının Birinden Mezun Olup; M.E.B.’den Onaylı Kalorifer Ateşçiliği ve Doğalgaz Kalorifer Ateşçiliği Sertifikası Sahibi Olmak

ÖNLİSANS
İZMİR 1
YHS BAHÇIVAN 13 ANKARA 1 1 2016 KPSS KPSSP94 (EN AZ 60 PUAN) Lise veya Dengi Ortaöğretim Kurumlarının Herhangi Bir Alanından Mezun Olup M.E.B.’dan Onaylı Bahçecilik/Çiçek Düzenlemeciliği Meslek Alanı/Dalında Ustalık Belgesi Sahibi Olmak. ORTAÖĞRETİM
TOPLAM 23 23

Jandarma Genel Komutanlığı Memur Alımı Başvurusu 2017

Başvuru Tarihi: Başvurular, 16 ARALIK 2016 tarihinde saat:09.00’da başlayarak,06 OCAK 2017 tarihinde saat:17.00’da sona erecek şekilde, sadece www.jandarma.tsk.tr İnternet adresinden yapılacak olup, posta ile veya diğer şekillerde yapılacak başvurular kabul edilmeyecek ve bu başvurulara cevap verilmeyecektir. Adaylar sadece bir unvanda başvuru yapacaklardır.

Başvuru Yeri: Başvurular, Jandarma Genel Komutanlığının www.jandarma.tsk.tr İnternet adresinden, 16 ARALIK 2016 – 06 OCAK 2017 tarihleri arasında sadece İnternet ortamında yapılacaktır.

Başvuru Sonuçları: Başvuru sonuçları ile başvurusu kabul edilen ve kontenjana girerek değerlendirmeye tabi tutulacak adayların isim listesi, sınav günleri ve saatleri, 20 OCAK 2017 tarihinde www.jandarma.tsk.tr internet adresinden, tebliğ niteliğinde duyurulacaktır. Ayrıca posta veya telefon yoluyla tebligat yapılmayacaktır.

Uygulamalı Meslek Bilgisi Sınavı ve/veya Mülakat Tarihleri ve Yeri: Sınav/Sınavlar, 06-10 ŞUBAT 2017 tarihleri arasında, internette açıklanan tarih ve saatlerde, Jandarma ve Sahil Güvenlik Akademisi (Beytepe/ANKARA) (Konya Yolu Gölbaşı İstikametine Devam Edilerek İncek Ahlatlıbel Yol Ayrımından Dönülecektir.

Yanlış/gerçeğe aykırı beyanda bulunduğu anlaşılan, mülakat öncesinde yapılan belge kontrolünde, ilan edilen şartları taşımadığı tespit edilen veya vazgeçen/katılmayan adaylar nedeniyle ihtiyacın karşılanamaması durumunda, gerek duyulması halinde, en yüksek puanlıdan başlayarak sıradaki adaylar, sırayla telefon ile çağrılabilecek, adaylar belirlenen ve kendilerine bildirilecek tarihlerde sınava alınabileceklerdir. İnternet’te yayınlanan sıralarına göre çağrılması muhtemel olan adayların, İnternet’te bildirdikleri telefon numaralarından arandıklarında kendilerine ulaşılabilmesi önemli olup, adaylar bu konuda gerekli tedbirleri alacaklardır.

Adaylar, başvuru şartlarında belirtilen koşulların tamamına uygun olmak zorundadır. İnternet ortamında başvuru yapmadan önce açıktan sivil memur alımına ilişkin yukarıda belirtilen hususları titizlikle okumanız, başvurunuzun daha kolay yapılması ve ilerde mağdur olmamanız için faydalı olacaktır.

Başvuru sırasında, İnternet’e girilen her türlü bilgi (KPSS tarihi, KPSS puan türü ve puanı,YDS puanı, okullar, bölüm, mezuniyet, askerlik durumu v.b.) mülakat öncesinde kontrol edilecektir. Yanlış/eksik bilgi verenlerin başvuruları sonlandırılacak, düzeltme talepleri işleme alınmayacaktır. Bu kişiler için, 5237 sayılı yeni Türk Ceza Kanununun, düzeltilmiş 525 sayılı Bilişim Suçlarını kapsayan 5’nci fıkrasında belirtilen suçlardan dolayı haklarında yasal işlem başlatılacak, ilan edilen şartları taşımadığı hangi aşamada tespit edilirse edilsin, adayların başvuru/alım/atama işlemi iptal edilecektir.

Değerlendirme sonuçları, asıl ve yedek olarak en geç 20 gün içinde İnternet adresinden (www.jandarma.tsk.tr) duyurulacak, ayrıca adaylara yazılı olarak tebligat yapılmayacak ve başarılı olsun olmasın hiçbir adayın başvuru belgeleri iade edilmeyecektir. Sivil memur temin faaliyet takvimi, gerekli görüldüğünde idarece değiştirilebilecektir. Başvuru sonuçları veya sınav sonuçlarının açıklanması gecikse bile lütfen İnternet’ten takip ediniz. İşlemleri sonuçlanan adayların adresine, göreve başlama tebligatı yapılacaktır.

NOT: Kontenjan miktarı, başvuru ve sınav tarihleri ile yeri, Jandarma Genel Komutanlığının ihtiyaçları doğrultusunda değiştirilebilecektir.

İRTİBAT NUMARASI : 0312 464 4836

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İlginizi Çekebilir

Tai İş Başvurusu 2022 – Tusaş İş İlanları Açıldı

Tai İş Başvurusu yani Tusaş Personel Alımı ilanları 2022 yılı için yeniden açıldı. Tusaş İ…