Ana Sayfa Bilgi Bankası Mesai Saatleri Merkez Bankası Çalışma Saatleri

Merkez Bankası Çalışma Saatleri

537
Merkez Bankası

Merkez Bankası Çalışma ve Mesai Saatleri 2021

Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası A.Ş. veya bilinen kısa adı ile Merkez Bankası, ülkemizin para ve kredi politikalarını yürüten, veznedarlık görevini üstlenmiş olan ve devletin iktisadi ve mali danışmanlığını yapmakta olan bağımsız bir ekonomik kurumdur. Merkez Bankası kağıt para yani banknot basma tekelini elinde bulundurmaktadır. 1931 yılında kurulmuş olan Merkez Bankası, kurulmuş olduğu günden bu yana faaliyetlerini giderek arttırmıştır. Peki Merkez Bankası sabah saat kaçta açılıyor, akşam saat kaçta kapanıyor, saat kaça kadar açık? Merkez Bankası çalışma saatleri, mesai saatleri, açılış kapanış saatleri ve çalışma günleri yani hangi günler açık, hangi günler kapalı yazımız devamındadır.

Merkez Bankası Saat Kaçta Açılıyor, Kapanıyor?

Adana, Ankara, Antalya, Bursa, Denizli, Diyarbakır, Edirne, Erzurum, Eskişehir, Gaziantep, İskenderun, İstanbul, İzmir, Kayseri, Kocaeli, Konya, Malatya, Mardin Mersin, Samsun, Trabzon ve Van illerimizde toplam 21 tane Merkez Bankası şubesi bulunmaktadır. Tüm bu şubeler hafta içi ( Pazartesi, Salı, Çarşamba, Perşembe, Cuma ) sabah saat 09:00’da açılmakta ve akşam da saat 21:00’de kapanmaktadır. Şubeler ayrıca saat 12:30 ile 13:30 arasında 1 saat süre zarfında öğle arası yani öğle tatili sebebi ile kapalı durumdadırlar. Peki şubeler hafta sonu çalışıyor mu?

Merkez Bankası Hafta Sonu Açık Mı, Kapalı Mı?

Merkez Bankası sadece hafta içi hizmet vermekte olan bir kurumdur. Yani hafta sonu olan Cumartesi ve Pazar günleri kapalı durumdadır. Merkez Bankası şubelerindeki işlemlerinizi hafta içi ve belirtmiş olduğumuz çalışma saatleri içerisinde halletmeniz gerekmektedir.

Merkez Bankası Bayramda Açık Mı, Çalışıyor Mu?

Merkez Bankası şubeleri; Ramazan Bayramı (Şeker Bayramı) ve Kurban Bayramı gibi dini bayramlarda ve ayrıca 1 Ocak, 1 Mayıs, 19 Mayıs, 23 Nisan, 29 Ekim ve 30 Ağustos gibi resmi tatil günlerinde hizmet sunmamaktadır. Arefe günlerinde ise öğleye kadar açıktır.

Bu yazımızda Merkez Bankası çalışma saatleri ile açılış saatleri ve kapanış saatleri hakkında detaylı bilgiler verdik. Konu hakkında soru, sorun ya da görüşlerinizi yorum bölümümüzden dile getirebilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İlginizi Çekebilir

Tüvtürk Çalışma Saatleri ve Günleri

Tüvtürk Çalışma Saatleri ve Günleri ile alakalı konumuza hoş geldiniz. Konumuz içeriğinde …